روشهایی برای کاهش زمان لود صفحات وب سایت طراحی شده

چهارشنبه 26 مرداد 1390

زمان لازم برای بارگذاری صفحات وب سایت از دغدغه‌های صاحبان پرتال های طراحی شده است که با رعایت پارامترهایی میتوان این زمان را کاهش داد. در این مقاله با روش های تسریع لود صفحات وب سایت آشنا میشوید.

1- استفاده از script های خارجی:

اگر می‌خواهید از دستورهای script در صفحات مختلف وبسایت طراحی شده خود استفاده می‌کنید، بهترین ترفند استفاده از script های خارجی است. این بدان معنی است که دستورات javascript از منابع دیگری لود شود.

 

2- کاهش درخواست ‌های HTTP

فرض کنید لود هر آیتم به ‌روی وب سایت طراحی شده شما حدود دو دهم ثانیه زمان بگیرد. پس اگر سایت طراحی شده شما بطور همزمان 10 عکس رو لود کند، صرف نظر از این که آیتم ها ، استایل شیت، عکس، یا اسکریب باشند زمانی حدود دو ثانیه طول خواهد شد. بنابراین باید تلاش کنید تا از این درخواست‌های HTTP کاسته شود. مثلا در بخش فوتر وبسایت طراحی شده که سهم عکس زیاد است باید با استفاده از روش‌هایی مثل imagemap بخش زیادی از درخواست‌های HTTP را کم کنید.

 

3- به وب سایت طراحی شده ‌های دیگر وابسته نباشید

اگر به وبسایت های طراحی شده دیگر وابسته هستید مطمئن باشید که سرعت لود صفحات شما زیاد می‌شود. اگر وب سایت طراحی شده شما از مولفه‌های مختلفی تشکیل شده که از روی وبسایت های طراحی شده ‌ دیگر اجرا می‌شود حتما سرعت لود صفحات کم خواهد شد چون ممکن است سرورهایی که به آن وابسته‌اید، درخواست‌های HTTP زیادی داشته باشند.

 

4- بهینه‌سازی عکس‌ ها

همیشه از گزینه save for web برای کم کردن حجم عکس ‌های وب استفاده کنید. این گزینه را می توانید در برنامه‌هایی مانند فتوشاپ ببینید.

 

5- فاصله اضافی را حذف کنید

منظور از فاصله اضافی در اینجا فاصله‌های بلا استفاده ای است که مابین کدهای صفحه وجود دارد. حذف کردن تب‌ها و فاصله‌های اضافی از کدها یعنی کم کردن بایت ‌های اضافی که کاربردی ندارند. حتما این کار را انجام دهید و ببیند که چقدر در زمان لود صفحه شما موثر خواهد بود.

 

6- استفاده از CSS و بهینه کردن CSS

CSS می تواند مهم‌ترین تاثیر را در زمان لود صفحات داشته باشد. مرورگر می‌تواند تمامی فرمت‌ها و استایل‌های صفحات شما را ذخیره کند و بارها و بارها آنها را نخواند. در ضمن مطمئن شوید که CSS ای‌ تر و تمیز و مرتب دارید. می‌توانید از وب سایت طراحی شده زیر برای مرتب کردن کدهای css وب خود استفاده کنید تا بخش‌های شبیه به هم را ادغام، کدهای بی‌استفاده را شناسایی و فواصل اضافی از بین کدهای شما را حذف کند.

 
 


مهرداد خاکپور
 
تعداد مقالات 17 عدد
       
کپی رایت