LinkedIn با Rapprotive همکاری می کند

یکشنبه 21 اسفند 1390

LinkedIn با کمپانی Rapprotive؛ واقع در سانفرانسیسکو؛ که لایه اجتماعی برای جی میل محسوب می‌شود و 15 میلیون دلار ارزش دارد، همکاری می‌کند، تا مثل گوگل پلاس در تجارت باشد.

LinkedIn

پلاگین مرورگر Rapprotive حساب‌های جیمیل کاربران را با Linkedin، Facebook، Twitter و دیگر شبکه‌های اجتماعی پیوند می‌دهد تا درباره‌ی کانتکت های آن‌ها، اطلاعات بیشتری را تهیه کند. این کمپانی در سال 2010 تاسیس شد و در عرض 24 ساعت توانست 10,000 کاربر جدید جذب کند. کمی بعد از آن، Rapprotive شاهد سرمایه گذاری یک میلیون دلاری شرکت‌های بزرگ و البته خالق جیمیل یعنی Paul Buchheit بود.

دست آورد جدید نیز در اوایل این ماه توسط AllthingsD ، شریک و مؤسس Rapprotive و Rahul Vohra اعلام شد که از عقد قرارداد جدید خبر دادند. Vohra می‌گوید: « در طی شراکت با LinkedIn، خیلی خوب آن‌ها را شناختیم و فهمیدیم که در تفکراتمان همپوشانی خیلی زیادی وجود دارد. یک کمپانی با محوریت رضایت کاربران را درست کردیم که باعث می‌شود هر چه که LinkedIn انجام می‌دهد باعث موفق‌تر شدن کاربرانش می‌شود. در تجارت با LinkedIn شراکت ما مثل قرارهای عاشقانه بود و پس از شراکت‌های فراوان عاشق یکدیگر شدیم ».

این رمانتیک‌ترین جمله‌ای بود که تا به حال کسی راجع به LinkedIn گفته بود. شاید بدین خاطر که LinkedIn اصولاً جایی است که مردم گاهی با کسانی دوست می‌شوند که تنها یک بار به او ایمیل ارسال کرده‌اند و مانند فیس بوک نیست که مردم زمان زیادی را برای مدیریت و پیام دادن به دوستان می‌گذرانند. در حقیقت به نظر می‌رسد که شراکت با شبکه‌ی اجتماعی گوگل یا گوگل پلاس بیشتر باشد. در ماه ژانویه و در کنفرانس Socialize، هیئت مدیره آن اظهار داشتند که گوگل پلاس بیشتر شبیه به یک لایه‌ی اجتماعی است تا یک شبکه‌ی اجتماعی. مدیر مهندسی گوگل پلاس، دیوید گلیزر اظهار داشت که این شبکه احداث شده، از طریق روابط و هویت افراد، بتوان دیگر محصولات گوگل مثل موتور جستجو یا نقشه‌ی گوگل را مدیریت کرد.

LinkedIn هم، راه‌های موثری را برای بهبود لیست کانتکت های کاربران با استفاده از منابع دیگر انجام داده است. بنابراین کمپانی دست آوردهای مختلفی را به منظور این هدف داشته است که از آن جمله می‌توان به Card munch که در کار رونوشت فعالیت‌های تجاری است، اشاره کرد. پیش از این مردم فقط می‌توانستند از طریق ایمیل و یا جستجو در سایت دوستان خود را بیابند.

برای افرادی که وقتی از یک کنفرانس با حجم زیادی از بیزینس کارت‌ها بر می‌گردند و به یاد نمی‌آورند کی، با صاحب کدام یکی دیدار داشته‌اند، LinkedIn کاملاً می‌تواند موثر واقع شود و مردم می‌توانند در آن، عکس صاحب کارت، اطلاعات کاری و نام او را ببینند. Rapprotive درباره‌ی آینده‌ی کاری با LinkedIn پنهان کاری می‌کند ولی Vohra در اشاره‌ای گفت که : «وقتی Rapprotive را راه اندازی کردیم یک اعتقاد خیلی ساده داشتیم، نرم افزاری را می‌سازیم که برای کار کردن با آن نیازی نباشد که چیزی را به خاطر بیاورید. بیایید امیدوار باشیم که این به حوادث ناگوار حرفه‌ای تر، مثل مدیری که به دلیل فراموش کردن حذف علاقه‌ی خود در Career Opportunities در پروفایل خود، اخراج شد، بینجامد.».

 


علی نقوی الحسینی
 
تعداد مقالات 5 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت