ده موتور جستجوی RealTime و قابل اعتماد

سه شنبه 2 خرداد 1391

با نزدیک شدن زمان المپیک لندن، گزارشگری زنده رونق بیشتری گرفته و بازار تصاویر ریل تایم داغ تر می شود. در این مطلب با ده موتور جستجوی ریل تایم تصاویر آشنا می شوید که برترین ها در نوع خودشان هستند...

موتورهای جستجوگزارشگری زنده، در هیچ دوره ای از تاریخ به سادگی امروز نبوده است! امروزه با بوجود آمدن سرویس هایی مثل Twitter و Instagram و فراگیر شدن پدیده ای به نام تلفن های هوشمند، هر کسی می تواند گزارشگر زنده باشد!

دیگر نیاز به حضور افراد حرفه ای برای تهیه‌ی عکس و خبر از رویدادهای مهم، مثل گذشته احساس نمی‌شود. حالا شبکه های اجتماعی، این کار را به خوبی برای ما انجام می‌دهند. از آنجایی که اغلب بروز رسانی ها و انتشار اخبار در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد، یک رویداد به سرعت به طیف وسیعی از انسان ها مخابره شده و در عرض چند ثانیه همه از اخبار جدید مطلع می‌شوند.

اما با وجود این حجم زیاد از خلق محتوا در اطراف ما، کسی نیست که به آن انسجام بخشیده و ساختار بدهد! متاسفانه ساماندهی اطلاعات، به اندازه‌ی اشتراک گذاری آنها مورد توجه قرار نگرفته است.

با وجود حجم زیاد خلق محتوا، متاسفانه ساماندهی اطلاعات، به اندازه‌ی اشتراک گذاری آنها مورد توجه قرار نگرفته است اما حضور موتورهای جستجوگر قوی، می تواند بسیار موثر باشد

ده موتور جستجوی ریل تایم برای تصاویر

 • NachoPhoto.com : سرویسی حرفه ای برای جستجوهای ریل تایم تصاویر است. NachoPhoto تصاویر حرفه ای موجود از موضوع جستجو شده را، با تصاویری که عموم کاربران از آن موضوع تهیه کرده و به اشتراک گذاشته اند به گونه ای تلفیق می‌کند که چینشی عالی از نتایج را در اختیارتان می گذارد. برای مثال می‌توانید به نتایج جستجو در مورد (LeBron James) در این موتور جستجو دقت کنید.
 • Skylin.es : اغلب نتایجی که در لیست این وب سایت نمایش داده می‌شود، از تایم لاین عمومی توییتر گرفته شده است. این موتور جستجوگر به شما اجازه می‌دهد، تصاویری که توسط کاربران این وب سایت، حول موضوع مورد جستجوی شما، تهیه شده را پیدا کرده و به صورت ریل تایم از آن‌ها بهره برداری کنید. در این سرویس حتی شما می توانید دامنه‌ی جستجو را بر اساس موقعیت جغرافیایی، محدود کنید.
 • Twitcaps.com : اگر دنبال بهترین سرویس برای استفاده از منابع توییتر و اینستاگرام هستید، Twitcaps همان چیزی است که می خواهید. اگر چه در کار کردن با آن به مشکلات کوچکی بر می خورید، ولی نتایج ریل تایمی که از تصاویر آن می‌توانید دریافت کنید، تجربه ای ویژه و جالب برای شما به همراه خواهد داشت.
 • PicFog.com : ویژگی مهم PicFog ، قابلیت آپدیت لحظه به لحظه آن است. این سرویس می تواند به شما بگوید که چه زمانی چه تصویری توسط کاربران آپلود شده است. اگر به دنبال رقابت در بروز بودن انتشار تصاویر هستید، این سرویس برای شما خیلی مناسب است.
 • Twicsy.com : یکی از بهترین موتورهای جستجوی تصاویر توییتر است که کمک زیادی به فعالیت‌های ریل تایم شما می کند. امکان جالبی که در این سایت وجود دارد، ویجتهای پیش ساخته ای است، که تصاویر را از اکانت برخی کاربران، به صورت ریل تایم ارائه می دهد.
 • و پنج مورد دیگر ...
 • Topsy Image Search : بخش ویژه‌ی جستجوی تصاویر در موتور جستجوی محبوب توییتر
 • Hashalbum.com : یکی دیگر از جستجوگرهای ریل تایم تصاویر
 • TwiPho.net : تصاویر را از شبکه های اصلی و ریل تایم دریافت و با روشی ساده به کاربران ارائه می دهد.
 • Flickr Latest Photos Search : بخشی از وب سایت Flickr است که به عنوان گزینه ای مخفی اما ارزشمند برای بوک مارک کردن در جستجوی تصاویر Flickr کاربرد زیادی دارد.
 • Social Mention Photo Search : SocialMention.com یکی از محبوب‌ترین رسانه های اجتماعی و ابزارهایی است که برای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما خیلی ها از قابلیت ریل تایم جستجوی تصاویر آن، خبر ندارند! فقط کافی ست به Homepage آن رفته سپس بر روی جستجوی تصاویر کلیک کنید و نتایج را بر اساس "last hour" مرتب نمایید.
 


آدام وینسنتنی
 
تعداد مقالات 2 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت