چهار تکنیک پنهان کسب درآمد، در وب سایت‌های تجاری

شنبه 16 ارديبهشت 1391

تکنیک‌هایی هستند که بر خلاف شیوه‌های معمول درآمدزایی، از دید اکثر طراحان و صاحبان وب سایت پنهان می‌مانند. روش‌هایی در کمال سادگی اما پرسود و زود بازده! در ادامه با 4 مورد از آن‌ها آشنا می‌شویم...

کسب درآمد در وب سایت‌های تجاریدر مدیریت وب سایت‌های تجاری، بازگشت سرمایه، مهم‌ترین هدف گردانندگان وب سایت تلقی می‌شود. اما چگونه می‌توان معیارهای عملکرد وب سایت و محل‌های رسانه‌ای آن را، تقویت نمود تا ترافیک بیشتری به سمت آن هدایت شود؟

تمرکز بر صفحات پربازدید، صفحات محصولات

ارسال پیام به مشتریان، صرف بودجه‌های تبلیغات رسانه‌ای و دیگر موارد از این دست، همه از اهمیت زیادی برخوردارند؛ اما به خاطر داشته باشید که همیشه، راه‌های دیگری برای درآمدزایی و فروش بیشتر در وب سایت‌های تجاری، وجود دارد.

اغلب بازاریابان حتی به چهار روش زیر توجهی ندارند و درآمدهای شیرینی که می‌توان از این طریق بدست آورد را نادیده می‌گیرند:

1. واسطه‌ای بین نتایج جستجو و صفحات مشخص وب سایت خود باشید :

اغلب اوقات، وقتی کاربران وارد یک وب سایت می‌شوند، به دنبال باکس جستجو هستند تا مطلب مورد نظر خود را در آن وب سایت بیابند. شما با بررسی جستجوهایی که آنان در وب سایت شما انجام داده‌اند، می‌توانید داده‌ها و اطلاعات ارزشمندی، از تمایلات و خواسته‌های آن‌ها، در اختیار داشته باشید. هرچه پروسه‌ی خرید در یک وب سایت طولانی‌تر باشد، تعداد بازدید کنندگانی که وب سایت را رها می‌کنند، بیشتر خواهد شد.

پس از جستجوی کاربران در مورد مطلبی خاص، آنان را مستقیماً به آن مطلب هدایت کنید. ارائه‌ی یک صفحه نتایج جستجو می‌تواند مراحل پروسه را افزایش داده و بازدیدکنندگان را آزرده خاطر کند

بهتر است پس از جستجوی کاربران در مورد مطلبی خاص، آنان را مستقیماً به سمت آن مطلب هدایت کنید. ارائه‌ی یک صفحه نتایج جستجو می‌تواند مراحل پروسه را افزایش داده و بازدیدکنندگان را آزرده خاطر کند.

هر چه زمان میان جستجو و رسیدن به محتوای مورد نظر کاربران، کوتاه‌تر باشد، آنان کمتر وب سایت شما را ترک خواهند کرد و تمایل بیشتری به ماندن بر روی آن، نشان خواهند داد.

2. کاربران را ناامید نکنید :

در یک دنیای ایده‌آل، تمامی کاربران نیازهای مشخصی دارند. نیازهایی که شما از قبل در مورد آن‌ها اندیشیده‌اید. اما این مورد همیشه اتفاق نمی‌افتد.

بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت، به دلایل مختلف، شرایط لازم برای خرید یک محصول را ندارند. میزان اعتبار آن‌ها، سطح تحصیلاتشان و یا موارد دیگری از این دست، عواملی هستند که ممکن است شما را از معامله با آن‌ها باز دارد. در این گونه موارد معمولاً چاره‌ای اندیشیده نمی‌شود و این گونه کاربران با صفحات خالی و بدون مطلب روبرو می‌شوند. در حقیقت در این حالت، شانس بزرگی از گردانندگان وب سایت گرفته شده است. این فرصتی بسیار بزرگ برای شماست تا به کاربران خود اعلام نمایید چرا شرایط معامله با آن‌ها وجود ندارد.

اما در عین حال، شما می‌توانید آن‌ها را به صفحات دیگر که خدمات و محصولات مشابهی را ارائه می‌دهند، هدایت کنید. همیشه چیزی برای پیشنهاد کردن وجود دارد!

3. صفحات 404 همیشه یک بن بست تلقی نمی‌شوند.

به جای نمایش دادن یک پیغام ساده، می‌توان آنچه کاربران به دنبال آن هستند را در طراحی جالبی در صفحه‌ای جدید به نمایش در آورد و یا اگر صفحه‌ی مورد نظر، تغییر مکان پیدا کرده است آن‌ها را مطلع نماییم.

استفاده از لینک‌هایی به تاپیک های محبوب و دسته بندی‌های پرطرفدار در وب سایت و استفاده از یک باکس جستجو، نتایج مطلوبی را در پی خواهد داشت. اگر هنوز مایلید صفحات 404 را به عنوان یک بن بست و یک نقطه‌ی پایان تلقی کنید بحث متفاوتی است که در حوزه‌ی اختیارات شما قرار دارد.

4. صفحه‌ی قدردانی

قدردانی و تشکر به معنای خداحافظی از کاربران نیست! تصور کنید شما فروش را بر روی وب سایت انجام داده‌اید اما باید بدانید که کار شما هنوز به اتمام نرسیده است.

صفحه‌ی قدردانی از مشتریان، می‌تواند به عنوان یک فرصت عالی برای شما تلقی شده و برای ارزش گذاری بیشتر بر روی کاربران، مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از تبلیغات گوگل و یا پیشنهادهای دیگر به کاربران در رابطه با دیگر محصولات، گزینه‌ی خوبی خواهد بود؛ اما مراقب باشید زیاده‌روی نکنید. چرا که اینجا، نقطه‌ای است که کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتریان شما تبدیل شده‌اند و شما نباید خاطره‌ای بد از وب سایت خود در ذهن آن‌ها باقی بگذارید.

با رعایت اعتدال، صفحه‌ی تشکر وب سایت خود را، به بهترین نحو استفاده کنید و موفقیت را در آغوش بگیرید.

 


جان بویل
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت