آمازون از HTML5 و CSS3 در Kindle خود پشتیبانی می‌کند

دوشنبه 21 فروردين 1391

Html5 و Css3 دو فناوری جدید و شگفت انگیز هستند که برای متحول کردن آینده وب، وارد میدان شده‌اند؛ و حالا آمازون سعی دارد، خود را به عنوان اولین استقبال کننده این دو معرفی کند

Amazon

شرکت آمازون اعلام کرده که به تازگی از Html5 و Css3 پشتیبانی می‌کند. این رخداد می‌تواند به طور چشمگیری، موجب پیشرفت فرمت کتاب‌های Kindle شود. این پشتیبانی تحت عنوان Kindle با فرمت 8، که به طور اختصار KF8 نامیده می‌شود توسط آمازون ارائه شده و قرار است جایگزین تکنولوژی Mobi 7 شود.

به گفته آمازون این تکنولوژی می‌تواند به ناشران کمک کند تا کتاب‌هایی با ظاهر بهتر و قالب بندی بهینه تولید کنند.

 

از جمله امکانات اضافه شده در این تکنولوژی، عناصری هستند که می‌توانید آن‌ها را به صورت شناور استفاده کنید. امکان ایجاد متن بر روی تصاویر پس زمینه کتاب و ایجاد لیست‌های شماره گذاری شده نمونه‌هایی از امکانات این تکنولوژی هستند.

طراحی گرافیکی، با استفاده از KF8، دچار تغییرات عمده و بهینه‌ای خواهد شد. جلوه‌های تصویری جدید، انس بیشتری با واقعیت‌های زندگی خواهند داشت.

طبق اعلام آمازون، KF8 بیش از 150 قابلیت قالب بندی جدید را در خود گنجانده است. در صورت تمایل می‌توانید در وب سایت آن اطلاعات کاملی از این امکانات بیابید.

بر این اساس کتاب‌های کودکان، تغییر بسیاری خواهند کرد و با بهره‌مندی از جلوه‌های تصویری جدید، انس بیشتری با واقعیت‌های زندگی خواهند داشت. کتاب‌های تصویری و رمان‌های گرافیکی نیز از این امکانات بهره‌ی زیادی خواهند برد. کتاب‌های مهندسی و فنی هم می‌توانند از نمودارهای جدیدی که در این تکنولوژی قابل طراحی است، به بهترین شکل استفاده کنند.

در کل می‌توان گفت که طراحی گرافیکی، با استفاده از KF8، دچار تغییرات عمده و بهینه‌ای خواهد شد. مهم‌ترین هدف آمازون از استفاده این تکنولوژی، ساده‌تر شدن و سریع‌تر شدن روند تولید کتاب‌های با کیفیت Kindle، بوده است.

تکنولوژی دیگری در همین حوزه تحت عنوان KindleGen 2 به زودی ارائه می‌شود و امکان ایجاد محتوا از منابع متعددی همچون HTML, XHTML, EPUB را فراهم می‌کند. Kindle Previewer 2 نیز مدلی دیگر از این فناوری جدید است که آن هم به زودی در دسترس خواهد بود و به انتشار دهندگان این امکان را می‌دهد که ببینند کتاب‌های Kindle بر روی ابزارهایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، چگونه نمایش داده می‌شوند و به این ترتیب از زیبایی و جلوه‌ی لازم آن، اطمینان حاصل کنند.

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت