درآمد وب سایت‌ها از تبلیغات اینترنتی به 31 میلیارد دلار می‌رسد

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391

تبلیغات اینترنتی طی زمان کوتاهی به سرعت جایگاه خود را بالا کشیده است. آیا تبلیغات اینترنتی سایر روش‌های تبلیغ را پشت سر گذاشته است؟ رتبه اول درآمد و محبوبیت از آن کیست؟...

تبلیغات در اینترنتدرآمد وب سایت‌ها از تبلیغات اینترنتی در سال 2011، نسبت به 2010 شاهد رشد 22 درصدی بوده است. بخش اعظم درآمدها، حاصل از تبلیغات بنری، ویدئویی و تبلیغاتی است که بر روی موبایل صورت گرفته است.

رقم 31 میلیارد دلار درآمد از تبلیغات اینترنتی، به عنوان یک رکورد برای آن و بیانگر رشد جهشی 22 درصدی است. آمار حاصله، از نتایج تحقیقاتInteractive Advertising Bureau (IAB)  به دست آمده است.

در این میان رشد درآمد تبلیغاتی که بر روی موبایل انجام شده ، بیشتر از دیگر گروه‌های تبلیغات است. این رشد، برابر 149 درصد بوده که نوید دهنده‌ی روزهای خوب برای تبلیغ کنندگان بر روی موبایل است. اگر چه سهم آن از کل درآمدها در حدود 1.6 میلیارد دلار بوده است؛ و در مقایسه با رقم کلی تبلیغات سهمی ناچیز تلقی می‌شود؛ اما می‌توان گفت که پیش بینی‌های انجام شده در رابطه با رشد بازار موبایل، در تمامی ابعاد صحت داشته است و باید منتظر ادامه این روند، در سال‌های بعدی نیز باشیم.

رقم 31 میلیارد دلار درآمد از تبلیغات اینترنتی، به عنوان یک رکورد برای آن و بیانگر رشد جهشی 22 درصدی است.

تبلیغات ویدئوی دیجیتال نیز شاهد رشد 29 درصدی بوده است. اما جستجو هنوز به عنوان بزرگ‌ترین گروه با 47 درصد سهم تبلیغات، شناخته می‌شود. رشد تبلیغات بر روی موبایل، نشان می‌دهد که تبلیغ دهندگان، نقطه‌ی ارتباطی خود با کاربران را یافته‌اند. جایی که کاربران بیشترین زمان خود را در آن مصرف می‌کنند و در دسترس همگان قرار دارد.

Randall Rothenberg، مدیر عامل IAB، رسانه‌های دیجیتال را نقطه ارتباطی تبلیغ‌کنندگان و مردم می‌داند. اینترنت پس از تلویزیون که 38.5 میلیارد دلار تبلیغات در سال 2011 را به خود اختصاص داده است، در رتبه‌ی دوم قرار می‌گیرد. اگر اطلاعات بیشتری از جزئیات گزارش IAB می‌خواهید، به اینجا سر بزنید. 

 


تاد واسرمن
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت