5 راهنمایی مفید جهت افزایش اعتبار وب سایت و یک تجارت عالی

چهارشنبه 3 خرداد 1391

اگر گوگلی‌ها، بخواهند ایده‌هایی برای بهبود تجارتتان بدهند،از آن‌ها چگونه استقبال می‌کنید؟حاضرید چقدر پول بدهید تا حتی یکی از آنها را به شما بگویند؟در این مطلب 5 تا از آن‌ها را در اختیارتان می‌گذاریم

افزایش اعتبار سایت و تجارت الکترونیک عالیتابستان قبل، شانس درِ شرکت Pipedrive را زد! یک شانس بزرگ نصیب این شرکت شده بود! Pipedrive این فرصت را پیدا کرد که به Angelpad بپیوندد و مدت 3 ماه تحت آموزش و پشتیبانی آن‌ها قرار گیرد.

Angelpad شرکتی است متشکل از سرمایه گذاران و افراد متبحر، که همگی با همکاری هم تجارت‌های بزرگ را راه اندازی می‌کنند. مدیران این شرکت تعدادی از پیشکسوتان گوگل هستند. این پیوند موجب می‌شود که راه برای شرکتی مثل Pipedrive هموارتر شده ، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و سریع‌تر به اهدافش برسد. این سه ماه فشرده کاملاً دانش ما را نسبت به تولید محصولی برتر و داشتن شرکتی موفق‌تر تغییر داد.

در این متن 5 درس مهمی که این دوره باور نکردنی به ما آموخت را با شما به اشتراک می‌گذاریم :

1- بگذارید به چالش کشیده شوید و اشتباهات خود را بپذیرید.

پال گراهام می‌گوید : "شروع راه اندازی هر چیزی مثل آن است که پشت سر هم از کسی مشت بخوری!"

تیم Angelpad و مربیانش به روش‌های مختلفی ما را به چالش کشیدند. آن‌ها به ما گفتند که homepage خود را بیش از اندازه شلوغ کرده‌ایم! اولش موافق نظر آن‌ها نبودیم؛ اما حالا، از این که تغییر در آن را امتحان کرده‌ایم، خوشحالیم. بله حق با آن‌ها بود و ما اشتباه فکر می‌کردیم!

ما 80 % محتوای وب سایت را حذف کردیم و تنها چیزی که در صفحه‌ی اصلی باقی گذاشتیم، یک دکمه‌ی 'sign-up' و یک لینک مربوط به راهنمای صفحه بود. با همین کار، میزان ساین آپ، 300 درصد افزایش یافت! باورش خیلی سخت است!  

کار دیگری که انجام دادیم و بازخورد عالی در پی داشت، این بود که تعداد زبان‌های وب سایت را افزایش دادیم و با این کار، محصول خود را به طور شفاف‌تری به تمامی کشورها معرفی کردیم. چهار ماه پس از افزودن زبان پرتغالی (زبان مردم برزیل)، برزیل دومین منبع سودآوری ما شد و حتی از استرالیا و انگلستان هم پیشی گرفت!

2- موقعیت شرکت شما یکی از فاکتورهای بسیار مهم است.

لینوس توروالدس می‌گوید : "شرکت‌های فنلاندی خیلی تمایل دارند سنتی بمانند و حاضر به یک ذره ریسک هم نیستند! اما اهالی Sillicon Valley کاملاً متفاوت فکر می‌کنند، آن‌ها روی لبه‌ی تیغ راه می‌روند!"

ما در ابتدا شرکت Pipedrive را در یکی از کشورهای کوچک اروپا به نام "استونیا" راه اندازی کرده بودیم. چیزی نگذشت که به اهمیت زندگی در نزدیکی مشتریان و سرمایه گذاران خود پی بردیم. یکی از پاسخ‌های مرسومی که معمولاً از سمت آن‌ها می‌گرفتیم آن بود که «شما در استونی هستید و من در سان‌فرانسیسکو و به همین خاطر کار خیلی مشکل می‌شود و ادامه دادن همکاری هزینه زیادی در پی خواهد داشت... »

ما 80 % محتوای وب سایت را حذف کردیم و تنها چیزی که در صفحه‌ی اصلی باقی گذاشتیم، یک دکمه‌ی 'sign-up' و یک لینک مربوط به راهنمای صفحه بود. با همین کار، میزان 'sign-up' 300 درصد افزایش یافت! باورش واقعاً سخت است!

مخلص کلام آنکه، مکانی که شرکت شما در آن واقع شده، تأثیر زیادی در افزایش ارزش گذاری روی شرکت شما دارد. درآمد شما در کلان شهرها افزایش چشمگیری خواهد داشت. (البته هزینه‌های شما هم به نسبت اضافه می‌شود!)

3- حرکت همگام با زمان، بهترین حامی در توسعه سرمایه گذاری است.

اسکوت آدامز می‌گوید : "ارایه کاری خوب و مورد پسند، مستلزم زمان بندی و تنظیم زمان درست برای انجام کار است. اگر ترانه سازی بهترین ترانه عمرش را در میان‌سالی نوشت، شک نکنید که زمان را به خوبی مدیریت نکرده است و برنامه زمانی خوبی نداشته است."

هر وقت تصمیم گرفتید که سرمایه گذاری خود را توسعه داده و شروع به افزایش موجودیتان کردید، مطمئن باشید که فقط برای مدت کوتاهی بازار داغی خواهید داشت. پس قبل از آنکه دست به کار شوید، دقت کنید که بهترین زمان را انتخاب کرده باشید. یادتان باشد برای آنکه سر زبان‌ها بیافتید یا مشهور شوید، راه های خلاقانه زیادی وجود دارد مثلاً اگر از طرف فرد صاحب نامی تایید شده باشید، تغییر به سزایی در روند شهرت شما ایجاد خواهد شد.

اگر کنترل زمان را از دست دادید، فرصت را تلف کردید و از حرکت باز ایستادید، بهتر است که به توسعه سرمایه خاتمه داده و به همان کار تولید محصول در حد توان خود، باز گردید.

4- سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری روی یک تکنولوژی جدید، به 4 مورد اساسی دقت می‌کنند.

تونی سیه (Tony Hsieh) می‌گوید : "هر وقت خواستید فکر کنید، بزرگ فکر کنید!"

این چهار پارامتر عبارتند از :

  • آیا شرکت مربوطه، قادر به تولید محصول خواهد بود؟
  • آیا محصول، مورد استفاده مردم قرار خواهد گرفت؟
  • آیا مردم، حاضر خواهند شد برای آن بهایی بپردازند؟
  • آیا محصول، غوغا خواهد کرد، طوری که همه آن را سر دست ببرند؟!

اول مطمئن شوید که می توانید به این سوالات جواب دهید، بعد اقدام کنید.

5- به یاد داشته باشید که ایمیل‌ها و دعوت نامه‌های شما از طریق صفحه‌ی کوچکی به نمایش گذاشته خواهد شد.

(Jack Dorsey) جک درسی می‌گوید : "تمامی جزئیات را به صورت مختصر و مفید ارایه دهید."

به یاد داشته باشید که اکثر سرمایه گذاران وقت زیادی را صرف مطالعه‌ی ایمیل‌های حاوی دستور جلسات ارسال شده از طرف شما نخواهند کرد؛ و معمولاً هنگامی که در ترافیک گیر افتاده‌اند و یا در فاصله‌ی زمانی قبل از شروع جلسات مختلف، ایمیل‌های خود را چک می‌کنند؛ پس قبل از آنکه ایمیلی را برای این افراد ارسال کنید، در نظر بگیرید که ایمیل شما از طریق یک صفحه نمایش کوچک، مثل صفحه نمایش گوشی تلفن همراه، دیده می‌شود بنابراین باید محتوای آن طوری تنظیم شود که در عین مفید و رسا بودن، بسیار مختصر ‌باشد.

اگر presentation های شما از تعداد زیادی اسلاید یا حجم بی‌شماری از اطلاعات، تشکیل شده است، تا حد ممکن آن‌ها را کاهش داده و خلاصه کنید. ما توانستیم 12 اسلاید خود را به 7 اسلاید کاهش بدهیم.

به یاد داشته باشید که هدف از فرستادن این قبیل ایمیل‌ها یا presentation ها، صرفاً دعوت سرمایه گذاران به یک جلسه با هدفی خاص است پس لزومی ندارد اطلاعات زیادی را در آن بگنجانید.

می‌دانم که توصیه‌های بالا، روش‌های گوناگون مورد استفاده شما را به چالش خواهد کشید. اما اگر آن‌ها را به کار بگیرید، خواهید دید که تجارت شما چطور رونق خواهد یافت.

 


رگنار ساس
 
تعداد مقالات 1 عدد
زینب السادات طیبی
 
تعداد مقالات 13 عدد
       
کپی رایت