بازطراحی وب سایت BuySellAds.com کلید خورد

چهارشنبه 23 فروردين 1391

شبکه تبلیغاتی آنلاین BuySellAds، که با رشد 39 درصدی در سال 2011، رتبه شانزدهم رشد سریع، در فضای وب را دارد، اکنون نیز در تازه‌ترین اقدام صاحبان خود، تغییرات جهشی و عمیقی را تجربه می‌کند...

طراحی مجدد وب سایتطراحی مجدد وب سایت BuySellAds، حاوی نکات ویژه‌ای برای کسانی است که می‌خواهند به باز طراحی وب سایت خود بپردازند. موسس این وب سایت یعنی آقای Todd Garland اضافه می‌کند که در بازطراحی وب سایت اینترنتی باید جنبه کارآیی، ساده سازی و کاربرپسندی بیش از هر چیز، مد نظر طراحان قرار گیرد.

تغییرات جدیدی که در وب سایت BuySellAds به وجود آمده است جلوه‌ای کاراتر، جذاب‌تر و عاری از تبلیغات زائد به آن داده است. برخی از مهم‌ترین تغییراتی که در این وبگاه اعمال شده‌اند، توسط Todd Garland، بررسی و معرفی گردیده است.

 

در بازطراحی وب سایت اینترنتی باید جنبه کارآیی، ساده سازی و کاربرپسندی بیش از هر چیز، مد نظر طراح وب سایت قرار گیرد.

گارلند می‌گوید : «تغییرات به وجود آمده در وب سایت، پله پله و تدریجی نیست، بله جهشی خیره کننده محسوب می‌شود. انجام این تغییرات الزامی بوده و کاملا ضروری به نظر می‌رسیده است. تبلیغ کنندگانی که روی وب سایت BuySellAds مشغول به کار بوده‌اند با مشکل انبوهی تبلیغات و عدم دسته بندی صحیح آن‌ها روبرو بودند.»

پس از اعمال تغییرات اصلی بر روی وب سایت، تغییرات دیگری به صورت سلسله وار در ادامه انجام شده است. مواردی از قبیل پیاده سازی مجدد سیستم ناوبری وب سایت، جدا سازی قابلیت جستجو و مرور بر روی وب سایت، تغییر حالت home page به سبک دلخواه، ساده سازی فرآیند ثبت نام، دسترسی سریع‌تر کابران به اطلاعات مورد نیاز و... نمونه‌هایی از این تغییرات است.

همچنین حوزه‌های مختلفی همچون توییت ها ، اپلیکیشن وب موبایل، ایمیل‌ها و RSS هم دستخوش این تغییر شده‌اند. در پستی که Garland در وب سایت خود در این رابطه منتشر کرده این‌گونه ادامه می‌دهد که : «این دگرگونی، نه تنها نتیجه‌های مطلوبی در رابطه با جذابیت وب سایت و ایجاد فضایی دلپذیرتر را در پی داشته، بلکه ما را برای ایجاد تغییرات بعدی و پیشرفت‌های آتی باانگیزه تر و مصصم تر ساخته است».

به علاوه اینکه تغییرات انجام شده در این وب سایت می‌توانند به عنوان یک چک لیست برای طراحان و توسعه دهندگانی که مایل پیاده سازی مجدد و بازطراحی وب سایت هستند، مورد استفاده قرار گیرد و الگوی مناسبی در این زمینه به حساب می‌آید.

حالا شما هم سری به این وب سایت بزنید و ببینید این موضوع را تایید می‌کنید؟

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت