یاهو و فیس‌بوک به خروج از بن بست مناقشات دو طرفه نزدیک می‌شوند

شنبه 20 خرداد 1391

یاهو و فیسبوک، صاحبان دو وب سایت محبوب، که اقدام به شکایت متقابل از یکدیگر کرده بودند، پس از حضور در جلسات متعدد دادگاه، ظاهراً خسته شده و تصمیم به طراحی توافقنامه و حل موضوع بوسیله مذاکره دارند

یاهو و فیسبوک بر اساس گفته‌ی Kara Swisher در AllThingsD ، مناقشه‌ی دو طرفه بین یاهو و فیس‌بوک بر سر ادعاهایی که دو طرف درباره‌ی طرح‌های ثبت شده‌ی خود داشتند ممکن است تا چند هفته دیگر جای خود را به دوستی‌های دو طرفه داده و مشکلات حل شوند. بر اساس گزارش Swisher عوامل اجرایی این دو شرکت تلاش می‌کنند که با تهیه طرحی جامع و دو طرفه، به جای رفتن به دادگاه، با استفاده از مذاکرات مشکلات را حل کنند.

این یاهو بود که برای اولین بار، طرح دعوی قانونی خود علیه فیس‌بوک را، در ماه مارس به دادگاه ارایه کرد. یاهو، فیس‌بوک را در رابطه با تضییع حق خود از تکنولوژی تولید شده‌اش مسئول می‌دانست. درحالی‌که فیس‌بوک هم ساکت نماند و در پاسخ، اتهاماتی را متوجه یاهو کرد که بر اساس آن مسئولیت ناکامی ده طرح ثبت شده‌ی خود را، به یاهو نسبت داد. 

Swisher معتقد است که اگر توافق بین این دو شرکت حاصل شود،  مطمئناً توافقی محکم‌تر از آنچه فقط به حل مناقشات سطحی بیانجامد، خواهد بود. توافقی که موجب استحکام روابط این دو شرکت شود.

اگر توافق بین این دو شرکت حاصل شود، مطمئناً توافقی محکم‌تر از آنچه فقط به حل مناقشات سطحی بیانجامد، خواهد بود. توافقی که موجب استحکام روابط این دو شرکت شود.

صحبت‌ها در این رابطه بین دو طرف، در بالاترین سطوح مدیریتی در جریان است. یاهو Ross Levinsohn را به این مذاکرات اعزام کرده و فیس‌بوک هم COO Sheryl را به عنوان مسئول یافتن این راهکار تعیین کرده است.

بدون شک هم یاهو و هم فیس‌بوک از رسیدن به توافق، بیشتر از رفتن به دادگاه سود می‌برند. چرا که یاهو در پی استعفای Scott Thompson ، اکنون به دنبال مدیریت آرام ماجرا و ماندن در عرصه‌ی رقابت است. از طرف دیگر، فیس‌بوک هم که به تازگی سهام خود را در Wall Street عرضه کرده است، علاقه ای به تنش زایی ندارد. اگر گفته‌ها و شنیده های ما صحیح باشد، شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد پایان خوش ماجرا باشیم.

 


کریس ولچ
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: