پیشرفت استانداردهای بازاریابی برند توسط گوگل

سه شنبه 5 ارديبهشت 1391

طبق تحقیقات جدید، تعداد کلیک یک تبلیغ یا لینک لزوماً نمی تواند میزان علاقه مندی کاربران وب به یک برند خاص نشان دهد. گوگل این بار راهکار جدید و خلاقانه ای به منظور سنجش محبوبیت برندها ارائه داده است..

Google Brandبا رشد حضور برندها در دنیای آنلاین، سنجه‌ها و استانداردهای دقیق‌تری نسبت به کلیک کردن بر روی لینک‌ها، نیاز است. گوگل با معرفی ابتکاری جدید با نام Brand Activate Initiative پا در این عرصه گذاشته است.

در عصر چند رسانه ای، قرار دادن یک شمارنده برای شمارش کلیک‌هایی که بر روی یک لینک انجام می‌شود، جوابگوی نیاز برندها، در تشخیص میزان علاقمندی مخاطبین و کاربران به نشان تجاری آن‌ها نیست. از این روست که گوگل با معرفی راهکاری جدید، خواهان تعیین میزان تغییر در علاقمندی به برندها در مقیاس‌های بزرگ شده است. امکان بررسی بازدید از صفحات وب و تعیین میزان دسترسی مخاطبین هدف به تبلیغات در روش گوگل فراهم شده است.

گوگل با معرفی راهکاری جدید، خواهان تعیین میزان تغییر در علاقمندی به برندها در مقیاس‌های بزرگ شده است. امکان بررسی بازدید از صفحات وب و تعیین میزان دسترسی مخاطبین هدف به تبلیغات در روش گوگل فراهم شده است

اینکه دقت سنجه‌ها و استاندارهای اعلام شده در روش جدید گوگل از صحت بالایی برخوردار باشند، مورد انتظار تمام علاقمندان بوده است. گوگل نیز در این رابطه تضمین‌های لازم را ارائه کرده است. البته این طرح در دوره‌ی آزمایشی خود به سر می‌برد و به نظر می‌رسد که فعلاً استفاده از آن به سادگی استفاده از دیگر ابزارهایی که گوگل تا کنون ساخته نباشد. چرا که فرایند تکمیل شدن آن ممکن است زمان‌بر باشد.

پس از دریافت اولین بازخوردها، می‌توان میزان رضایت بازار از این ابزار جدید را دریافت نمود. ممکن است انتقادات زیادی از سوی شرکت‌های مختلف به این راهکار جدید گوگل وارد شود، اما به طور کل می‌توان ارزیابی نمود که استفاده از مزایای این روش برای مدیران و بازاریابانی که مایلند به روش‌های قدیمی و استاتیک موجود اکتفا نکنند، بدون شک بی تأثیر نخواهد بود.

شاید ارائه‌ی توضیحات بیشتر به پیچیده تر شدن متن بیانجامد. بنابراین مشاهده‌ی ویدئویی که در این رابطه تهیه شده است خالی از لطف نیست.

 


حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت