نقشه‌های آفلاین گوگل برای کاربران اندروید

چهارشنبه 24 خرداد 1391

اگر شما هم اندرویدی هستید و از نقشه‌های طراحی و آماده شده وب سایت گوگل برای مکان‌یابی (البته شاید در یک سفر خارج از کشور!) استفاده می‌کنید، این خبر را از دست ندهید...

نقشه آفلاین گوگل در اندرویدگوگل اعلام کرد که نقشه های آفلاین در دسترس کاربران تلفن‌های اندروید قرار خواهند گرفت. به این معنی که شما با استفاده از نقشه‌های آماده ای که به صورت آفلاین کار می‌کنند، امکان مسیریابی و هدایت آفلاین را خواهید داشت. 

گوگل قول داده که تا چند هفته‌ی دیگر این سیستم نقشه را در بیش از صد کشور، در دسترس کاربران قرار دهد. حداکثر حجم فایل نقشه‌ها در حدود 50 مگابایت است اما نمونه‌های زیادی هم وجود دارد که از این میزان کمتراند. بنابراین اگر می‌خواهید از این نقشه‌ها استفاده کنید، منطقی‌تر است که قبل از خروج از منزل، با اینترنت پر سرعت، نقشه‌ها را دانلود و نصب کنید.

سرویس آفلاین می‌تواند نقشه‌ای در حدود مساحت استان فارس را به طور کامل در خود جای بدهد. با اسکرول و زوم کردن می‌توانید جزئیات بیشتری در حد دید 45 درجه‌ای از خیابان و ترافیک آن در دست داشته باشید

این فایل‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند مساحت‌های وسیعی از مناطق شهری را در برگیرند. طبق اعلام گوگل، سرویس آفلاین می‌تواند نقشه‌ای در حدود مساحت استان فارس را به طور کامل در خود جای بدهد. با اسکرول و زوم کردن می‌توانید جزئیات بیشتری در حد دید 45 درجه‌ای از خیابان و ترافیک آن در دست داشته باشید. ‘blue dot’ هم همچنان با استفاده از سیستم GPS موبایل شما همراهتان خواهد بود و در جاهایی که پوشش مخابراتی کم است یا وجود ندارد، به شما کمک می‌کند. اشتباهات احتمالی در نقشه‌های آفلاین با این ابزار کمکی، کمتر می‌شوند.

 
 


متیو پانزارینو
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: