یک بروز رسانی دیگر در گوگل مپ برای کاربران اندروید

شنبه 23 ارديبهشت 1391

گوگل، قصد دارد علاوه بر خیابان‌ها، کوچه‌ها و فضای شهر، حتی در امکان سرپوشیده نیز کاربران خود را راهنمایی و هدایت کند. امکان جدید اضافه شده در گوگل مپ برای اندروید به همین منظور ارائه شده است...

گوگل‌مپ و اندرویدگوگل در سیستم عامل اندروید، امکان جدیدی را به گوگل مپ افزود که در هنگام خرید از فروشگاه‌های بزرگ یا بازدید از اماکن عمومی دیگری که در جستجوهای گوگل پیشنهاد می‌شوند، بسیار مفید است.

توسط این امکان، شما می‌توانید در فضای سربسته فروشگاه، گوگل مپ را به کار بیاندازید، نقشه درون ساختمانی محل را ببینید، نقطه مورد نظر را خود را یافته و از کوتاه‌ترین مسیر به آن برسید. تصورش را بکنید اگر فروشگاه با گوگل همکاری خوبی داشته باشد، وقتی کالایی را جستجو می‌کنید، می‌توانید ببینید این کالا در کدام راهرو و کدام قفسه فروشگاه قرار گرفته است! حتی قبل از اینکه پای خود را داخل یک فروشگاه یا یک رستوران بگذارید، می‌توانید نمای 360 درجه و پانورامای آن را نیز ببینید و اگر به دلتان نشست به آنجا مراجعه کنید!

شما می‌توانید در فضای سربسته فروشگاه، گوگل مپ را به کار بیاندازید، نقشه درون ساختمانی محل را ببینید، نقطه مورد نظر را خود را یافته و از کوتاه‌ترین مسیر به آن برسید.

مطمئناً نقشه‌های درون ساختمانی ارایه شده گوگل، برای یافتن راه های پر پیچ و خم در فروشگاه‌ها و مراکز خرید بزرگ، از طرف کاربران استقبال می‌شوند.

قبلاً هم گوگل در پروژه ای به نام Glass demonstration ، با شبیه سازی نقشه های درون ساختمانی، امکان یافتن فضایی خاص در یک ساختمان را به شما می‌داد؛ ولی برای دیدن نقشه‌های آن، باید از عینک مخصوصی استفاده می‌کردید. اما امکان جدید، دیگر نیاز به عینک مخصوص نداشته و کاربری فوق‌العاده ساده تری دارد.

در حال حاضر این امکان فقط برای مکان‌خاص و محدودی طراحی شده و مکان‌های پیشنهادی فقط در ایالات متحده هستند. البته در نسخه بتا، علاوه بر ایالات متحده برخی مکان‌ها در ژاپن نیز پوشش داده شده است.

 


کلوین تافل
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت