خدمات وب آمازون

شنبه 5 آذر 1390

خدمات وب سایت آمازون در مقایسه با دیگر خدمات این سایت، به پهنای باند زیادی نیاز دارد. در طی گفتگو با جف بار، دلایل گستردگی و مقبولیت این خدمات برای مردم وکسب و کار های کوچک و بزرگ را جویا شدیم.

• در ابتدا: چرا آمازون اقدام به گشایش بخش خدمات وب سایت خود نمود؟

لازم است بدانیم آمازون در طی دهه گذشته یکی از بزرگترین و مطمئن ترین ساختارهای وب را بنا گذاشته که در عین حال، در صرفه جویی هزینه ها برای مردم نیز پیشرو بوده و مقبولیت خوبی در این میان بدست آورده است. با گذشت زمان ما راهکارهای توسعه و اجرای خدمات را به خوبی فرا گرفته ایم. دراین بخش امکان دسترسی به زیرساختهای پشتیبانی آمازون برای همه توسعه دهندگان و طراحان وب مهیا شده است. بدین شکل، آنان قادر خواهند بود نسبت به توسعه و رشد کسب و کار خود به روشی که خود مایلند، اهتمام ورزیده و خود را با صرف هزینه های نه چندان زیاد در میان بازیگران بزرگ حوزه اینترنت و وب ببینند.

 

• جامعه هدف چه کسانی هستند؟

در زمان شکل گیری و آغاز کار، تصور ما استقبال از این خدمت توسط شرکتهای کوچک به ویژه تازه کارها بود. اما با گذشت زمان شاهد بودیم شرکتهای بزرگ و با تجربه نیز در حال استفاده و بهره برداری از امتیازات آن هستند. انتظار داشتیم دوران گذار و رشد محبوبیت آن سالها بطول انجامد. اما همانطور که می بینیم زمانی بسیار کوتاه تر صرف این کار شد.

 

• برای استفاده از خدمات وب سایت آمازون به چه سطحی از دانش فنی نیاز است؟

این خدمات برای استفاده توسعه دهندگان و طراحان وب، تهیه شده است. بنابراین کاربران آن بایستی تا حدودی بر دانش کدنویسی و طراحی سایت تسلط داشته و توانایی کار با ابزارهای مختلف مدیریتی و کتابخانه های برنامه نویسی موجود در این انجمن که توسط توسعه دهندگان ایجادشده است را داشته باشند.

 

• در مورد تعداد کاربران "خدمات وب آمازون" و هویت آنان توضیح دهید؟

در حال حاضر بیش از 370000 توسعه دهنده وب، اعم از تازه کارهایی همچون Ooyala و Animoto و شرکتهای بزرگی مثل نیویورک تایمز (The New York Times)، بورس نزدک (NASDAQ) و سن دیسک (SanDisk) از کاربران ما هستند. شرکایی از قبیل Red Hat و Sun Microsystems نیز در زمره همکاران ما قرار گرفته اند. همه این شرکتها از قابلیت اعتماد بالا، حجم گسترده خدمات و هرینه های پایین " خدمات وب آمازون " لذت می برند.

 

• در ابتدای سال جاری، سرویس ذخیره سازی S3، از دسترس کاربران خارج شد. در ادامه در ماه آوریل، شاهد تکرار این اتفاق برای EC2 cloud computing بودیم. چرا؟

در رابطه با S3 ؛ در پی افزایش بی سابقه درخواستهای مورد تایید کاربران، سرویس تایید، به خاطر سرریز شدن ظرفیت پردازشی خود با این مشکل مواجه شد. البته اقدام سریع ما در مانیتورینگ ظرفیت و افزایش پی در پی آن در موارد نیاز، برطرف شدن این معضل را در پی داشت. در مورد EC2 ؛ یکی از نقاط دسترسی اینترنتی (internet access points) دچار تغییراتی شد. در شرایط عادی، وقتی چنین موقعیتی به وجود آید، پروتکل مسیریابی شبکه (network routing protocol) به طور خودکار، ترافیک را از این نقاط دسترسی انتقال می دهد تا انجام تغییرات در آنها به پایان برسد. در این مورد، یک پیکربندی پنهان نادرست، باعث شد این عملیات به درستی انجام نشود. در نتیجه ترافیکی که می بایست از طریق این نقطه دسترسی به اینترنت هدایت شود، قابلیت انتقال نداشت. در این مورد نیز پس از نظارت دقیق قطعی اتصال کشف شد و تیم های مهندسی به رفع این نقیصه پرداختند.

 

• روند توسعه cloud computing را در آینده چگونه پیش بینی می کنید؟

طی 2 سال گذشته پلت فرم خدمات وب آمازون پیشرفتهای بسیاری داشته است. بعلاوه اینکه کاربران ( که در واقع توسعه دهندگان و طراحان سیستم هستند ) از عملکرد آن راضی بوده و از نوآوریهایی که خود خالق آن هستند استفاده های فراوانی می کنند. بدلیل این بازخوردها و چرخه موفق ارتباطی، ما نیز هر روزه بر امکانات و قابلیتهای خدمات خود افزوده و از پرتعدادی کاربران خود در این صحنه احساس رضایت می نماییم.

 

• چشم انداز خدمات وب آمازون و دیدگاه شما درمورد آن ؟

AWS، با ارائه خدمات رایانه ای در سطح وب سایت، با استفاده از توسعه دهندگان نرم افزار که بصورت رایگان فعالیت می کنند و کسب و کارهایی که با مشارکت خود، در این حیطه وارد شده اند راه را برای به وجود آمدن رشد و اعتلای کسب و کار هموار کرده است.

 
 


علی نقوی الحسینی
 
تعداد مقالات 4 عدد
       
کپی رایت