Opera Mini و قابلیت استفاده بر روی آی پد

شنبه 29 بهمن 1390

اپرا ادعا کرده است که، مرورگر آن بر روی موبایل در آوریل 2011، دارای 107 میلیون کاربر بوده است. بر این اساس Opera Mini، دارای بیش‌ترین تعداد کاربر مرورگر موبایل را شامل می‌شود.

opera mini اپرا مینی

 

با فراهم شدن قابلیت استفاده اپرا بر روی iOS، فرصت‌های بیشتری برای این مرورگر در نظر گرفته شده است. نسخه 5 آن در آوریل 2010، وارد بازار شد. این نسخه از مرورگر به صورت رایگان ارائه شد و با سرعت بسیار زیادی میلیون‌ها از آن، دانلود شد. پیشرفت قابل توجه Opera Mini6، از آن رو است که این مرورگر قابلیت استفاده بر روی ابزارهایی که از سیستم عامل iOS، بهره گیری می‌کنند را دارد. این ابزارها آی پد و سایر خانواده آن را در بر می‌گیرد. علاوه بر این پشتیبانی برای مدل‌های آی‌فون و آی پد لمسی نیز فراهم شده است. همچون این مرورگر سرعت دانلود بیشتر داشته و مورد استفاده بیشتری از سوی کاربران قرار گرفته است. رقبای این مرورگر همچون Safari، در رده های بعدی قرار گرفته‌اند. به دلیل فشرده سازی داده و کنترل ترافیک در آن، سرورهای اپرا به خوبی عمل کرده و سریع‌تر، ساده تر و با کاربری بهتری مورد استفاده کاربران قرار گرفته‌اند. پوسته جدید استفاده شده در نسخه جدید آن نیز، یکی دیگر از امتیازات آن شمرده خواهد شد.

Opera Mini، در حال حاضر در فروشگاه App Store، موجود است و حجمی در حدود 3.4 مگا بایت دارد؛ و برای پشتیبانی به سیستم عامل IIS3 نیاز دارد.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت