سرویس مترجم گوگل از این پس ایمیل‌های شما را ترجمه می کند

سه شنبه 26 ارديبهشت 1391

آیا شما هم در ارتباطات آنلاین خود با افراد با زبان دیگر دچار مشکل هستید؟ گوگل راهکار حل این مشکل را در اختیار شما گذاشته است. اگر از سرویس جیمیل استفاده می کنید از این پس می‌توانید...

سرویس ترجمه گوگلیکی از مشکلاتی که همیشه باعث دردسر مردم دنیا بوده تفاوت میان زبان‌های مختلف در سراسر جهان بوده است! برای مثال اگر شمایی که با زبان فارسی صحبت می کنید بخواهید با دوست آلمانی خود ارتباط برقرار کنید راه کارتان چیست؟ مطمئنا شما و دوست‌تان نیاز به دانستن یک زبان مشترک دارید. شاید این زبان فارسی باشد شاید هم آلمانی، اصلا شاید هم یک زبان سومی مثل انگلیسی...

اما باید بدانید بیشتر از 5000 زبان در دنیا وجود دارد! در این بین حتی کشورهایی وجود دارند که مردم آن با زبان‌های مختلفی با همدیگر صحبت می کنند. مثلا در کشوری مثل استرالیا بیشتر از 275 زبان وجود دارد!! پس به این ترتیب برقراری ارتباط با همه مردم دنیا عملاً کاری است غیر‌‌ممکن. در دنیای وب هم داستان به همین شکل است. شما هم اگر بخواهید در بستر اینترنت با اشخاصی در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنید، باید با زبان آن‌ها آشنا باشید.

گوگل با اضافه کردن سرویس مترجمش به جیمیل به شما کمک می کند تا ایمیل های خود را به راحتی ترجمه کنید.

برای مثال شما می خواهید با برای نویسنده یک وبلاگ روسی ایمیل ارسال کنید و یا حتی دوست دارید در کشوری مثل فنلاند برای محصولات کارخانه‌تان بازاریابی کنید. تصمیم شما در این مواقع چیست؟ آیا می‌خواهید زبان همه کشور‌هایی که با مردمش در ارتباط هستید را یاد بگیرید؟! یا برای هر کدام از زبان‌‌ها از یک دوست مترجم کمک بگیرید ؟! مطمئنا اینها تصمیم شما نخواهند بود و میتوان حدس زد در اکثر مواقع شما از برقراری ارتباط با دیگر افراد منصرف شده اید :(


گوگل که همیشه تلاش می کند نیاز‌های کاربرانش را حل کند این‌بار هم به کمک ما آمده.

مطمئنا با سرویس مترجم گوگل یا همان Google Translate آشنا هستید، سرویسی که متون شما را در زمان کوتاهی به زبان‌های مختلف دنیا تبدیل می کند. گوگل در آخرین اقدامش با پیاده سازی این سرویس در Gmail مشکلات شما را در برقراری ارتباط با افراد دیگر حل کرده است.

این سرویس که "ترجمه خودکار پیام" (automatic message translation) نام دارد حدود 3 سال بود که در بخش آزمایشگاه جیمیل برای تست و رفع باگ وجود داشت و کاربران می‌توانستند آن‌را در تنظیمات اکانت‌شان فعال کنند. اما به تازگی با خارج شدن از بخش آزمایشگاه گوگل، این سرویس محلی همیشگی در جیمیل برای خودش کسب کرده.

از این پس می‌توانید اگر ایمیلی با زبانی به جز زبان خود دریافت کردید با کلیک روی دکمه Translate Message مستقیما آن‌را به زبان دلخواه تبدیل کنید. همچنین اگر میخواهید از این پس ایمیل‌هایی که با این زبان دریافت می‌کنید بدون سوال از شما به زبان خودتان ترجمه شود می توانید با کلیک روی دکمه Always Translate به اطلاع دهید که خودش به صورت اتوماتیک چنین ایمیل هایی را برای شما ترجمه کند.

برای ترجمه خودکار، وقتی که شما ایمیلی را باز کرده اید بر روی منوی More که در بالای ایمیل‌تان وجود دارد کلیک کنید و گزینه Translate را انتخاب کنید و بین 53 زبان موجود یکی را انتخاب کنید تا گوگل ایمیلتان را برای شما ترجمه کند.

در زیر نمونه ای از این کار را مشاهده می کنید:

ترجمه خودکار ایمیل
 

این نکته را ذکر کنم که سرویس ترجمه گوگل به زبان فارسی هنوز دارای مشکلاتی می‌باشد، که این مشکلات می‌تواند به کمک من و شما حل شود. مطمئنا همه ما دفعات زیادی از این قابلیت رایگان! گوگل برای فهمیدن معنی کلمات انگلیسی و... استفاده کرده‌ایم اما آیا تا کنون بعد از برخورد به یک کلمه اشتباه شکل صحیح آن‌را به گوگل اطلاع داده ایم؟

اضافه کردن معنی درست هر کلمه به مترجم گوگل حتی 10 ثانیه از وقت شما را هم نمی‌‌گیرد، تنها کافی است پس از جستجوی کلمه در سرویس مترجم گوگل بر روی معنی کلمه کلیک کنید و معنی صحیح کلمه را تایپ کنید.

آیا از این به بعد در فعالیت‌های خود این کمک را برای بهبود زبان فارسی این سرویس می‌کنید؟

 


لسلی مردیت
 
تعداد مقالات 1 عدد
زینب السادات طیبی
 
تعداد مقالات 13 عدد
       
کپی رایت