معرفی StumbleUpon، سرویس اشتراک گذاری لینک‌های جذاب

پنجشنبه 28 ارديبهشت 1391

شاید بارها اسم سایت StumbleUpon را شنیده باشید، وب سایتی جذاب که آن چیزی که دوست دارید را به شما معرفی می کند. اما آیا این تنها کاری است که این سایت انجام می دهد؟ پس سلیقه شما را از کجا می داند...؟!

StumbleUpon اگر اپلیکیشنی بتواند کاربران زیادی را به خود جذب کند برای ما این سوال پیش می‌آید که ویژگی‌های این برنامه که باعث محبوبیتش شده چه بوده است؟ مطمئناً اگر یک برنامه یا سایت چند میلیون کاربر داشته باشد ویژگی های مهمی دارد که تواتنسته این تعداد کاربر را جذب کند، زیرا این روزها آدم‌ها وقت خود را برای ایده‌های بی ارزش هدر نمی‌دهند.

سایت StumbleUpon هم یکی از این ایده هاست که در طول مدت فعالیتش کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در این پست می‌خواهیم در مورد امکاناتی که این سایت در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد صحبت کنیم.

در ابتدا بهتر است این نکته را ذکر کنم که سرویس StumbleUpon از اولین سال‌های شکل گیری وب در حال فعالیت است و هم اکنون 10 سال از شروع به کار این سرویس می‌گذرد. این سرویس از همان ابتدا به جمع آوری و ثبت علاقه‌مندی‌های گیک های دنیای وب پرداخته و هم اکنون دیتابیسی بزرگ از این موارد را دارا می‌باشد.

این سایت هم اکنون روزهای حساسی را سپری می‌کند، مدیرعامل این شرکت Garrett Camp از راس کار خارج شده و حالا کاربران این سرویس منتظر رسیدن دوره ی جدیدی برای این سایت هستند.

این سایت که دهمین سال فعالیتش را طی می کند، روزهای حساسی را سپری می کند، مدیرعامل این سایت از سمت خود استعفا داده است.

این ابزار چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این مقاله همه آن چیزی که این سایت در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد را توضیح می‌دهیم. پس از آن شما می توانید در مورد استفاده یا عدم استفاده از این سرویس تصمیم بگیرید. که آیا این سایت را در جهت رفع نیاز‌های خود مفید می‌دانید یا خیر. اما اگر شما روزانه دقایقی از وقت خود را به مرور وب برای پیدا کردن لینک های جالب صرف می کنید مطمئنا StumbleUpon با ویزگی هایش شما را جذب خواهد کرد.

بهتر از تلویزیون اما به همان سادگی

اگر یادتان باشد تا چند سال پیش همه ما وقتی بیکار می شدیم برای اینکه حوصله‌مان سر نرود به تلویزیون با 5 یا 6 کانال پنا می بردیم. این روزها هم شبکه های تلویزیونی می توانند یکی از انتخاب های ما در این مواقع باشند اما چیزی که معلوم است این است که اکثراً برنامه های تلویزیونی آن چیزی که ما کاملا به دیدنش مشتاق باشیم نیست. اینجا دقیقا آنجایی است که StumbleUpon خودش را نشان می دهد.

یک سایت با دیتابیس بزرگی از هرآنچه در دنیای وب وجود دارد، که سلیقه شما را می داند و دقیقا چیزهایی که شما دوست دارید را به شما پیشنهاد می کند!!! شگفت انگیز است...

سرویس اشتراک گذاری لینک
 

تنها چیزی که شما نیاز دارید امکان اتصال به اینترنت است، چه با کامپیوترمحل کار و چه با لپ تاپ شخصی... حتی مدیران این سایت به فکر مواقعی که شما پشت میزتان نیستید هم بوده اند و با طراحی اپلیکیشن های مخصوص موبایل و تبلت‌ها این امکان را به شما هدیه داده‌اند که در هر لحظه بتوانید علاقه مندی‌های خود در وب را مشاهده کنید.

تنها کافی است در این سایت یک اکانت ثبت کنید، پس از ثبت نام، لیستی از موضوعات مختلف به شما نشان داده می‌شود‌ شما می‌توانید موضوعاتی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید تا سایت با سلیقه شما بیشتر آشنا شود و بتوانند موضوعات بهتری را به شما پیشنهاد دهد.

اکنون با کلیک روی دکمه Stumble می توانید از سایت بخواهید تا موضوعی که فکر می‌کند به آن علاقه دارید را به شما پیشنهاد کند. پس از نمایش، اگر واقعا از این موضوع خوشتان آمد می توانید روی دکمه I Like It کلیک کنید تا شناخت سایت از شما قوی تر شود و از این پس موضوعات بهتری به شما پیشنهاد دهد.

اگر هم سایت در رابطه با این موضوع اشتباه کرده و شما علاقه ای به آن نداشتید با کلیک بر روی دکمه رد می توانید به آن اعلام کنید که از این پس چنین موضوعاتی را به شما نمایش ندهد.شما می توانید با صرف کردن چند روز در این سایت سلیقه خود رابه شکل کامل به آن نشان دهید. مطمئن باشید بعد از آن از پیشنهادات این سایت به وجد خواهید آمد.

قابلیت جستجوی سایت هم بسیار قدرتمند است و حتی اگر خواستید می‌توانید در مورد مطلبی که حتی در علاقه‌مندی‌های خود ثبت نکرده اید جستجو کنید. سایت اینبار هم با تاثیر دادن سابقه علاقه‌مندی‌های شما باز هم موضوعاتی که به آن علاقه مند هستید را به شما نمایش می‌دهید.

یکی از بهترین توضیفات در مورد این سرویس را Marshall Kirkpatrick نویسنده IT داشته است او در یکی از نوشته های خود StumbleUpon را فرش پرنده ای برای ذهن کاربران نامید.

 


جان میشل
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت