اپل و سامسونگ می‌خواهند آشتی کنند!

سه شنبه 19 ارديبهشت 1391

اپل و سامسونگ، مدت‌هاست در مورد محصولات اخیرشان با هم دست و پنجه نرم می‌کنند، اما انگار سامسونگ چشم استیو جابز را، که به هیچ وجه حاضر به مصالحه نبود، دور دیده و اوضاع طور دیگری پیش می‌رود...

اپل و سامسونگApple و Samsung ، بخش اعظمی از سال 2011 را به مجادله بر سر حق ثبت اختراع محصولات خود پرداختند. هر یک از این دو، ادعا داشتند که طرح دیگری را سرقت نموده‌اند.

هر دوی آن‌ها نیز بعضاً، به شکست‌ها و موفقیت‌هایی در این رابطه در دادگاه دست یافتند. اما این دو هم اکنون تصمیم گرفته‌اند که اختلافات خود را دوستانه و خارج از محیط دادگاه و بدون صرف هزینه‌های هنگفت در امور قضایی حل کنند.

Apple ادعای زیادی نسبت به Android دارد؛ چرا که آن را به مثابه یک محصول دزدی شده می‌داند. صاحبان این شرکت معتقدند این سیستم عامل بر مبنای iOS طراحی شده است. سامسونگ که در حال حاضر به عنوان تولید کننده‌ی شماره دو تلفن‌های هوشمند در دنیا مطرح است، اتهام کپی برداری طراحی و بسته بندی iPhone و iPad را در تلفن‌های Galaxy و Galaxy Tab خود، یدک می‌کشد. سامسونگ نیز اتهاماتی را به Apple در زمینه‌ی تخلف در استفاده از تکنولوژی‌های این شرکت، در زمینه‌ی مخابرات وارد کرده است.

این دو شرکت، به نوعی از حضور در دادگاه‌ها خسته شده‌اند و مایلند اختلافات خود را جایی خارج از دادگاه، حل و فصل نمایند

این دو شرکت با ارائه کردن احکام قضایی، بر ضد یکدیگر در ده کشور مختلف، از جمله ایالات متحده، کره جنوبی و استرالیا، به مقابله با یکدیگر پرداخته‌اند. Apple تاکنون موفقیت‌هایی داشته که سامسونگ را به طراحی برخی محصولاتش، بر مبنای طراحی‌های Apple وادار نموده است. البته این طرح‌های کپی برداری شده Samsung در برخی کشورها به بازار وارد شده‌اند. به علاوه اینکه به دلیل مخالفت‌های Apple ، تأخیرات ورود به بازار محصولات، برای سامسونگ هزینه‌های زیادی در پی داشته است.

جای دیگری برای حل مناقشات

در ماه جولای سال 2012 این دو شرکت باید در صحنه‌ی دادگاه حاضر شوند. به گزارش Reuters این دو شرکت، به نوعی از حضور در دادگاه‌ها خسته شده‌اند و مایلند اختلافات خود را جایی خارج از دادگاه، حل و فصل نمایند.

این اتفاق قبلاً نیز سابقه‌ی اجرا دارد.Google و Oracle نیز در موضوعی با یکدیگر اختلاف داشتند و این اختلاف را در کنفرانس‌هایی خارج از صحن قانونی دادگاه به بررسی گذاشتند. اگرچه نتایج این کنفرانس‌ها، رضایت بخش نبود و آنان به امور حقوقی خود ادامه داده و همچنان پیگیر هستند؛ در عین حال افزایش سرعت حل و فصل شدن امور بین شرکت‌ها، در صورت توافق دو طرف برای انجام این کار خارج از صحن دادگاه، فاکتوری مهم محسوب می‌شود.

 


آنجلو راکوما
 
تعداد مقالات 4 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت