با Overlapps اپلیکیشن مورد علاقه‌ی خود را بیابید

چهارشنبه 10 خرداد 1391

بعضی ها می‌گویند چقدر خوب می‌شد اگر وقتی دنبال App خاصی برای آیفونمان می‌گردیم، ظرف سه سوت آن را پیدا می‌کردیم. خوب حالا این رویا به واقعیت تبدیل شده و یک نرم افزار دوست داشتنی به شما کمک می‌کند

آیفون در فروشگاهApp Store  یعنی جایی که بیش از 600 هزار اپلیکیشن، با کیفیت‌های متفاوت در آن یافت می‌شود، پیدا کردن آنچه واقعاً به دنبال آن هستیم، کمی دشوار به نظر می‌رسد و این مشکلی است کهOverlapps  تلاش می‌کند آن را مرتفع کند. پلت فرمی که در ماه مارس راه اندازی شده و با قیمت حدوداً یک یورو فروخته می‌شود. 

اپلیکیشن iOS این پلت فروم را می‌توانید تا چند روز آینده به صورت رایگان دریافت کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را امتحان کنید و مزایای آن را ببینید. Overlapps با این شعار که "هر کسی به اپلیکیشنی خاص علاقه‌‌ی بیشتری دارد" وارد صحنه شده است. به عبارت دیگر این اپلیکیشن کار شما را ساده می‌کند؛ و در جستجو و یافتن آنچه به آن علاقه دارید، کمک شایانی به حساب می‌آید. 

این اپلیکیشن، ظاهری بسیار جذاب دارد که بدون شک این ظاهر زیبا، با هنر سازندگانش ارتباطی مستقیم دارد. Miguel Antolin طراح وب و موبایل، که با کمک خواهر خود -که او هم یک تولید کننده فایل‌های ویدئویی است- ، رابط کاربری Overlapps را طراحی کرده است. کاربری ساده و جذابیت این اپلیکیشن، لذت گشت و گذار در Appها را در خاطر کاربران به جا می‌گذارد.

Overlapps با این شعار که "هر کسی به اپلیکیشنی خاص علاقه‌‌ی بیشتری دارد" وارد صحنه شده است. به عبارت دیگر این اپلیکیشن کار شما را ساده می‌کند؛ و در جستجو و یافتن آنچه به آن علاقه دارید، کمک شایانی به حساب می‌آید.

در صفحه‌ی اصلی Overlapps، بخشی با عنوان "اپلیکیشن های روز" قرار دارد. محبوب‌ترین اپلیکیشن ها جستجو شده و در گروه‌بندی‌های متفاوت، طبقه‌بندی و ارائه می‌گردد.

نگاهی دقیق تر به رابط کاربری آن، ما را به یاد Pinterest  و Tumblr  می‌اندازد. اهمیتی که این دو برای جلوه های بصری قائل هستند، در اینجا نیز به وضوح دیده می‌شود. برای مثال، در بخش "اپلیکیشن های روز" می‌بینیم که متن‌ها در سایز بسیار کوچکی نوشته شده‌اند، طوری که آیکن‌ها، در ایجاد تصویر ذهنی کاربران نسبت به اپلیکیشن‌ها و تصمیم نهایی ایشان، نقش کلیدی را بازی می‌کنند.

البته با وجود اهمیت‌گذاری بر روی آیکون اپلیکیشن‌ها، کاربران به سادگی می‌توانند، توضیحات داده شده در رابطه با هر اپلیکیشن را مطالعه کنند. برای مثال قبل از دانلود کردن هر اپلیکیشن، کاربر می‌تواند قیمت آن را مشاهده و سپس اقدام به دانلود و یا ذخیره کردن آن در لیست شخصی خود کند.

در کنار اپلیکیشن Overlapps که به طور اختصاصی برای iPhone طراحی شده است، تیم طراح در حال آماده کردن نسخه‌ی وب آن نیز هستند.

بر اساس گفته‌ی Antolin ، نسخه‌ی جدید تا جولای 2012 وارد بازار خواهد شد. این نسخه امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد به گونه‌ای که کاربران می‌توانند با ثبت پروفایل در آن به تعامل با یکدیگر بپردازند.

قرار است Overlapps طرف چند ماه آینده، بخش مجله‌ی خود را هم راه اندازی کند.

 


آنا هیم
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت