یک نقص کاربردی در اپلیکیشن جدید نقشه اپل

شنبه 27 خرداد 1391

هنوز چیزی از انتشار نسخه بتای اپلیکیشن طراحی شده iOS 6 در وب سایت اپل نگذشته که نواقصی در کاربری آن خودنمایی می‌کند. به نظر می‌رسد اپل در ارائه این اپلیکیشن عجله کرده است...

نقشه اپل در آیفون نمای ظاهری اپلیکیشن نقشه‌یابی اپل در iOS 6 ، جذابیت زیادی دارد. اما امکان مهمی که این اپلیکیشن از آن بی بهره است، نمایش جهت مسیرهای حمل ونقل عمومی است.

زمانی که در اپلیکیشن نقشه اپل تلاش می‌کنید مسیر حرکت حمل و نقل عمومی را پیدا کنید، صفحه‌ای در مقابلتان قرار می گیرد که شما را برای خرید اپلیکیشن‌های مسیریاب، به اپ استور  هدایت می کند! به این معنی که دکمه‌ای برای تعیین مسیر این بخش هست ولی عملاً کاربردی نبوده و در واقع اپلیکیشن طراحی شده، کارایی لازم را ندارد.

اگر چه این، نسخه‌ی بتای اپلیکیشن است و هنوز نسخه‌ی نهایی آن وارد نشده، اما  این موضوع برای افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند و مایل به مسیریابی دقیق هستند، بسیار ضروری است. امکان مهمی که انتخاب مسیر و  وسیله‌ی نقلیه را آسان می ساخت از این اپلیکیشن حذف شده است.

زمانی که در اپلیکیشن نقشه اپل تلاش می‌کنید مسیر حرکت حمل و نقل عمومی را پیدا کنید، صفحه‌ای در مقابلتان قرار می گیرد که شما را برای خرید اپلیکیشن‌های مسیریاب، به اپ استور  هدایت می کند!

شاید اپل بنا دارد تا این بخش را به شرکت‌ ثالثی واگذار کند اما حتی اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، موضوع به همینجا ختم نمی‌شود چون اپل هیچ اعلام زمانی برای حل این مشکل ارائه نداده و هنوز مشخص نیست که این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

به نظر شما این موضوع می‌تواند به سیاست‌های مدیران جدید اپل ربط داشته باشد؟ اگر استیو جابز امروز زنده بود چه می‌کرد؟

 


دری الانف
 
تعداد مقالات 11 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت

مقالات مرتبط: