Amazon، سرویس بدون اس کیوال dynamoDB را وارد بازار می‌کند.

سه شنبه 2 اسفند 1390

آمازون سرویس جدید بدون SQL،خود را وارد بازار می کند. انتظار می‌رود این پایگاه داده، مقیاس پذیر، سریع و قابل اعتماد باشد. وهم چنین به عنوان نقطه ی عطفی برای توسعه دهندگان برنامه‌های وب تلقی شود.

Amazon

Amazon، نسخه بتا dynamoDB، را که به طور کلی نیازی به استفاده از پایگاه داده SQL، نداشته و با سرعت عملکردی قابل پیش بینی و قابل انطباق دارد را رونمایی کرده است. برای استفاده در برنامه‌های وب که در مقیاس‌های بزرگ ایجاد می‌شوند، این خدمت با کاربری رایگان با حجم 100 مگابایت، فضای ذخیره سازی برای مخاطبین ارائه شده است.

از دیگر امکانات آن می‌توان به قابلیت نوشتن 5 توسعه دهنده به صورت هم‌زمان و 10 قابلیت خواندن در ثانیه را اشاره کرد. از حیث قیمت نیز هم اکنون در مقایسه با رقبا، ارزان محسوب می‌شود. Amazon، اعلام کرده است، افرادی که مایل هستند dynamoDB، و پایگاه داده آن را با AWS، که همان خدمات وب Amazon است، انطباق دهند، نیازی به نگرانی در رابطه با نیازهای سخت افزاری خود، پیکربندی، کپی برداری، انضمام نویسی بر روی نرم افزارها و یا مقیاس بندی کلاسترها ندارند. کد نویسی در dynamoDB، ساده‌تر است. اما استفاده از تکنولوژی‌های cloud ، در آن ما را در استفاده گسترده و بی واهمه از آن کمی به عقب می‌برد. از بررسی نظرات کارشناسان در این رابطه می‌توان فهمید، قدمی که Amazon در این راه برداشته است، قدمی رو به جلوست. اما برای غلبه بر تکنولوژی‌های قدیمی لازم است، dynamoDB ، در ساختار خود تجدید نظر کرده و قدم‌های کوتاه‌تری را طی نماید.

 


حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت