امکان ارسال پیامک در Google برای 41 کشور

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1391

پس از اجرای موفقیت آمیز وب سرویس SMS، در تویتر و فیس‌بوک، گوگل نیز در شبکه اجتماعی خود این قابلیت را طراحی و ارائه نموده است. البته این سرویس تفاوت‌هایی نیز با دو رقیب قبلی خود دارد...

گوگل پلاسپس از اجرای قابلیت استفاده از SMS در +Google در ایالت متحده و هندوستان، برای اولین بار هم اکنون استفاده از این امکان برای 41 کشور جدید نیز به وجود آمده است. پس از ورود +Google به بازار در ژوئن 2011، سرویس پیامک برای دو کشور ایالت متحده و هندوستان نیز وجود داشت. اما هم اکنون این امکان برای کاربران کشورهای دیگری همچون افغانستان، الجزایر، آنگولا، بحرین، بنین، کامبوج، کامرو، کنگو، ساحل آج، مصر، غنا، گینه، اندونزی، عراق، اسرائیل، اردن، قزاقستان، کنیا، کویت، قرقیزستان، لیبریا، مالاوی، مالزی، مالدیو، مراکش، موزامبیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، عربستان صعودی، سنگال، سیرالئون، سریلانکا، تانزانیا، تایلند، تونس، اوگاندا، ازبکستان، ویتنام و زامبیا نیز وجود دارد.

برای استفاده از این سرویس، کاربران باید شماره تلفن خود را بر روی پروفایل شخصیشان در گوگل فعال کنند...

استفاده‌ی فراگیر از موبایل در کشورهای کمتر توسعه یافته، به مانند کشورهای بالا اگر چه همچون کشورهای توسعه یافته‌ی قبلی نیست. اما گوگل در نظر دارد تا با استفاده از سرویس SMS، توانایی افراد در ایجاد ارتباط با یکدیگر را در حد ممکن ارتقا بخشد.

برای نام نویسی و استفاده از این سرویس، کاربران باید شماره تلفن خود را بر روی پروفایل شخصیشان در گوگل فعال کنند. پس از این کار می‌توانند شماره‌ی محلی را که باید برای ارسال sms با آن در ارتباط باشند را در صفحه‌ی پشتیبانی گوگل خواهند یافت. با استفاده از فرمان‌های تعریف شده، کاربران می‌توانند سطح دسترسی حلقه‌های مختلف را به پیام ارسال شده تعیین کنند.

نه تنها امکان ارسال پیامک در این شبکه اجتماعی ساده شده است، بلکه امکان دریافت اخبار و اطلاعات از +Google نیز تسهیل شده و کاربر به سادگی می‌تواند از طریق موبایل به آن‌ها پاسخ گوید. گوگل دریافته که با استفاده از Sms می‌تواند شبکه اجتماعی خود یعنی +Google را تقویت کرده و به کاربران بیشتری دسترسی داشته باشد. قبلاً تویتر و فیس‌بوک نیز این سرویس را مورد استفاده قرار دادند؛ و هم اکنون 41 کشور از سراسر دنیا امکان استفاده از این سرویس در +Google را دارند.

آیا این سرویس در آینده به ایران هم داده می‌شود یا...؟!

 


مرتضی مطیعی
 
تعداد مقالات 6 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت