کدنویسان باید از حاشیه امن و کنج عافیت خود خارج شوند

سه شنبه 12 ارديبهشت 1391

درصد قابل توجهی از کدنویسان و توسعه دهندگان سایت‌های وب، از درگیر شدن با زبان‌های برنامه نویسی که در آن خبره نیستند، فراری‌اند. اما یک مسابقه طراحی شده جذاب، ممکن است نظر آن‌ها را عوض کند...

زبان های برنامه نویسی وباغلب کدنویسان تلاش می‌کنند فقط از مهارت‌هایی که قبلاً آموخته‌اند، در چالش‌های مختلفی که روبرو می‌شوند، استفاده کنند. اما برای پیشرفت لازم است به دنیای پیرامونی و ناشناخته‌ی خود بیشتر نزدیک شوند. Fred Boyle یکی از طراحان وبی است که اعتقاد دارد، توسعه دهندگان برای پیشرفت باید، پای خود را از دایره‌ی دانستنی‌های خود فراتر بگذارند.

او با طراحی یک مسابقه، از توسعه دهندگان خواسته است که پروژه‌ای کوچک، با استفاده از زبان برنامه نویسی که به آن احاطه ندارند، بسازند. برنامه نویسان تا نیمه‌ی ماه می، فرصت دارند بر روی این پروژه کار کرده و سپس نتایج و تجربیاتی که از این پروژه آموخته‌اند را، بر روی وب سایتی با دیگران به اشتراک بگذارند.

Fred Boyle، مسابقه‌ای طراحی نموده و از توسعه دهندگان خواسته که پروژه‌ای کوچک، با استفاده از زبان برنامه نویسی که به آن احاطه ندارند، بسازند. نتایج و تجربیاتی که از این پروژه حاصل می‌شود، بر روی وب سایتی منتشر و به اشتراک گذاشته خواهد شد.

اغلب طراحان و توسعه دهندگان، به این دلیل به سراغ دیگر زبان‌های برنامه نویسی نمی‌روند، که استفاده از آن‌ها را مصادف با شکل گرفتن مشکلات عدیده و پدید آمدن دردسرهای نگران کننده، می‌دانند. بر همین مبناست که اغلب ترجیح می‌دهند، به دانسته‌های خود اکتفا کنند و عطای گسترش دامنه‌ی دید خود در حوزه‌ی برنامه نویسی را، به لقایش ببخشند.

اما Boyle معتقد است توسعه دهندگان، در واقع با این کار خود را در بن بستی گرفتار می‌کنند و در حقیقت با افزایش توانایی‌های خود، خداحافظی کرده‌اند. این در حالی است که معارفه و آشنایی با ابزارهای جدید، ممکن است شما را از استفاده‌ی ابزارهای کهنه بازداشته و به حوزه‌های جدید وارد کند. چرا که یک ابزار نمی‌تواند به طور مادام‌العمر در کنار شما باشد و برای تمامی مشکلات جدیدی که در پیش رویتان وجود دارد راهکاری در خود داشته باشد.

برنامه‌ای که Boyle در این رابطه، برای کد نویسان و توسعه دهندگان در نظر گرفته، بر اساس سناریوی بالا، تهیه شده است. او معتقد است، یادگیری زبان‌های جدید، افق دید توسعه دهندگان را افزایش داده و به آن‌ها کمک می‌کند تا در فرایند توسعه، تصمیم‌های بهتر و کارسازتری اتخاذ کنند. به طور حتم تکنولوژی‌های جدیدتر، راهکارهای بهتر و بروزتری برای حل مشکلات، در خود دارند. اما اگر برنامه نویسان از آن‌ها اطلاع نداشته باشند، چگونه می‌توانند بر مشکلات خود فائق آیند.

افزایش دامنه‌ی مهارت‌ها می‌تواند فرصت‌های بهتر شغلی را نیز در اختیار شما قرار دهد. هر چه مهارت‌های شما بیشتر باشند، فضای کاری بیشتری برای خود به وجود آورده‌اید.

اگر شما هم مایلید در این برنامه شرکت کنید، می‌توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://fredboyle.com/codechallenge/

 


گریک گرانل
 
تعداد مقالات 32 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت