پنج سایت خبری که به بهترین شیوه از ریسپانسیو استفاده می کنند

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393

با گسترش دستگاه های دیجیتال که تعدادشان روزبه روز بیشتر می شود، طراحی سایت خبری تان، به شکلی هماهنگ با این تغییرات، تفاوت بین موفقیت و شکست شماست. پنج سایت زیر الگوهای بی نظیری در این زمینه هستند...
با گسترش دستگاه های دیجیتال که تعدادشان روزبه روز بیشتر می شود، طراحی سایت خبری تان، به شکلی هماهنگ با این تغییرات، تفاوت بین موفقیت و شکست شماست. با الگو گرفتن از این سایت های خبری می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید. با وجود اینکه روزنامه نگاری از بین نرفته، اما در دهه ی اخیر دچار چالش های زیادی شده است. همه ی سایت های خبری وظیفه دارند تا سایت خودشان را برای همه ی دستگاه ها از جمله کامپیوترهای شخصی، تبلت ها، اسمارت فون ها و ... طراحی کنند، تا سایت به خوبی در آنها نمایش داده شود. بیایید با هم پنج نمونه طراحی موفق سایت خبری در زمینه ریسپانسیو را مرور کنیم.


گلوبال نیوز 

این سایت خبری کانادایی توانسته به شیوه ی حرفه ای از طراحی سایت ریسپانسیو استفاده کند. گلوبال نیوز ازهر دو بعد فنی و بصری، یک سایت کاملا حرفه ای محسوب می شود. نکته ی جالب استفاده ی هوشمندانه ی این سایت از ابزاری به نام "پیکچرفیل" است که به سایت کمک می کند تا نوع دستگاه بازدیدکننده را شناسایی کرده و سایز متناسب و کیفیت عکس را با توجه به دستگاه استفاده شده تعیین نماید.
این سایت با استفاده ی هوشمندانه از پخش کننده فایل های ویدئویی در HTML5، به وضوح نشان داده که برنامه های زیادی برای تبلیغات هوشمندانه با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا دارد.
 
نیو-ریپابلیک 

یک سایت خبری کامل که مطالب سیاسی، فرهنگی و ... را پوشش می دهد. طراحی سایت با استفاده ی هوشمندانه از خاصیت "ریسپانسیو" توانسته تجربه ی ارزشمندی را به کاربرانش ارائه کند. بدنه ی اصلی سایت تنها شامل یک ستون است و این باعث می شود تمرکز خواننده تنها روی محتوای مطالب خبری باشد. استفاده از این شیوه باعث شد تا تیم طراحان سایت با مشکلات معمول برای طراحی وب سایت ریسپانسیو دو و یا سه ستونه روبرو نشوند. مدیر اجرایی این روزنامه معتقد است که چالش اصلی در طراحی سایت ریسپانسیو رویارویی با مسائل ناشناخته است. خوانندگان ما ممکن است در هر زمانی از روز، یک نوع دستگاه متفاوت را برای خواندن اخبار ما انتخاب کنند.

 


تاون اند کانتری 

 
این روزنامه کار خودش را ار سال 1846 آغاز کرد و قدیمی ترین روزنامه ی امریکا در زمینه ی اخبار عمومی محسوب می شود. با گذشت 167 سال، تاون اند کانتری با استفاده ی هوشمندانه از خاصیت "ریسپانسیو" در طراحی سایت خبری اش همچنان قدرتمند عمل می کند. اصلا مهم نیست این سایت خبری را در چه دستگاهی باز می کنید، تجربه ای که این سایت در دستگاه های مختلف به شما می دهد باورنکردنی است. با توجه به گفته های مدیر طراحی، استفاده از "ریسپانسیو" در طراحی سایت نقش مهمی در شهرت سایت داشته است.
 
"وقتی تصمیم به بازطراحی سایت گرفتیم مطمئن بودیم که باید از خاصیت "ریسپانسیو" استفاده کنیم، این شیوه به ما کمک می کند که انتشار و مشاهده ی مطالب به شیوه ی بهتری انجام بگیرد. حالا ما تنها یک سایت را کنترل می کنیم و نیازی به مدیریت چند نسخه سایت برای دستگاه های مختلف نظیر تبلت ها، اسمارت فون ها و .. نیست"
  
کوراکیون

این سایت خبری با استفاده از شیوه ی خلاقانه ای، جذاب ترین مطالب موجود در سایت "کورا" را به صورت اخبار در آورده است. طراحی سایت به شیوه ی ساده ای انجام شده و همین باعث می شود خوانندگان مطالب گیج نشوند. هنر طراحان سایت برای حفظ تعادل بین زیبایی و عملکرد سایت قابل تحسین است. موسس سایت با بیان چالش های پیش روی سایت، شیوه ی ارائه ی خدمات به کاربران تلفن های همراه را این طور بیان می کند : " وقتی بحث دستگاه هایی مثل اسمارت فون ها پیش می آید، ما نمی توانیم تصاویر را بزرگتر از توان دستگاه نمایش دهیم چون این کار باعث از بین رفتن پهنای باند می شود. از طرفی کوچکتر کردن سایز عکس را هم نمی توان به عنوان یک راه حل همیشگی در نظر گرفت چون ممکن است محتوا و کیفیت مطلوب عکس تغییر کند. هنر اصلی، یافتن یک تعادل بین این دو مورد است. این همان چیزی است که ما همیشه به دنبال بهبود آن هستیم"
کوتاکو 

این سایت خبری، اخبار روز مرتبط با دنیای بازی های ویدیویی را دنبال می کند. همانند سایر سایت های خبری موجود در این مقاله، این سایت هم به شیوه ی هنرمندانه ای از خاصیت "ریسپانسیو" استفاده کرده است. تمرکز اصلی سایت روی نمایش صحیح و ساده ی مطالب برای جذب خواننده های بیشتر است. در بالای سایت در کنار ابزاری همانند جستجو، تنها از دو منوی "اخبار جدید" و "اخبار داغ" استفاده شده است. نسخه ی جدید سایت همچنین توانایی بالاتری برای نمایش بهتر عکس ها و تصاویر دارد و این می تواند برای مشتاقان بازی های ویدیویی، خبر فوق العاده ای باشد.
 


 

کسری خسروی
 
تعداد مقالات 2 عدد
       
کپی رایت