با برداشتن 7 گام از طراحی گرافیک به طراحی وب وارد شوید

دوشنبه 8 اسفند 1390

طراحان گرافیکی که مایل هستند از دنیای کاغذی و چاپ به دنیای طراحی وب سایت وارد شوند باید ترس را از خود دور کرده و با طی 7 گام به آرزوهای خود دست یابند. Jose Caballe،در این رابطه توضیحاتی داده است.

web design

اگر شما به تازگی فارغ التحصیل شده‌اید و طراحی خود ساخته هستید، و مایل هستید در ابتدای کار خود به دنیای پر از هیجان وب وارد شوید، اما از مراوده با افراد متخصص و بسیار حرفه‌ای این حوزه و تکنولوژی‌های پیچیده آن همچون CSS، هراس دارید، لازم است هرچه سریع‌تر تغییر نگرش داده و با جرات تمام وارد این حوزه شوید. برای این که در قرن 21 به سادگی توانایی برقرار ارتباط با دنیای بیرون داشته باشید، لازم است اصول نظم و استراتژی ذهنی خود را طبقه بندی کرده و توانایی کار در محورهای متفاوتی برای خود ایجاد کنید. باید بدانید که، با وجود وضعیت شکننده اقتصادی کنونی دنیا، کماکان نیاز به طراحان وب شدیداً احساس می‌شود و این طراحان درخواست‌های زیادی دارند. در کنفرانسی که اخیراً با طراحان و گرافیست‌های متفاوتی داشته‌ام، جمع کثیری از آنان حضور یافتند. مشکلاتی که اغلب این دسته از طراحان با آن مواجه هستند، شامل مشکلاتی از قبیل : تعامل با برنامه نویسان، کد نویسی و مدیریت نیازهای مشتریان است. آیا این مشکلات برای شما به عنوان طراح وب آشنا هستند!؟ برای این که بتوان به عنوان یک طراح موفق وب در زمینه تجربه کاربر آشنا شوید، می‌توانید ادامه این مقاله را مشاهده کنید.

1 : از تعامل با دنیای تکنولوژی هراسی نداشته باشید

web design

از گفتن این جمله که من با تکنولوژی آشنایی ندارم و یا این که از طراحی وب سایت چیزی نمی‌دانم، دست بردارید. دفعات بسیار زیادی از دانشجویان و متخصصین گرافیست شنیده‌ام که مایل به ورود به دنیای وب نیستند، یا این که از کد و کد نویسی تجربه‌ی خوبی ندارند. اما این عبارت بسیار ناامیدکننده و ناخوشایند است. چرا که دیدن جوان‌هایی با استعداد و متخصص در کار خود، در حالی که از تکنولوژی ترسان هستند و خود را منزوی می‌کنند، بسیار نگران کننده است. طراحان وب بایستی بسیار آزاد عمل کنند و با آغوشی باز به استقبال تغییرات بروند. آنانی که به سادگی در ابعاد تصویری و فنی خود را جای داده و با تمامی تغییرات خود را وفق داده‌اند، جای خود را به سادگی باز می‌کنند. شما نیز مطمئناً توانایی به دست آوردن موفقیت‌های بیشتر را دارید. کافی است دست از تلقین منفی و القای عدم توانایی خود بردارید.

2: همیاری (کار گروهی)

در طراحی تعاملی تمامی افراد تیم، مجبورند که به همکاری با یکدیگر به کار پرداخته و به عنوان اجزای یک ماشین عمل کنند. در نوامبر سال 2010، یک مدیر خلاق در یکی از آژانس‌های طراحی نیویورک در زمان کار گروهی گفته بود که : «کار بدین شکل برای من بسیار طاقت فرسا و غیر قابل تحمل است. اما باید دانست که، یکی از اصول طراحی تعاملی و طراحی برای مشتریان با انتظارات ویژه، همکاری گروهی قسمت‌های متفاوت یک شرکت همچون : دپارتمان‌های بازاریابی، فنی، خلاقیت و فروش است. اگرچه تمامی آن‌ها تخصص‌های متفاوت دارند و بعضاً یکدیگر را درک نمی‌کنند، اما نتیجه‌ی کار اولی، مشخصاً به شروع کار بعدی ارتباط دارد. صاحبان سهام یک شرکت فقط به بازگشت سرمایه خود می‌اندیشند. مدیر تیم خلاقیت، فقط در رابطه با جنبه‌های زیبایی شناسی کار اهمیت می‌دهد. توسعه دهندگان فقط در رابطه با کار خود می‌دانند. روابط عمومی و بازاریابی نیز، کلا از این تصویر خارج هستند و نیازهای کاملاً متفاوت به خود دارند. ممکن است این افراد به زبان‌های خود صحبت کنند. من در تجربیات خود یک راه را برای مدیریت این مجموعه سرشار از سلایق متفاوت آموخته‌ام و آن در مرحله سوم برای شما توضیح داده خواهد شد.».

3: گوش کنید. مسئله، مسئله‌ی مشتریان است!

هر یک از اجزای سازمان نیازها، درخواست‌ها و برنامه‌های خاص خود را دارند. سهامداران فقط به این می‌اندیشند که گرایش بازار به کدام سمت است. مدیران خلاقیت به ساخت نمونه کارهای بهینه می‌اندیشند؛ و همین‌طور بازاریابان به انتخاب کانال‌های متفاوت فروش و قیمت گذاری و دیگر مسائل مختلف می‌اندیشند. اگر بخواهیم این مسائل را به عنوان مسائل سازمان بزرگ کرده و در ابعاد گسترده سازمانی به آن‌ها بپردازیم، از هدف اصلی سازمان که همان کاربران هستند، باز می‌مانیم. هدف کلی یک سازمان تأمین رضایت کاربران آن سازمان است. وظیفه ما به عنوان اجزای تشکیل دهنده سازمان، گوش فرا دادن به نیازهای آنان و تلاش برای تأمین و محقق کردن این نیازها است.

4 : وظیفه خود را بشناسید

وظیفه ما به عنوان طراحان، فقط طراحی نیست. ما بایستی داستان کلی و دلایل اساسی طراحی به سبک و سیاقی که از آن استفاده می‌کنیم را شناخته، و سوال‌هایی که کاربر در ذهن خود از طراحی دارد را مرتفع کنیم. در صورتی که یک کاربر از طراحی ما رضایت داشته باشد ما به هدف خود رسیده‌ایم. این که من فکر می‌کنم طراحی باید به این شکل اجرا شود و یا چرایی استفاده از خط مشی خاص در طراحی را ابتدا برای خود روشن کنید، سپس به طراحی اقدام کنید 3 اصل مهم طراحی وب سایت شما را تعریف می‌کند. این 3 اصل در تجربه متعامل با کاربر بسیار موثر بوده و اهداف کاربران و شیوه اساسی در خط مشی و اهداف سازمانی شما را نشان می‌دهد.

اصل اول: این است که بیانیه برند، که توسط هر سازمان تعریف می‌شود برای ما مشخص باشد. در این جا ما برای وب سایت کار می‌کنیم، بنابراین وب سایت ما باید دارای یک بیانیه اصلی باشد. این بیانیه بیانگر هویت وب سایت و نشان دهنده اهداف است.

اصل دوم : تعریف و شناسایی کاربران است. این که کاربران شما چه کسانی هستند!؟ برای چه به وب سایت شما مراجعه کرده‌اند!؟ و اهداف و نیازهای آنان چیست؟ تعیین سه هدف و نیاز اصلی آنان برای شما الزامی است.

اصل سوم: همکاری تیمی در سازمان است تا به وسیله آن اهداف سازمانی، شناسایی شوند و اولویت بندی بر روی آنان صورت گیرد. این اهداف در جلسات بارش مغزی تعیین می‌شوند و در 3 دسته زیر قرار می‌گیرند :

1 : ایجاد آگاهی که همان استراتژی‌های بازاریابی و تاکتیک‌های رسیدن به اهداف است.

2 : درآمد زایی، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های محصول و فروش.

3 : کارامدی، استراتژی و تاکتیک‌هایی که ما را در صرفه جویی زمانی و به حداقل رساندن ضایعات کاری و افزایش بهره وری است.

این اهداف در گروه‌های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می‌شوند. علاوه بر این نمره‌هایی از 1 تا 10 برای آنان تعیین می‌شود، سپس فرایند اولویت بندی انجام شده و تیم به اجرای آن‌ها می‌پردازد. سرانجام در مرحله آخر سه نیاز اساسی مشتری با سه هدف اساسی کسب و کار ما سنخیت پیدا می‌کند و رابطه‌ای یک به یک میان آن‌ها ایجاد می‌شود. برای مثال کاربری را در نظر بگیرید که به دنبال یک دوربین دیجیتال است، هدف کسب و کار ما در این زمینه افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک و فروش محصولات الکترونیک است. در حالی که نیاز مشتری این جا به عنوان دیگر کاملاً با هدف کسب و کار انطباق دارد. توجه کنید کاربر این گونه می‌گوید: به دنبال دوربینی می‌گردم که نیازهای من را بر آورده کرده و کاربری ساده‌ای داشته باشد. همان‌طور که می‌بینید سنخیت ویژه بین نیاز کاربر و هدف سازمان ایجاد شده است. برای تنظیم اهداف با نیازهای مشتریان، ما معمولاً در جلساتی به صورت جلسات کارگاهی به بررسی این نیازها و تنظیم آن‌ها با اهداف سازمان می‌پردازیم. 3 اصل اساسی در این جلسات کارگاهی وجود دارد : 1: شرکت همگانی اعضا 2 : گفتن همه چیز (بدون سانسور) 3 : شادی و مفرح بودن جلسات. این جلسات معمولاً می‌توانند بین 1 تا 3 روز به طول بینجامد. معمولاً این جلسات در دو نیم روز اجرا می‌شود.

5: داستان گویی کنید

وقتی از یک طراح وب که به صورت ویژه بر ابعاد فنی کار تکیه دارد، می‌پرسم یک وب سایت در حقیقت چه کارایی از خود انجام می‌دهد؟ می‌گوید: وب سایت مجموعه‌ای از ابزارها و قابلیت‌هایی است که برای استفاده مخاطبین مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. اما باید دانست این تعریف بسیار ناقص و اولیه است. شما به عنوان یک طراح وب سایت باید توانایی کارگردانی آن را داشته باشید. شما به مانند یک کارگردان فیلم‌های سینمایی، تمام ابزارهای لازم را در اختیار دارید با این تفاوت که در این جا، CSS, SQL و دیگر جلوه‌های ویژه مورد استفاده شما قرار می‌گیرند و به جای دوربین ابزارهای شما را تشکیل می‌دهند. شما به مانند Lucas or Spielberg و یا هر کارگردان دیگری که مورد علاقه شما است، بایستی توانایی داستان گویی وب سایت را داشته باشید. بایستی بر اساس یک فیلم نامه و سناریویی از پیش تعیین شده، خط سیر وب سایت خود را همانند داستانی کامل کنید. کاری کنید که وب سایت شما کاراکتری طبیعی از خود داشته باشد و به مانند کاراکترهای واقعی در دنیای واقعی دارای جلوه و شخصیت ویژه خود باشد.

6: روبه رو شدن با ترس

تنها مانعی که در مقابل شما وجود دارد، خود شما هستید. ترس از شکست، ترس از ندانستن چیزی، و یا ترس از عدم توانایی در اجرای امور، شما را از پیشرفت باز خواهد داشت. برای این که بتوانید بر ترس خود غلبه کنید، باید شناختی کامل از خود داشته باشید. مثلاً من شخصاً میدانم که توانایی طراحی یک سیستم با تمام ابعاد را ندارم. در برنامه نویسی نیز تخصصی ندارم، میزان توجه من در این زمینه پایین است، اما در عین حال می‌دانم که، در ایجاد ارتباط با دیگران بسیار موفق هستم و ایده‌های خوبی برای فروش در ذهن خود دارم. دانستن و شناسایی توانایی خود به من کمک می‌کند که آن چه را دوست دارم انجام دهم و در آن به موفقیت‌هایی بیشتری دست یابم. طراح وب سایت حوزه‌ای از طراحی است که، در آن توانایی همکاری موثر و کار گروهی زیادی لازم است. دیسیپلین‌های متفاوت و متعددی که در آن وجود دارد، شما را در کار بهینه، یاری خواهد کرد. در این حوزه گاهی لازم است به تنهایی کار کنید و گاهی مجبور به کار گروهی خواهید بود. چه کسی می‌داند شاید پس از مدتی شما یکی از موفق‌ترین افراد تیم خود شده و تغییراتی شگرف در آن به وجود آورید.

7: برای تغییر کار نکنید، تغییر در وجود شما نهفته است

دقیقاً مشابه افراد دیگر در آمریکا، من نیز جنبش 99% را دیده و روند فعالیت آن را دنبال می‌کنم در عین حال با تمامی آن‌ها احساس هم دردی کرده و برای تمامی ارزش‌هایی که آنان معتقدند، ارزش قائل هستم. آنان از چه شکایت دارند!؟ از توانایی جمعیت 1 درصدی کشور، در اداره و به کار گرفتن تمامی قابلیت‌های اقتصادی آن است. در نظر داشته باشید که جمعیت 1 درصدی اگرچه با تعداد کم، اما توانسته است حکومت را از آن خود کند. در صنعت طراحی وب سایت قرار گرفتن در جمعیت 1 درصدی به سود ما خواهد بود، چرا که بدون نیاز به تلاش بسیار زیاد توانایی ایجاد تغییر را در اختیار خود گرفته و کنترل افکار و تولیدات را از آن خود خواهیم کرد.

نتیجه گیری

15 سال قبل زمانی که از دانشگاه هنر فارغ‌التحصیل شدم، به صنعت طراحی وب روی آوردم. بدون داشتن هیچ هراسی به پیشرفت‌های پیش روی خود چشم دوخته و با تمرکز بر توانایی‌های خود راه‌های پیش روی خود را باز کردم. امروزه به غیر از طراحی و گرافیست بودن، توانایی کار در حوزه‌های بسیار متفاوتی را دارم. اعتقاد به توانایی تغییر دادن امور در من هرچه بیشتر رشد یافته است. معتقدم برای ایجاد تغییر کافی است بر روی خود تمرکز کنید نه بر روی دنیای خارجی. این طرز تفکر ما است که توانایی ایجاد تغییرات را در ما به وجود می‌آورد.

 


خوزه کابالرت
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: