نسخه جدید soundcloud با ویژگی‌های جدید به زودی عرضه می‌شود

چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391

اگر از کاربران وب سایت SoundCloud هستید برای شما خبرهای خوبی داریم. نسخه جدید این سایت به زودی با ظاهر و لیستی از قابلیت های جدید عرضه می شود. SoundCloud می‌خواهد لذت شنیدن آنلاین آهنگ را تقویت کند.

نسخه جدید soundcloudاگر شما جزو آن دسته از کاربران اینترنت که به موسیقی نیز علاقه‌مند هستند باشید مطمئنا با وب سایت soundcloud آشنا هستید. سرویسی که تعداد زیادی از آهنگسازان و خوانندگان در سراسر دنیا برای عرضه آهنگ های خود از این بستر استفاده می کنند.

Alexander Ljung موسس و مدیر این وب سایت در یک گفتگوی اینترنتی خبر خوشی را به کاربران سایتش اعلام کرد، او در این سخنرانی که به صورت آنلاین انجام شد اعلام کرد تیم توسعه soundcloud در حال کار بر روی نسخه جدید این سایت که یک وب اپلیکیشن است هستند. آنها با الهام گیری از تغییرات جدید انجام شده در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری، در حال توسعه وب سایت خود می‌باشند. چیزی شبیه Pinterest و Tumblr اما به جای عکس شما با صدا سروکار دارید.

این نسخه در حال حاضر بتا می‌باشد و تعدادی از کاربران در حال کار کردن با آن هستند تا پس از رفع باگ و کامل شدن امکانات در دسترس سایر کاربران هم قرار گیرد. آنطور که اعلام شده در این نسخه یک باز‌نویسی کلی صورت گرفته و تیم فنی این سایت، یکبار دیگر از ابتدا اقدام به کد نویسی کرده‌اند.

"متاسفانه در حال حاضر وب یک فضای بی روح و کِسِل کننده است و آنها می خواهند صداهایی که مردم در زندگی واقعیشان با آن سروکار دارند را به دنیای وب بیاورند."

نکته ای که شاید کمی توسعه دهندگانی که تا قبل از این برنامه هایی روی soundcloud طراحی کرده باشند را نگران کند این است که با تغییرت انجام شده در نسخه جدید دیگر برنامه هایشان بر روی این سرویس کار نکند. اما به گفته Eric Wahlforss، یکی دیگر از موسسان این سایت، نسخه جدید از همه برنامه هایی که تا پیش از این برای این سرویس نوشته شده است، پشتیبانی می کند.

در مورد قابلیت‌های جدیدی که به این نسخه اضافه شده است می‌توان از اطلاع رسانی real-time نام برد. در حال حاضر برای اطلاع از اتفاقات جدیدی که در اکانتتان افتاده است شما باید صفحه را Refresh کنید، اما در نسخه جدید به محض اینکه یکی از دوستانتان آهنگ جدیدی آپلود کرد و یا کامنتی روی صوت های شما ارسال شد شما باخبر می شوید. همچنین امکان جستجوی سایت هم پیشرفت خیلی خوبی داشته و شما راحت‌تر می‌توانید افراد یا آهنگ های مورد نظرتان را پیدا کنید.

همچنین گفته شده این نسخه ارتباط جذابی با دو سرویس Pinterest (سرویسی که شما می توانید چیزهای جالبی که در اینترنت می‌بینید را با دوستانتان به اشتراک بگذارید) و Spotify (سرویسی برای گوش دادن آنلاین موسیقی و به اشتراک گذاری آن) دارد که باید منتظر ماند و دید این ارتباط جذاب چه خواهد بود.

Ljung در انتهای صحبت های خود این نکته را اعلام کرده که: "متاسفانه در حال حاضر وب یک فضای بی روح و کِسِل کننده است و آنها می خواهند صداهایی که مردم در زندگی واقعیشان با آن سروکار دارند را به دنیای وب بیاورند."

Soundcloud که دفتر اصلیش در برلین مستقر است در حال حاضر بیشتر از 15 میلیون کاربر دارد که به طور متوسط هر ماه 1.5 میلیون نفر به این تعداد اضافه می شود.

 


دوان گلن
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت