واشنگتن پست، Digg را خریداری می‌کند

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391

Digg در تاریخچه‌ی اینترنتی خود، پستی‌ و بلندی‌های زیادی را تجربه کرده است. اما حالا، در خبرها آمده است که این وب سایت، مشتری خاص و مشهوری به نام واشنگتن پست، پیدا کرده است.

خریداری Diggاین وب سایت، در سال 2004 توسط Kevin Rose ، که ذهنی پویا دارد راه اندازی شد. Kevin Rose ، هم اکنون در گوگل مشغول به کار است. بسیاری معتقدند، زمانی که وب 2 یکی از اهداف شرکت‌های بزرگ همچون گوگل بود، توسط Digg هدایت و رهبری شدند. اما پس از گذشت چند سال، اگر شایعات واقعیت داشته باشد به نظر می‌رسد که Digg به سمت خروج از فضایی که سال‌ها در آن تلاش‌های زیادی داشته است، حرکت می‌کند.

Digg در اوج قدرت خود، به خاطر هدایت حجم وسیعی از ترافیکی که ناشی از حضور کاربران وب سایت بود، شناخته می‌شد. زمانی که یک لینک در home page این وب سایت قرار می‌گرفت، انتظار می‌رفت تا حجم وسیعی از کاربران و ترافیک برای آن به وجود آید. این کار، فضا را برای برخی فرصت طلبان ایجاد کرد تا برای خود، گروه های هوادار و رأی دهنده در این وب سایت داشته باشند و کاربران آن را بخرند.

Washington Post، شاید در نظر دارد با بهره از این وب سایت، به توان قبلی خود در انتشار اخبار افزوده و در راستای تلاش برای افزایش قدرت اجتماعی خود، حرکت کند.

امروز به نظر می‌رسد که تأثیراتی که در گذشته از Digg شاهد بودیم، دیگر وجود ندارد. البته این وب سایت، چندی پیش اعلام نمود که ترافیک موبایل ورودی به Digg به دلیل ایجاد ارتباط با Open Graph و Timeline فیس‌بوک، همچنان زیاد و پر تردد است.

Washington Post که اخیراً، راب مالدو مؤسس اسلش دات را به خدمت گرفته است، شاید در نظر دارد تا با بهره از این وب سایت، به توان قبلی خود در انتشار اخبار افزوده و در راستای تلاش برای افزایش قدرت اجتماعی خود، حرکت کند.

تلاش‌های زیادی در رابطه با کسب اطلاع از صحت و سقم این ماجرا انجام شده است. اما هیچ یک از طرفین اطلاعات دقیقی ارائه نداده‌اند. Washington Post نظر خاصی نداده است؛ اما بر اساس گزارشی که از TechCrunch دریافت شده، واشنگتن پست قصد دارد فقط کارمندان Digg را به خدمت بگیرد و وب سایت و دارایی‌های آن هنوز برای فروش قرار دارند. اما این خبر بسیار عجیب است! چرا که در این صورت، ممکن است Digg به طور کلی از صحنه‌ی وب حذف شود.

در خبری دیگر از Peter Kafka، آمده که WaPo تیم تکنولوژی Digg را خریداری کرده اما کسب و کار و تجارت آن هنوز به شکل قبل وجود دارد. در این صورت مدیریت کنونی Digg باید راهی برای فروش یا نگهداری آن بیابند.

 


مرضیه کارگر
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت