دوستان خود را مکان‌یابی کنید

سه شنبه 5 ارديبهشت 1391

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که طی سفر به شهری که تاکنون به آنجا نرفته‌اید، از خانواده یا دوستان خود جدا شده باشید. اپلیکیشن خلاقانه‌ای طراحی شده که بر بستر وب و SMS دوستانتان را مکان‌یابی می‌کند..

ردیابی دوستان

Space-time، اپلیکشنی ساده است که بر روی iOS قابلیت پیاده سازی دارد و امکان مکان یابی دوستانتان را صرف‌نظر از تلفنی که در دسترس دارند، به شما می‌دهد. امروزه تعداد اپلیکشن‌هایی که به شما امکان جستجوی دوستانتان را بر روی پلت فرم تلفن هوشمند می‌دهند کم نیست، اما محدودیت‌هایی هم این زمینه وجود دارد. یکی از این محدودیت‌ها، نیاز به ارتباط دوطرفه برای شما و افرادی است که به دنبال جستجوی مکان فیزیکیشان هستید.

اگر فرد مورد نظر نرم افزار مورد نیاز را نصب نکرده باشد و یا تلفن هوشمند و یا تب لت او بر روی یک پلت فرم متفاوت کار کنند، ممکن است این ابزار دیگر برای شما کارایی نداشته باشد. اما Aaron Iba توسعه دهنده‌ی iOS برای این مشکل راهکاری اندیشیده است که یافتن دوستان و خانواده، صرف‌نظر از تلفن هوشمندی که دارند، برای شما امکان پذیر باشد.

این اپلیکیشن برای فرد مورد نظر پیامکی ارسال می‌کند و پس از کسب اجازه از او اپلیکیشن تحت وب HTML5 ما کار خود را شروع می‌کند و نقطه‌ی حضور او را به ما نشان خواهد داد

Space-time نام یک اپلیکیشن آیفون است که با استفاده از رابط کاربری ساده‌ای که از sms و HTML5 استفاده می‌کند، امکان یافتن فرد مورد نظر و مکان فیزیکی آن را به شما خواهد داد. فقط کافی ست آن دوست و یا آشنای مورد نظر شما، تلفن هوشمندی با موقعیت یاب GPS و یک مرورگر مدرن داشته باشد. فقط با فشردن یک دکمه، امکان یافتن مکان فرد مورد نظر برای شما وجود خواهد داشت. این اپلیکیشن برای فرد مورد نظر پیامکی ارسال می‌کند و پس از کسب اجازه از او اپلیکیشن تحت وب HTML5 ما کار خود را شروع می‌کند و نقطه‌ی حضور او را به ما نشان خواهد داد.

انجام این پروسه فقط در طی چند ثانیه امکان پذیر است و تنها هزینه‌ای که این کار برای شما در پی دارد، ارسال پیامکی است که در این رابطه رد و بدل می‌شود. این هزینه نیز برای شما محاسبه و نمایش داده می‌شود. با هر بار ارسال درخواست مشاهده‌ی مکان فیزیکی گیرنده، یک پیغام برای کسب اجازه از او ارسال خواهد شد. این اپلیکیشن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سورپرایز کردن دوستان در روز تولدشان باشد! یعنی به شما امکان می‌دهد که با تعیین موقعیت دوستتان، زمان بازگشتش را تخمین بزنید و او را غافلگیر کنید.

اما به طور واقع اگر دقیق‌تر به موضوع بنگریم خواهیم دید که کارایی این اپلیکیشن بسیار فراتر از این موضوع است. با استفاده از این اپلیکیشن شما روشی تضمین شده برای یافتن دیگران صرف‌نظر از سیستم عاملی که بر روی تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنند، در اختیار دارید و این کار را فقط با ارسال یک پیام متنی انجام می‌دهید.

البته در زمان نگارش این مقاله، Space-time فقط برای آیفون قابلیت استفاده دارد. معلوم نیست که این نرم افزار جالب از سوی کاربران استقبال خواهد شد یا نه؟ آیا در آینده این نرم افزار قابلیت ارائه بر روی سایر تلفن‌های هوشمند را خواهد داشت؟ به نظر شما این اپلیکیشن چه کاربردهای جالب و خلاقانه‌ای دارد؟

 


مت برایان
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت