عکس پرینت چیست ؟ و چرا چنین وب سایتی در فضای اینترنت لازم است ؟

یکشنبه 24 دى 1391

برای اینکه بتونید ، صاحب یه وب سایت موفق باشید ، اول باید فضای مجازی و دنیای وب رو به خوبی بشناسید. به این منظور ، بهترین شیوه اینه که نمونه سایت های موفق رو شناسایی و از اونها الگوگیری کنید.
برای اینکه بتونید ، صاحب یه وب سایت موفق باشید ، اول باید فضای مجازی و دنیای وب رو به خوبی بشناسید. به این منظور ، بهترین شیوه اینه که نمونه سایت های موفق رو شناسایی و از اونها الگوگیری کنید. امروز ، قصد معرفی یکی از بهترین نمونه وب سایت های درآمدزای ایرانی رو دارم که شاید اکثر شما جزء مشتریان پر و پا قرص اون باشید.
علیرغم آشنایی قبلی من با این سایت ، داستان شروع کارم باهاش ، از روزی شروع شد که خانمم ، بهم گفت : "موافقی برای آرمان (فرزندم) ، تو سایت عکس پرینت ، یه آلبوم طراحی کنیم؟" همین یه جمله ، کافی بود که بشینم پشت کامپیوتر و تو سایت عکس پرینت ثبت نام کنم! منم با اولین مراجعه به عکس پرینت ، مثل اکثر شما ، از کار کردن باهاش ، لذت بردم.
چی شد که عکس پرینت به وجود اومد؟ قبلا همه دوربین ها نگاتیوی بود و عکس ها چاپ میشدند.

با رواج پیدا کردن دوربین های دیجیتال و گوشی های موبایل مجهز به دوربین های چند مگاپیکسلی ، هر فردی برای خودش یه عکاسه و سراغ هرکی که برید ، گنجینه زیادی از تصاویر مختلف شخصی داره.

اما با رواج پیدا کردن دوربین های دیجیتال و گوشی های موبایل مجهز به دوربین های چند مگاپیکسلی ، هر فردی برای خودش یه عکاسه و سراغ هرکی که برید ، گنجینه زیادی از تصاویر مختلف شخصیش داره. از طرف دیگه ، هنوز ایده آل دنیای دیجیتال ، برای به وجود آمدن نمایشگرهایی که مثل کاغذ ، سبک و منعطف باشند ، تا بشه باهاشون آلبوم های عکس متغیر و امثال اون رو طراحی کرد ، محقق نشده و برای مشاهده عکس های دیجیتال ، لازمه تا کامپیوتر !!! ، لپ تاپ و یا تبلت خودتون رو همیشه همراه داشته باشید.  به هر حال ، هنوز پرینت عکس و چیدنش در دل یه آلبوم ، محبوبیت زیادی داره. عکس پرینت هم ، از این شکاف ، استفاده کرده و واسطی بین عادت های دنیای کاغذی و دستاوردهای دنیای دیجیتال شده! معلومه که این حلقه واسط درآمد زیادی رو از آن خودش خواهد کرد.
اما اساسا عکس پرینت چیه؟ آیا صرفا میریم تو عکس پرینت و چند تا دونه عکس رو آپلود می کنیم و بعد از چند روز ، اونها رو به شکل پرینت شده ، در منزل تحویل می گیریم؟ خیر! به قول دکتر شریعتی ، عکس پرینت ، این همه هست و این همه ، عکس پرینت نیست! در واقع عکس پرینت به شما اجازه می ده که مثل یک طراح ، بر اساس سلیقه خودتون ، آلبوم عکستون رو طراحی کنید. یا اینکه بشینید و از بین طرح های متفاوت موجود برای تقویم رومیزی ، عکس های خودتون ، خانواده و یا دوستان تون رو در دل تم انتخابی تون جا بدید و بعد ، تعیین کنید که به چه تعداد ، براتون چاپ بشه!

برای بررسی دلایل موفقیت یه ایده اینترنتی ، ابتدا باید بدونیم که این سایت ، چه مزیتهایی رو در اختیار کاربران قرار می ده ، که در دنیای حقیقی امکانپذیر نبود؟ مزیت های عکس پرینت عبارتند از :

کاهش سفرهای بین شهری : این تقریبا مزیت مشترک تمامی سایت های اینترنتی و ایده های آنلاینه. به جای اینکه برای پرینت چند عکس ، به خیابونا برید ، کافیه پشت صندلیتون لم بدید و تصاویر مورد نظرتون رو آپلود کنید.
شخصی سازی خدمات تبلیغاتی: عکس پرینت ، خدماتی رو که بنابه تصور اکثر افراد ، صرفا در اختیار شرکت ها بود ، به دنیای شخصی کاربران وارد کرد. به عنوان نمونه ، عموما فکر می کردند که چیزی مثل تقویم دیواری ، مختص تبلیغات شرکتیه و در تعداد زیاد چاپ و توزیع میشه. اما عکس پرینت ، به صورت کاربردی ، این قابلیت رو وارد زندگی شخصی افراد کرد که بتونند سالنمای اختصاصی ، از تصاویر خانواده و دوستان شون داشته باشند.
غیرت آقایون ایرانی : انتشار برخی اخبار ناگوار ، از لو رفتن عکس های شخصی برخی از خانمها و برانگیخته شدن حساسیت های ناموسی هم ، انگیزه مهمی برای خیلی ها محسوب می شد! مخصوصا ، در برخی از شهرستان های کوچک ، اکثر افراد ، یکدیگر را می شناسند و آقایون معذوریت زیادی ، در ارائه عکس های خانوادگی ، برای پرینت در یک عکاسخانه دارند.  بدیهی است ، آپلود تصاویر خانوادگی تان ، در پنل خصوصی شما در یک سایت مجازی و پرینت و ارسال آن توسط افرادی که اصلا شما را ندیده و نمی شناسند! خیالتان را از بابت این تیپ نگرانی ها آسوده خواهد کرد.
فرصت بیشتر برای رسیدن به آلبوم مطلوب : عکس پرینت این امکان رو به شما میده که بتونید سر حوصله بشینید و آلبوم مورد نظرتون رو طراحی کنید. مثلا می تونید ده جور آلبوم رو بیارید و ببینید کدومشون براتون مطلوب تره. بعد عکسهاتون رو ، یکی یکی در دلش بچینید و ببینید که نتیجه کار چی میشه! بعد اگه خوشتون نیومد ، بدون اینکه تو روی صاحب مغازه خجالت بکشید ، بگید اصلا نخواستم! از نو شروع کنید و یه آلبوم دیگه انتخاب کنید و یه سری عکس دیگه داخلش بچینید!
تعریف هدایای جدید برای دوستان : یکی از برگ های برنده عکس پرینت اینه که انواع جدیدی از هدایای شخصی رو به بازار معرفی کرده. یعنی وقتی که سردرگمید که چه هدیه ای برای ولنتاین انتخاب کنید! یا در سالگرد ازدواجتون چه چیزی به همسرتون هدیه بدید ، کافیه یه سری به عکس پرینت بزنید و از هدایای متنوعی که میشه انتخاب کرد لذت ببرید.
 


روح الله ربیعی
 
تعداد مقالات 20 عدد
       
کپی رایت