خرید آنلاین با استفاده از موبایل، شاهد رشدی انفجاری خواهد شد.

چهارشنبه 28 دى 1390

بر اساس آمار منتشره توسط گوگل، 44% از جستجو های خرید هدایای تعطیلات، با استفاده از موبایل انجام گرفته اند. نتایج نشان داده که 65% از کاربران محل خرید خود را از طریق جستجو با موبایل، انتخاب کرده‌اند.
 

رشد خرید با استفاده از موبایل، با افزایشی چشم گیر روبروست. در حال حاضر ممکن است، خرید آنلاین و بارگیری برای مشتریان به طول انجامد. از این رو کاربران ترجیح می‌دهند به دنبال فروشگاه‌های نزدیک خود باشند. آمارها نشان می‌دهد که اغلب جستجو های انجام شده با موبایل، منتهی به خرید درب فروشگاه شده است. بر اساس نتایج تحقیقات AdMob؛ 65% از کاربران پریمیوم بازار، محل خرید کالای مورد نظر خود را از طریق جستجو با موبایل، انتخاب کرده‌اند. اگرچه این تحقیقات در ایالات متحده صورت گرفته است و ممکن است در دیگر نقاط دنیا، با نتایج پایین‌تری مواجه باشیم، اما بدون شک صاحبان مشاغل می‌توانند اهمیت استفاده از موبایل در فرایند خرید را دریافته و سرمایه های بازاریابی خود را به این سو گسیل دارند.

این گزارش اضافه می‌کند که کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت ها، بسیار سریع‌تر نسبت به کاربران رایانه های شخصی، به خرید اقدام می‌کنند. بنابراین عدم برنامه ریزی برای این حوزه از بازار در آینده نزدیک برای کسب و کارها، می‌تواند به کابوسی دهشتناک برای آنان بدل شود.

 


مهرداد خاکپور
 
تعداد مقالات 17 عدد
       
کپی رایت