رادیکال فلو ابزاری قدرتمند برای تولید اپلیکیشن های موبایل و وب

دوشنبه 22 خرداد 1391

RadicalFlow شما را از شر یادگیری زبان برنامه نویسی برای تولید اپلیکیشن های موبایل نجات می‌دهد.

رادیکال فلوRadicalFlow ابزاری است تحت وب، که بدون نیاز به دانش فنی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی، می توانید برنامه های آیفون و آی پد بسازید.

البته این نرم افزار همچون فتوشاپ یا پاورپوینت یک صفحه‌ی سفید در اختیارتان قرار داد تا بر اساس خلاقیت‌های خودتان، نرم افزار را ایجاد کنید و بر همین اساس نیز از الگوهای پیش فرض استفاده نمی کند. خبر خوش برای برنامه نویسان IOS، این است که برای انتشار نرم افزارهای تولید شده با RadicalFlow ، نیاز به داشتن حساب کاربری مربوط به توسعه دهندگان در اپل ، نیستید و می توانید اپلیکیشن تان را در فروشگاه اپل به ثبت برسانید.

RadicalFlow ابزاری قدرتمند برای شرکت‌ها و تیم‌های نرم افزاری است که مایلند برای مشتریان شان اپلیکیشن بسازند. برای توسعه دهندگانی که از دانش کد نویسی، برخوردارند، RadicalFlow امکانات بیشتری نیز دارند، از قبیل اینکه بتوانند کدهای خود را به شکل دلخواه پیاده سای نمایند و آن را با محیط تحت وب RadicalFlow یکپارچه نمایند.

RadicalFlow کمک می‌کند تا طراحی و توسعه اپلیکیشن با سرعت بیشتری پیش رفته و پا به پای تحولات روز و همخوان با تکنولوژی های جدید باقی بمانیم.

برای ساختن اپلیکیشن موبایل، به زیرساخت‌های زیادی برای پشتیبانی از نرم افزارهای تولید شده نیاز است. جالب اینجاست که RadicalFlow ، نه تنها به شما اجازه طراحی و توسعه اپلیکیشن را به سادگی می‌دهد بلکه از یک سیستم تحت وب تمام عیار ، برای پشتیبانی از اپلیکیشن شما نیز بهره‌مند است. RadicalFlow قرار است ، در آینده نیز موارد زیر را به امکاناتش خواهد افزود:

 • ارائه مجموعه آیکون
 • تولید ابزارهای ویژه برای اندروید
 • راه اندازی انجمنی ، برای به اشتراک گذاشتن نکات و تکنیک‌ها

رادیکال فلو ، چگونه کار می‌کند؟

کافی ست یک اکانت ایجاد کنید و یک پروژه آیفون، آی پد و یا آی پاد لمسی تعریف کنید. با استفاده از Canvas تحت وب آن ، سرعت طراحی اپلیکیشن افزایش می یابد. گزینه دیگری که این ابزار را مطلوب برنامه نویسان می کند این است که می توانند تست‌های real-time از اپلیکیشن های خود بگیرید تا در نهایت به حالت ایده آل خود دست یابند.

RadicalFlow چه نوع اپلیکیشن هایی می‌سازد؟

تمامی الگوهایی که برای تولید اپلیکیشن، درXCode شرکت اپل طراحی شده ، در RadicalFlow نیز یافت می‌شود. به این معنی که انواع استاندارد اپلیکیشن نویسی ، همچون اسلیپ ویو و تب اپلیکیشن نیز با این ابزار قابل پیاده سازی است! به اضافه اینکه ، با استفاده از ابزار Canvas، برنامه نویسان به سادگی می‌توانند طراح خود را با Canvas UI پیاده سازی کنند. این ابزار سرعت توسعه اپلیکیشن موبایل را به شکل مشهودی افزایش می دهد و حتی می توانید کدهایی که در سایر محیط ها نوشته اید را در این ابزار وارد کرده و با کدهای خود RadicalFlow یکپارچه نمایید. البته وهم برتان ندارد! با استفاده از این ابزار امکان ساخت بازی‌ وجود نداشته و بیشتر به درد برنامه های کاربردی می خورد. می دانم آه از نهاد برنامه نویسان بازی بلند شد. ببخشید که تا اینجای مقاله به این موضوع اشاره نکرده بودم. دوست داشتم شما هم مقاله من را بخوانید، شاید روزی به دردتان خورد!

اصلا با وجود XCode ، یا ابزارهای مشابه ، چه نیازی به RadicalFlow هست ؟

طراحی و توسعه در IOS و وب، دائما در حال تغییر و تحول است، بنابراین RadicalFlow کمک می‌کند تا طراحی و توسعه اپلیکیشن با سرعت بیشتری پیش رفته و پا به پای تحولات روز و همخوان با تکنولوژی های جدید باقی بمانیم. هرچه استانداردهای طراحی و توسعه اپلیکیشن ها سخت تر شود، به دلیل مشغله های زیاد، افراد کمتری فرصت یادگیری مهارت‌های جدید را خواهند یافت. بنابراین در یک جمله می‌توان گفت، سادگی و انعطاف پذیری در تولید اپلیکیشن ها از اهداف اصلی این ابزار بوده است. اما محاسن ردیکال فلو، محدود به این موضوع نبوده و شامل موارد زیر می باشد :

 1. RadicalFlow ، محصولی بر پایه‌ی Cloud می باشد.
 2. این ابزار مبتنی بر Html5 طراحی شده و از جدیدترین امکانات IOS5 نیز بهره می‌برد.
 3. رادیکال فلو، همچنین یک CMS یا سیستم مدیریت محتوا برای نمایش متن، عکس و ویدئوهای تحت وب، بر روی موبایل می باشد.
 4. این ابزار، در واقع یک API ساده است که به راحتی با همه‌ی اپلیکیشن ها یا وب سایت‌ها کار می‌کند، بنابراین برنامه نویسان حرفه ای می‌توانند به راحتی امکانات RadicalFlow را به محصولات شان اضافه کرده و از آن بهره مند گردند.
 5. RadicalFlow ، یک CDN است که محتوا را به صورت امن، به هر اپلیکیشنی که مایل باشید در گوشه و کنار دنیا ارسال می‌کند.
 6. این ابزار، یک واسط تحت وب ساده است که قدرت مدیریت پروژه‌ها، کلاینت‌ها و اپلیکیشن ها را به طور هم زمان در اختیارتان قرار می‌دهد.

حسن بزرگRadicalFlow این است که زنده بوده و هر روز امکانات جدیدی را ارائه می دهد. سازندگان آن، خود را بخش کوچکی از جامعه‌ی بزرگ توسعه دهندگان، می‌دانند. همیشه لیست بزرگی از امکانات، ابزارها و ایده‌های جدید، برای پیاده سازی وجود دارد، اما ایشان، تمرکز خود را بر ارائه‌ی ابزاری ساده و پر کاربرد قرار داده‌اند. برنامه نویسان این ابزار، در تلاش اند تا بهترین‌ها را برای RadicalFlow پیاده سازی کنند و در همین راستا نیز، برایشان پیشنهادها و بازخوردهای کاربران، اهمیت زیادی دارد. هدف نهایی این است که در نهایت، کسانی که از این ابزار استفاده می کنند، تجربه‌ی ایده آلی داشته باشند.

RadicalFlow حرفی به جز طراحی ندارد

رادیکال فلو ابزاری است که مطمئناً مورد توجه طراحان قرار خواهد گرفت، چرا که نیازی به یادگیری یک زبان جدید برای کار کردن با آن نیست. فقط کافی ست آنچه که قبلاً انجام می‌دادید را با استفاده از RadicalFlow گسترش داده و کارهای بیشتری را در زمان کمتری به انجام برسانید.

آیا RadicalFlow با کدهای غیر استاندارد هم کار می‌کند؟

بله این ابزار، هدف گراست و به شما اجازه می‌دهد که هر گونه کدی را در Canvas آن مورد استفاده قرار دهید به این معنی که کدهای موجود در پروژه های مختلف ، می‌تواند در Canvas آن پیاده سازی شده و مورد استفاده قرار گیرد.

آیا برای استفاده از RadicalFlow ، می بایست مبلغی را پرداخت نمایم ؟

اگرچه سوال عجیبی است و پاسخ آن با پ نه پ داده می شود ، اما مبلغی که واریز می نمایید ، در موارد زیر هزینه خواهد شد تا این تیم بتواند به کار خود ادامه دهد :

 1. استخدام نفرات جدید در تیم طراحی و توسعه برای کار در واحد تحقیق و توسعه، طراحی، کد نویسی و گسترش پلت فرم.
 2. هزینه های سرور.
 3. پرداخت‌ مالیات‌های قانونی.
 4. هزینه های تبلیغات و بازاریابی، مانند هزینه های روابط عمومی و ایمیل مارکتینگ برای به دست آوردن بازار.

اولویت‌های کاری RadicalFlow برای آینده عبارتند از :

 1. ایجاد نسخه‌ی موبایل از ابزار Canvas تا بتوانید در موبایل تان نیز برنامه نویسی کنید!
 2. ارائه امکان استفاده از فریم ورک RadicalFlow برای ابزارهای اندروید!
 3. افزودن به API ها و پشتیبانی از 75 API موجود در سیستم.
 4. انتقال فریم ورکRadicalFlow به اپلیکیشن های تحت وب، مبتنی بر HTML5
 5. افزون ماژول‌های مربوط به ساخت و توسعه‌ی بازی‌ها، توسط توسعه دهندگان
 6. افزودن یک لایه‌ی دیگر به Open GL و 3D
 


چلسی استارک
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: