روش های ترغیب کاربران به عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت

پنجشنبه 19 ارديبهشت 1392

استفاده از آدرس ایمیل کاربران اینترنتی برای ارسال پیام های تبلیغاتی شیوه ای ناپسند است. به قول گوگل شرور نباشید. در عوض باید روشهای جذابتری را برای ترغیب کاربران به عضویت در خبرنامه سایت به کار برید.
به دست آوردن چنین لیست هایی به سادگی امکان پذیر است زیرا سایت ها و وبلاگ های زیادی هستند که ادعا می کنند چندین هزار و حتی چندین میلیون ایمیل فعال در اختیار دارند و می توانند با قیمتی نه چندان قابل توجه در اختیار شرکت ها قرار دهند.
 
استفاده از این شیوه اگر چه ممکن است در کوتاه مدت موفق آمیز باشد ولی در درازمدت آثار زیانبخش عدیده ای به دنبال دارد.
 
خطرات احتمالی
 
استفاده از لیست ایمیل های خریداری شده، دو خطر مهم برای کسب و کارها به همراه دارد که عبارتند از:
 
1. کاهش امتیاز فرستنده
 
امتیاز فرستنده (sender score) شیوه ای است که توسط شرکت Return Path ارائه می شود و با استفاده از آن می توان میزان محبوبیت آدرس آی.پی سرورهای ارسال کننده ایمیل را سنجید.
 
این امتیاز به صورت یک عدد از صفر تا صد نمایش داده می شود.
 

یکی از بهترین راه ها برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشترکین ایمیلی آن است که به آنها در انتخاب نوع اشتراک حق انتخاب بدهید.

شرکت مزبور برای تعیین «امتیاز فرستنده» هر کمپانی، از الگوریتم خاصی استفاده می کند که ملاک کار آن دو چیز است: نسبت ایمیل هایی که مخاطب دریافت نمی کند و به Inbox او وارد نمی شود، و گزارش های اسپم برای ایمیل های ارسال شده از سوی شرکت ها.
 
به طور طبیعی، لیست های ایمیلی که در اینترنت خرید و فروش می شود، بیشتر در معرض سوءظن قرار دارند و گزارش های اسپم آنها نیز بالاست.
 
استفاده از این لیست ها می تواند «امتیاز فرستنده» شرکت شما را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد و یا حتی آن را به صفر نزدیک گرداند.
 
اصولاً اگر امتیاز فرستنده شرکت شما کم شود، احتمال این که در آینده ایمیل های ارسالی از سوی شما به صندوق پست الکترونیکی مخاطبان برسد بسیار اندک است، حتی اگر این ایمیل ها، اسپم نبوده و دارای محتواهای خوب و قابل دفاعی باشد.
 
این یکی از زیان هایی است که لیست ایمیل های خریداری شده می تواند به کسب و کار شما وارد آورد.
 
 
2. احتمال قرار گرفتن در لیست سیاه
 
لیست های خریداری شده، علاوه بر کاهش «امتیاز فرستنده» می تواند حاوی یک Spamtrap باشد.
 
Spamtrap به آدرس های دروغینی می گویند که در اینترنت به صورت کلی انتشار داده می شود تا بعد از استفاده اسپمرها از این آدرس ها، بتوان آنها را شناسایی کرد و احیاناً با آنها مقابله نمود.
 
این کار ممکن است شما را در لیست سیاه قرار دهد.
 
شرکت هایی که مدل تجاری آنها بر اساس B2B است، باید بیشتر مراقب باشند زیرا بسیاری از دامنه های شرکتی، از سرویس های گزارش دهی اسپم – مانند SpamCop –استفاده می کنند.
 
این سرویس ها برای شناسایی فرستندگانی که در لیست سیاه جای دارند و نیز بلوکه کردن دریافت ایمیل از سوی آنها به کار می رود.
 
لیست مشترکان ایمیل خود را از طریق بازاریابی داخلی توسعه دهید
 
بازاریابی داخلی یا همان Inbound Marketing (که برخی آن را به بازاریابی درون گرا ترجمه کرده اند) شیوه ای است که در آن، به مشتریان اجازه می دهید شما را پیدا کنند، به جای آن که خودتان را به آنها تحمیل کنید.
 
در واقع این روش بر خواست مخاطبان استوار است، نه تبلیغات ناخواسته، آزاردهنده و بی امان.
 
ایده اصلی بازاریابی داخلی این است: ارزش خلق کنید، آن را بهینه و ترویج نمایید، سپس مشترکان خودشان به سراغ شما خواهند آمد.
 
در وهله اول این گونه به نظر می رسد که بهترین روش برای شروع بازاریابی داخلی عبارت است از راه اندازی یک سایت و شروع به تولید محتواهای جذاب و حرفه ای.
 
برای این که سایت تان را برای مشترکین بهینه کنید باید یک «درخواست عمل» (Call to Action) در بالای صفحه سایت قرار دهید.
 
در این زمینه، سایت www.kunocreative.com زیبا کار کرده است:
 
 
به یاد داشته باشید که وقتی برای مشترکین ایمیلی خود مطلبی می فرستید، آنها انتظار دارند که همواره مطالبی به همین کیفیت روانه Inbox آنها کنید.
 
بنابراین وقتی ایمیل مخاطبی را دریافت کردید، سعی نکنید با ارسال انبوه پیام های تبلیغاتی و مانند آن، فرد را دلزده کنید و حتی او را به سمت حذف اشتراک از سایت تان سوق دهید.
 
 
به مشترکین خود حق انتخاب بدهید
 
یکی از بهترین راه ها برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشترکین ایمیلی آن است که به آنها در انتخاب نوع اشتراک حق انتخاب بدهید.
 
خیلی کم پیش می آید که یک مخاطب به تمام انواع محتواهایی که شما تولید می کنید علاقه مند باشد، بنابراین اجازه دهید مشترکین بتوانند بر اساس موضوعات مدنظر خود دست به گزینش بزنند.
 
به عنوان مثال ممکن است یک کاربر به دریافت اطلاعیه های مربوط به معرفی محصولات جدید تمایل داشته باشد ولی نسبت به خبرنامه های هفتگی که شما در آن به موضوعات عام می پردازید هیچ علاقه ای نداشته باشد.
 
به عبارت دیگر این حق انتخاب را به حدی توسعه دهید که کاربران بتوانند دقیقاً همان چیزی را که نیاز دارند و به آن علاقه مند هستند، دریافت کنند.
 
در این صورت آنها در دادن آدرس ایمیل خود به شما سخاوتمندانه عمل خواهند کرد و واضح است که این امر به نوبه خود طولانی شدن لیست مشترکان شما را به دنبال خواهد داشت.
 
روش های دیگر را نیز محک بزنید
 
برای گرفتن ایمیل کاربران به طور داوطلبانه، راه های دیگری هم وجود دارد:
 
1. با یک سایت و یک شرکت که حوزه کاری آنها مشابه شماست، همکاری کنید و بازدیدکنندگان را تشویق کنید که علاوه بر خبرنامه سایت میزبان، در سایت شما نیز مشترک شوند.
 
2. از افزونه های گروهی ادورزد استفاده کنید
 
سرویس تبلیغاتی گوگل موسوم به ادوردز (AdWords) دارای قابلیت هایی به نام Communication Extension است که با به کارگیری آنها می توان کاربران را از صفحه ارائه نتایج جستجوها به طور مستقیم به لیست اشتراک ایمیلی شرکت ها سوق داد.
 
اگر چه برای ارزیابی میزان سودمندی این قابلیت بسیار زود است ولی اگر شما در حال حاضر از آگهی های پولی این سرویس استفاده می کنید خوب است این ویژگی را محک بزنید.
 
شرکت WordStream که در زمینه بازاریابی جستجو فعالیت می کند توضیحات جالبی در این خصوص فراهم کرده است که می توانید از اینجا مطالعه نمایید.
 
3. به مشترکان سودی برسانید
 
این اطمینان را در مخاطبان سایت ایجاد کنید که مشترکان ایمیل سایت، از سود و مزیتی خاص بهره مند می شوند که کاربران غیرمشترک از آن بی نصیب می مانند؛ مثل ارائه دمویی از محصولات جدید یا تخفیفاتی که فقط از طریق ایمیل ارائه می شود.
 
جمع بندی
 
خلاصه آنچه که در بالا گفته شد، به این شرح است:
 
ایمیل باید ارزشی برای مخاطبان ایجاد کند، نه این که مزاحم آنها شود، وقت آنها را بگیرد و Inbox گیرندگان را از پیام های تبلیغاتی ملال آور پر کند.
 
چه کسی دوست دارد وسط تماشای یک فیلم جذاب سینمایی از تلویزیون، آگهی تبلیغاتی مشاهده کند؟!
 
اگر گیرندگان ایمیل، شما یا شرکت شما را به یاد نیاورند و یا ندانند که چرا این ایمیل را از شما دریافت کرده اند، ممکن است بی محابا آن را پاک کنند و حتی شما را به عنوان اسپمر بلوکه کنند.
 
اگر چه ایجاد لیست گیرندگان ایمیل به طور طبیعی و با استفاده از راه های قانونی و منطقی، ممکن است قدری دیرتر جواب بدهد ولی به یاد داشته باشید ایمیل هایی که برای ارسال آنها از گیرنده اجازه گرفته اید، بسیار کارآمدتر از ایمیل های فروشی عمل می کند.
 


مگان کینی اندرسون
 
تعداد مقالات 1 عدد
مهدی ربیعی
 
تعداد مقالات 78 عدد
       
کپی رایت