بازدید Howcast از مرز یک میلیارد گذشت

چهارشنبه 3 خرداد 1391

وقتی صحبت از سایت‌های How To میشود در ذهن اکثر افراد، سایتی متنی که در مورد روش انجام هر کاری چند مطلب دارد،شکل می‌گیرد اما Howcast زحمت زیادی کشیده و روش انجام کارها را در قالب ویدئو ارائه می‌کند

سایت جدید howcastHowcast یک وب سایت اینترنتی است که فیلم‌های کوتاهی با عنوان How to تولید و ارائه می‌کند. شما در این سایت چگونگی انجام خیلی از کارها را می‌توانید پیدا کنید، ببینید و یاد بگیرید. از روش‌های مختلف تزئین یک کیک خوشمزه و دستور پخت غذاهای خیلی لذیذ گرفته تا رقص لامبادا و شیوه‌های مدیتیشن، همه و همه در Howcast آموزش داده می‌شود. حتی می‌توانید روش‌های مختلف کشتن سوسک (یکی از وظایف مهم و غیرقابل انکار آقایان!) را هم در این سایت بیابید! می‌توان گفت Howcast یکی از هزاران وب سایت مفید و جالب است. 

تعداد بازدید از  Howcast از مرز 1 میلیارد گذشته و هم اکنون نسخه‌ی جدید این وب سایت دوست داشتنی هم، راه اندازی شده است. طراحی جدید، به کاربران امکان می‌دهد تا دسترسی بهتری به ویدئوهای جستجو شده‌ی خود داشته باشند. فایل‌های ویدئویی که قبلاً مورد بازدید کاربران قرار گرفته‌اند هم، در لیستی به نمایش در می‌آیند تا کاربران راحت تر و سریع‌تر بتوانند به آنچه می‌خواهند برسند.

نظراتی که کارشناسان در مورد ویدئوهای خاص با محتوای تخصصی داده‌اند، در طراحی جدید سایت، بهتر قابل مطالعه است.

این وب سایت ماهانه در حدود هزار فایل ویدئویی تولید می‌کند و هم اکنون کتابخانه‌ای در حدود 15 هزار فایل ویدئویی فقط با موضوع "چگونه کاری به خصوص را انجام دهید" داراست.

Tom Bender معاون توسعه محصولات Howcast اعلام کرده است که طراحی جدید وب سایت، قدرت بسیار بالاتری در ارایه محتوا به مخاطبین خواهد داشت.

او اضافه می‌کند "ما تلاش می‌کنیم که بهترین و زبده‌ترین افراد را برای همکاری انتخاب کنیم. برای هر موضوع یک گروه مجزا تشکیل می‌شود که فقط به ضبط ویدئو در مورد آن موضوع خاص می‌پردازند. به طور مثال برای چگونه قهوه‌ی خوشمزه‌تری درست کنیم و هر موضوع کوچک دیگری که تصورش را بکنید این کار انجام می‌شود. سپس ویدئوهایی که در رابطه با یک موضوع ساخته شده‌اند در کنار یکدیگر به عنوان یک سری، قرار می‌گیرند. طرح جدید وب سایت، دسترسی به محتوا و پردازش این سری‌ها را ساده‌تر می‌کند."

اما آنچه درباره Howcast اهمیت دارد این است که این وب سایت، رکورد یک میلیارد بازدید را پشت سر گذاشته است. بدون شک داشتن دامنه‌ی وسیعی از فایل‌های ویدئویی، تعداد کلیک بر روی هر صفحه را افزایش می‌دهد. برخی از ویدئوهای این سایت از محبوبیت فوق‌العاده زیادی برخوردار هستند. مثلاً ویدئوهایی که به آموزش تزئین کیک و آشپزی می‌پردازند از این نمونه‌اند.

این وب سایت ماهانه در حدود هزار فایل ویدئویی تولید می‌کند و هم اکنون کتابخانه‌ای در حدود 15 هزار فایل ویدئویی فقط با موضوع "چگونه کاری به خصوص را انجام دهید" داراست.

شاید شما هم تصور کنید که پس از انتشار یک فایل ویدئویی و بعد از گذشت مدت زمانی طولانی از این اتفاق، میزان بازدید از آن کاهش می‌یابد اما Jason Liebman مدیر عامل Howcast ادعا کرده که : "به دلیل اینکه موضوعات ما موضوعاتی محبوب و پر کاربرد هستند، بازدید از فایل‌های ویدئویی تولید شده تا سال‌ها پس از انتشار آن ادامه خواهد داشت."

Howcast در سال 2008 و به دلیل اینکه وجود مرجعی برای محتوای آموزشی و کاربردی، احساس می‌شد، پدید آمد. لیبمن خود یکی از کارکنان پیشین گوگل است. او قبل از ورود به  Howcast در تیم گوگل ویدئو مشغول به کار بوده و در یوتیوب هم سابقه‌ی اجرایی دارد. نظر شما در مورد Howcast چیست؟

 


کیت فریمن
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت