امکان جست و جو بر اساس نویسندگان در گوگل

چهارشنبه 20 ارديبهشت 1391

گوگل در تلاش است تا ضمن ارتقاء کیفیت جستجوهای خود، حقوق تولیدکنندگان و ناشران محتوا را رعایت نموده و به جایگاه و شان آنها در وب احترام بگذارد. آنچه در ادامه می خوانید بیانگر بخشی از این تلاش هاست...

جستجو در گوگلحرکتی که گوگل در راستای جست و جوی محتوا، بر اساس پدید آورنده یا نویسنده‌ی محتوا انجام می‌دهد، می‌تواند تعادل بیشتری به صحت نتایج جست جو ببخشد. چرا که بدون شک، دانستن اینکه چه محتوایی توسط چه کسی تولید شده است، نسبت به در دست بودن محتوای تنها ارجحیت دارد.

بدین منظور کافیست لینک‌ها حاوی کد rel =""author باشند تا گوگل متوجه شود که نام درج شده در این لینک به معنای نام نویسنده‌ی آن خواهد بود و این به این معناست که از این پس در نتایج گوگل می‌توانید به طور مستقل، به دنبال نویسندگان مطالب نیز باشید.

از لحاظ تئوریک، می‌توان گفت که دانستن نام نویسنده یا پدیدآورنده‌ی یک متن یا محتوا، می‌تواند در رتبه بندی صفحات مورد جست و جو و وب سایت‌های Index شده، تأثیر به سزایی داشته باشد. یکی از مهندسین گوگل به نام Othar Hansson ، در این رابطه در مصاحبه ای با The New York Timesusing گفته است که : "اطلاع از هویت نویسندگان یک مطلب، امکان ارجاع آن مطلب به وبلاگ یا وب سایت شخصی نویسنده را نیز فراهم می‌کند که کاربر مطمئناً از این موضوع استقبال خواهد کرد و اطلاعات و داستان‌های گسترده تری از این نویسنده را می‌تواند در آنجا فقط با استفاده از یک لینک بدست آورد."

کافیست لینک‌ها حاوی کد rel="author" باشند تا گوگل متوجه شود که نام درج شده در این لینک به معنای نام نویسنده‌ی آن خواهد بود.

Timesusing اضافه می‌کند که : "ما می‌دانیم که محتوای برجسته، از قلم نویسندگان برجسته سرچشمه می‌گیرد، از این رو در تلاشیم تا راه های گسترده تری را برای استفاده بهینه از این تگ، بیابیم و نتایجی دقیق‌تر و پر رنگ‌تر در جست و جوی خود، به کاربران ارایه دهیم."

گوگل در این رابطه، با وب سایت‌های زیادی در تعامل بوده تا کد HTML مورد نظر را مورد استفاده قرار دهند. وب سایت‌هایی همچون New York Timesusing، The Washington Post، CNET، Entertainment Weekly و The New Yorker .

تگ مالکیت یا نویسندگی متن هم اکنون بر روی YouTube و Blogger نیز سوار شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

 


چلسی ناکانو
 
تعداد مقالات 1 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت