گوگل و کوکاکولا در پرداخت موبایلی

شنبه 29 بهمن 1390

دو قول بزرگ صنعتی، که هیچ سنخیتی با هم ندارند، در حال آزمایش یک سیستم پرداخت موبایلی، با استفاده از موبایل هستند.این سیستم، با نام کیف پول گوگل، نه نیاز به پول دارد و نه به هیچ یک از کارت های اعتباری

بر اساس گزارش ANidea، کوکاکولا، بیش از 200 ماشین تحویل نوشیدنی را مجهز به این سیستم پرداخت دیجیتال کرده است و قابلیت خواندن موارد درج شده بر روی بطری، با استفاده از چرخش بطری بر روی آن را فراهم کرده است. خواندن مطالب درج شده بر روی بطری نیز با استفاده از یک تلفن اندروید، که از قابلیت NFC، بهره می‌برد امکان پذیر شده است.

 

ظاهراً کوکاکولا قصد دارد فروش خود را با استفاده از ابزارهای جدید تکنولوژیک، به بیشترین حد رسانده و پرداخت را، با سیستمی جدید اجرا کند. در این سیستم نیاز به استفاده از پول فیزیکی کم شده و مردم با استفاده از تلفن هوشمند خود، توانایی خرید را خواهند داشت. علاوه بر این، تبلیغ کنندگان و بازاریابان نیز، می‌توانند به خوبی بر روی محصول خود با استفاده از این سیستم، کار کنند. ما از آقای Brightman، در رابطه با این شراکت گوگل و کوکاکولا سؤالاتی پرسیدیم. او معتقد است آینده‌ی پرداخت‌های موبایلی، بسیار روشن است. سیستم NFC، قدمی در راه آینده پرداخت‌های موبایلی است. در این راه، پول جای خود را به پرداخت الکترونیک داده و به حافظه تاریخ سپرده خواهد شد. او معتقد است NFC، علاوه بر این که پرداخت‌ها را ساده تر می‌کند، باعث ارزش گذاری بر روی خریداران شده، به طوری که مصرف کنندگان موظف به تایید ارزش محصول و کیف پول خود خواهند شد. سیستم‌های هوشمند NFC، با استفاده از کاراکترهای تبلیغاتی و بازاریابی مورد استفاده خود، توانایی ایجاد شخصیت برای محصول را داشته و ارزشی مثال زدنی برای آن، فراهم می‌کند. علاوه بر این قابلیت، ارائه تخفیف‌ها و یا اشانتیون در آن فراهم است. Brightman، معتقد است انتقال ارزش از طریق سیستم NFC، در آینده‌ی نزدیک، از طریق صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما امروزه شرکت‌های کوچک‌تر به بهترین نحو، می‌توانند از آن استفاده کنند. محصولی که امروز، گوگل از آن، با نام کیف پول گوگل یاد می‌کند، قدمی است در راه از سر راه برداشتن پول، و جایگزین کردن آن با سیستم خود ساخته جدید. در این روش شما نه نیاز به پول دارید و نه کارت‌های اعتباری، کارت‌های شناسایی و نه حتی یک کیف پول واقعی!

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت