اپلیکیشن اندروید و حفاظت از کاربران در مقابل پرتوهای مضر موبایل

شنبه 16 ارديبهشت 1391

سیگنال‌های مضر، همه‌جا هستند، سیگنال ماهواره، بیسیم، رادیو ، تلویزیون و موبایل و.... این بار با نرم افزاری آشنا می‌شویم که جهت حفاظت از ما در برابر پرتوها طراحی و به طور رایگان در وب ارائه شده است...

پرتوهای مضر موبایل"خطر، در دنیای امروز همیشه در کمین انسان است. از مصرف نوشابه‌های گاز دار گرفته تا رد شدن از عرض خیابان، می‌توانند برای ما همراه با خطرهای احتمالی باشد. بشر، امروزه به فکر یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از خطرهای احتمالی افتاده است. به طور مثال، بازیافت زباله‌ها یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا و خطرات آن است."

Gil Friedlander توسعه دهنده و کارآفرین در حوزه‌ی اپلیکیشن های موبایل، این گونه می‌افزاید که : "یکی از محیط‌های پرتردد و پر استفاده، میدان‌های مغناطیسی و اشعه‌های حاصل از تلفن‌های همراه است. تلاش‌های متعددی در رابطه با جلوگیری از خطرات اشعه‌های تلفن همراه، به عمل آمده است. اما یکی از اولین تلاش‌های نرم افزاری که در این حوزه صورت گرفته، اپلیکیشن tawkon است. اپلیکیشنی که تحت Android کار می‌کند و با هدف حفاظت کاربران از اشعه‌های مضر، ساخته شده است."

نحوه‌ی کار این برنامه، به این شکل است که وقتی سطح پرتوها از میزان استاندارد بالاتر می‌رود، برنامه به طور خودکار، به کاربر هشدار می‌دهد و کاربر با تغییر مکان سریع خود، می‌تواند از این میدان خارج شود. ممکن است این هشدار در زمان شروع یا در میانه‌ی یک مکالمه باشد. فقط کافیست جای خود را تغییر دهید تا در مکان مناسب قرار گرفته و در معرض اشعه‌ی کمتری باشید.

وقتی سطح پرتوها از میزان استاندارد بالاتر می‌رود، برنامه به طور خودکار، به کاربر هشدار می‌دهد و کاربر با تغییر مکان سریع خود، می‌تواند از این میدان خارج شود.

اما چرا اپلیکیشن tawkon در فروشگاه اپل و برای آیفون ارایه نشده است؟ پس از ارایه ی طرح اولیه‌ی این نرم افزار به اپل، این گونه اعلام شد که علاقه‌ای نسبت به استفاده از آن وجود ندارد و از آن استقبال نخواهد شد؛ چرا که با برخی از نیازهای کاربران ناسازگار است.

پس از برگزاری جلساتی با این شرکت، در نهایت استیو جابز، نظر خود مبنی بر عدم علاقمندی به آن را به طور قطع اعلام نمود اما tawkon راه خود را ادامه می‌دهد. "هدفی که ما بر مبنای داشتن زندگی سالم‌تر به کاربران در این برنامه ارائه کرده‌ایم، آنان را متقاعد می‌سازد که کاربردی کمال‌گرایانه دارد." این را Friedlander در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید.

انرژی ساطع شده از موبایل در فرکانس‌های رادیویی که به صورت غیر یونی و الکترومگنتیک است، می‌تواند توسط بافت‌های مغز جذب شده و باعث بروز بیماری‌های همچون تومورهای خوش‌خیم و بدخیم مغزی شده و ریسک ابتلا به این بیماری‌ها را افزایش دهد.

در مطالعه‌ی تحقیقاتی بزرگی که در سال 2010 به انجام رسید و با نام COSMOS شهرت یافت، 250000 از کاربران تلفن همراه، در سنین 18 یا بالاتر، به پر کردن پرسشنامه‌ای در رابطه با سلامتی خود و نحوه‌ی زندگی‌شان پرداختند. عادت‌های رفتاری آن‌ها، قبل و بعد از استفاده از تلفن همراه مورد مطالعه قرار گرفت. این اطلاعات توسط محققین به طور دقیق بررسی شد و هم اکنون به عنوان بخش جدیدی از مستندات تأثیرات تلفن همراه بر زندگی کاربران موجود است.

اما اگر شما در رابطه با اشعه‌های تلفن همراه خود نگران هستید tawkon هم اکنون در Google Play store موجود است و برای داشتن آن نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت.

 


کورتنی بوید مایرز
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت