برت تیلور ، مدیر فنی ارشد فیس بوک از این شرکت می رود!

پنجشنبه 1 تير 1391

Bret Taylor مدیر فنی ارشد FriendFeed بود که پس از خریداری آن توسط فیس بوک ، به این شرکت پیوست و مدیریت پروژه پر سر و صدای موبایل این شرکت را عهده دار گردید. امروز ، برت قصد دارد که فیس بوک را ترک کند

Bret TaylorBret Taylor مدیر فنی معروف فیس بوک است که قصد دارد ، این شرکت را ترک نماید. AllThingsD دلیل این تصمیم وی را این چنین بیان می کند : او قصد دارد تا پروژه های جدیدی را راه اندازی نماید. Bret Taylor زمانی به فیس بوک پیوست که این شرکت FriendFeed را خریداری نمود و Bret Taylor نیز به همراه آن وارد تیم فنی این شبکه ی اجتماعی شد.

وی طی این چند سال ، مسئولیت نظارت بر بخش موبایل را عهده دار بود. در وصف قدرت وی همین بس که هم اکنون موبایلفیس بوک ، به یکی از پر سرو صدا ترین فعالیت های فیس بوک بدل شده است. از یک سو فیس بوک چاره ای جز این ندارد که درآمد خود را از سرویس موبایلش افزایش دهد و از سوی دیگر ، کاربران موبایل ، روز به روز در حال افزایش هستند. کارشناسان بر این باورند که چنانچه فیس بوک موفق نشود ، برای بخش موبایل خود راهکارهای درآمد زایی مناسبی بیابد ، ممکن است توان مالی این شرکت ضربه ی سهمگینی بخورد. فیس بوک همیشه در تلاش بوده تا به ثبات برسد ، اما از ابتدای کار همیشه درگیر فراز و فرود های زیادی بوده.

برت تیلور می گوید : خواستم همه ی شما بدانید که در اواخر تابستان قصد ترک فیس بوکرا دارم. شکی نیست که رفتن از فیس بوک ناراحت کننده است ، اما چیزی که امید را در دل من زنده نگه داشته این است که به همراه دوستم Kevin Gibbs شرکتی جدید را تاسیس خواهیم کرد.

بعد از تیلور معاون وی یعنی Mike Vernal و Cory Ondreijka سمت او را بر عهده خواهند گرفت و نظارت بر پلت فرم موبایل را از این پس ادامه خواهند داد. Bret Taylor همیشه به عنوان یکی از برگ برنده های فیس بوک شناخته می شده. تجربه های شاخص او در FriendFeed و مهمتر از آن ، طراحی Google Maps در شرکت گوگل ، نام او را بر سر زبان ها انداخته. البته فیس بوک ، هنوز موضع مشخصی در این رابطه نگرفته ، اما خود تیلور در این رابطه پستی را درج کرده که در ادامه مقاله می خوانید.

خواستم همه ی شما بدانید که در اواخر تابستان قصد ترک فیس بوکرا دارم. شکی نیست که رفتن از فیس بوک ناراحت کننده است ، اما چیزی که امید را در دل من زنده نگه داشته این است که به همراه دوستم Kevin Gibbs شرکتی جدید را تاسیس خواهیم کرد.

جابجایی در سمت هایی از این دست بسیار سخت است ، اما من به قدرت دوستانم در فیس بوک ایمان دارم. پس از چند سال تلاش مستمر ، از دستاوردهای فراوانی که در پلت فرم فیس بوک داشته ایم خوشحالم. از Open Graph گرفته تا App Center ، دوربین فیس بوک و آماده سازی اپلیکیشن iOS. همه ی این ها جزء افتخارات من محسوب می شود. البته تغییرات دیگری هم در راه است ، اما پس از این ، من هم در کنار دیگران و صرفا به عنوان یک کاربر ، از وجود آنها لذت خواهم برد.

بیش از آنچه تصور می کردم ، طی این مدت چیزهای زیادی را از فیس بوک آموخته ام. از همه ی همکاران و دوستانی که در فیس بوک در کنارم بودند و مرا یاری کردند ، قدردانی می کنم . اما جا دارد ، یک تشکر ویژه هم نثار مارک زاکربرگ کنم. مارک ، در سه سال گذشته فقط مدیر من نبوده ، بلکه به عنوان یک معلم و دوست صمیمی ، همیشه مرا همراهی کرده. به هر حال در پایان ، از همه ی فیس بوکی ها که زیباترین سه سال عمر من را رقم زدند تشکر می کنم.

 


الکس ویلهلم
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت