پرسش و پاسخ :

بهینه سازی برای موتور های جستجوگر
 • سئو چیست؟
  • معنای لغوی SEO که مخفف ((Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و جذابند و همچنین اطمینان یافتن از اینکه سایت شما به نحو شایسته ای جایگاه خود را در موتور جستجو خواهد یافت. در اینصورت سایت شما به طرز صحیحی با موتورهای جستجو گر اینترنت تعامل دارد. بسیاری از سایتها با وجود ظاهر زیبا و طراحی شدن با بالاترین تکنیکهای طراحی وب ، بازهم موقعیت های بسیار بدی در جستجو دارند و این بدلیل دانش کم و محدود برخی طراحان سایت ، با روش کار جستجوگر هاست.

   بهینه سازی صفحات وب و اینکه شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ ، مانند گوگل ، بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع ، از انجا ناشی می شود که اکثر مردم ، از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند.


   ادامه...
 • چرا سئو مهم است؟
  • آمار نشان میدهد که بیش از 90 % کاربران اینترنت دست کم از یک موتور جستجو  ، برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می کنند. وقتی که یک کاربر اینترنت ، عبارتی را مورد جستجو تایپ می کند ، فهرستی از سایتهای حاوی آن عبارت ، برای وی نشان داده می شود. موتورهای جستجو (Searchn Engines) عموما هزاران و بلکه میلیونها نتیجه را باز میگردانند . ولی معمولا 10 نتیجه در صفحه نخست دیده می شوند.

   آمارها حاکی از آن است که تنها 7% کاربران ، از صفحه های سوم به بعد نتایج را مرور می کنند. این موضوع اهمیت رسیدن به ده رتبه اول یا همان (Top ten) را نشان می دهد ، که هدف بسیاری از وب مستر ها و صاحبان سایتهای اینترنتی ، قرار گرفتن در بین این ده گزینه است. به ویژه در مورد سایتهای تجاری ، این موضوع اهمیتی چند برابر پبدا می کند.

    برتر بودن در نتایج جستجو ، مشتریان زیادی را به وب سایت شما هدایت می کند. بر اساس آمارها :

   • ۸۷ در صد بینندگان وب سایت ها ، از طریق موتورهای جستجو وارد آن وب سایت شده اند. 
   • ۷۳ در صد معاملات آنلاین ، به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود.
   • ۳.۵ بیلیون وب سایت ، با هم در حال رقابت بر سر پول هستند ، اما واقعیت این است که کسری از یک درصد این سایت ها ، به صفحه اول موتورهای جستجو راه می یابند.

   ادامه...
 • SEO علم است یا هنر ؟
  • برخی از موتورهای جستجو ، با دریافت مبلغی ، سایت شما را در نخستین نتایج خود جای می دهند. اما برخی دیگر از آن ها خریدنى نبوده و شما نمى توانید براى سایت خود رتبه اى را بخرید . اینجا رتبه ها را باید به چنگ آورید و به طور مداوم براى حفظ آنها تلاش کنید. اینها آن موتورهایی هستند که کاربر پسند هستند . موتورهای جستجوگر معروف دنیا مانند گوگل و یاهو ، اینچنین اند.

   خوشبختانه ، با دانستن اصول و قواعد گفتگو با موتورهای جسجو ، مى توانید زبانى مشترک با آنها داشته باشید. اگر بتوانید این زبان مشترک را بیابید ، آنگاه سایت شما مى تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. به این رتبه ها ، رتبه هاى عادى (طبیعى) یا  Organic موتور جستجوگر مى گویند.

   بار دیگر این سوال مطرح مى شود که این زبان مشترک را چگونه مى یابید؟ امروزه SEO به عنوان ابزار اصلى بازاریابى الکترونیک و یک تخصص جدى است. تخصصى که یک هنر است: هنر کسب رتبه هاى بالا در گوگل و موتورهاى جستجوگر دیگر!

   متخصص SEO کسى است که این هنر را به خوبى مى داند. او زبان مشترک براى ارتباط با موتور جستجوگر را مى داند. او مى داند که رفتار موتور جستجو در طول زمان چگونه بوده است و امروز چه رفتارى دارد. او به خوبى مى داند که موتور جستجو هر روز چه سازى را کوک مى کند و باز هم اوست که این سازها را به خوبى مى شناسد. او به خوبى مى داند که چگونه راه ورود موتور جستجوگر به سایت شما را هموار کند و سایت شما را برایش دوست داشتنى جلوه دهد.

   یک متخصص SEO، خوب مى تواند ، ساختار سایت را چگونه طراحی نماید ، تا قابلیتها و محتواى آن را به خوبى ارائه کند ، به گونه اى که سایت شما بتواند در میان سایتهاى دیگر قد علم کند.


   ادامه...
 • برای یافتن برخی از ابزارهای معروف SEO ، در زبان انگلیسی ، چه چیزی را جستجو کنم ؟
   • Keyword Suggestion- پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی : همانطور که گفتیم کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما میتوانید با استفاده از Keyword Suggestionکلمات کلیدی بهتر و جذاب تری را انتخاب کنید.
   • Google Rank Checker- چک کننده ی امتیاز شما در گوگل : موتور جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز میدهید ، هر چه امتیاز سایت شما در گوگل بالاتر باشد ، ارزش سایت تان بالاتر است. معمولا چک کردن این امتیاز آسان نیست ، اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط با SEO Toolsکار شما را آسان کرده و می توانید ، به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.
   • Link Popularity- محبوبیت لینک : محبوییت لینک ، به شما نشان می دهید که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی کلیدواژه ای خاص را جستجو می کنند ، چه تعداد نتیجه ظاهر می شود و گهگاه از این ابزار ، برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.
   • Search Engine Position- وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو : این ابزار هم تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش می دهد.

   در کل Web Site Optimization Tools(ابزارهای بهینه سازی وب سایت) انواع مختلف و متنوعی دارند.


   ادامه...
 • تاثیر طراحی سایت بر رتبه آن در موتورهای جستجوگر
  • طراحی خوب یک سایت علاوه بر اینکه می تواند باعث جذب بازدیدکنندگان زیادی شود ، می تواند باعث افزایش رتبه سایت در موتور جستجو شده و تعداد بازدیدکننده از طریق موتور جستجو را نیز افزایش دهد. به این منظور پارامترهای مهم در طراحی یک سایت ، که از نظر موتورهای جستجو هم مهم هستند را ارزیابی می نمائیم.

    

   1. اندازه سایت : اندازه یک سایت اثر بسیار زیادی در رتبه آن سایت در موتورهای جستجو دارد. موتورهای جستجو به دنبال محتوا هستند ، اگر شما در سایتتان تعداد کمی صفحه وب دارید و رقیب شما تعداد زیادی دارد ، به احتمال بسیار زیاد سایت شما رتبه کمتری از سایت رقیب خواهد داشت. در بسیاری از موارد امکانپذیر نیست که شما صفحات زیادی را در مورد کسب و کار خودتان در سایت منتشر کنید در این مورد شما بایستی به ارائه محتوای رایگان در سایتتان فکر کنید. با اضافه نمودن محتوای رایگان علاوه بر اینکه مورد علاقه موتورهای جستجو قرار می گیرید، باعث رضایتمندی بازدیدکنندگان شده و باعث مراجعه مجدد به سایت شما می شود .
   2. سایتهای مبتنی بر صفحات گرافیکی : سایتهائی که از اجزای گرافیکی به مقدار زیاد استفاده می کنند علاوه بر اینکه زمان مورد نیاز برای دیده شدن سایت را افزایش می دهند از نشر موتورهای جستجو هم دچار مشکل می شوند. موتورهای جستجو نمی توانند محتوای عکسها را ایندکس کنند. هرچند گوگل این امکان را اضافه کرده است اما این مورد در بیشتر موتورهای جستجو امکانگذیر نیست.
   3. صفحات وب پویا : اگر محتوای سایت شما از روی یک بانک اطلاعات بزرگ ساخته می شود، احتمالا دیده اید که بخشهائی از سایت شما در موتورهای جستجو ثبت نشده و قابل جستجو نیستند. بایستی به نوعی موتورهای جستجو را مجاب کرد که این صفحات را ثبت کنند. یک راه استفاده از لینک صفحات مورد نظر ( صفحات پویا) در صفحات ثابت است. البته باز هم در این روش محتوای اطلاعات به احتمال زیاد قابل جستجو نیستند. اگر می خواهید محتوای اطلاعات را هم قابل جستجو کنید، راه حل منتظر کردن دوره ای اطلاعاتی است که تغییر نمی کنند. این اطلاعات را در صفحات ثابت منتشر کنید. نمونه این نوع صفحات ، صفخات وبلاگ هستند که اطلاعات اصلی در یک بانک اطلاعاتی است و در دوره های زمانی خاصی در سایت ثبت می شوند.
   4. استفاده صحیح از کد HTML: برای تولید سایت خود از برنامه هائی مانند MSWordاستفاده نکنید. صفحات تولید شده در این برنامه بیشتر شامل اطلاعات مربوط به بنگ و فونت و قالب صفحات می باشد. در این حالت روبات موتور جستجو بجای اینکه به اطلاعات سایت شما دسترسی داشته باشد ، در درجه اول اطلاعات نمایشی سایت را می گیرد و بعد از آن اطلاعات اصلی را . این می تواند در نحوه گردآوری اطلاعات سایت برای ثبت در موتور جستجو اختلال ایجاد نماید. یک راه استفاده از برنامه هائی چون Dream Weaverاست . این برنامه اطلاعات مربوط به نوع نمایش اطلاعات را در یک فایل CSSذخیره کرده و در ابتدای صفحه سایت شما آنرا مورد استفاده قرار می دهد. به این ترتیب در صورت لزوم و در زمان نمایش این فایل خوانده می شود و روبات موتور جستحو مشکلی پیدا نمی کند. علاوه بر این استفاده از کد HTMLنادرست در صفحه سایت می تواند باعث بروز مشکل در روبات موتور جستجو شود هرچند که در نمایش سایت شما توسط مرورگرهای مختلف ایجاد اشکال نکند.
   5. انتخاب نام دامنه مناسب : یک قانون طلائی در این مورد داریم که می گوید کاری کنید که در ذهن بازدیدکننده خود باقی بمانید. یکی از راههای عمل به این قانون طلائی استفاده از نامهای مناسب برای نام سایت است. اسم سایت شما می تواند نام کسب و کار شما باشد یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هیچگاه از اسامی طولانی و جمله های برای ثبت نام سایت خود استفاده نکنید. علاوه بر این اگر می خواهید به هر دلیلی نام دامنه خود را عوض کنید، برای اینکه رتبه قبلی سایت را از دست ندهید بهتر است از سرویس Forwardingسایت قبلی استفاده کرده و نام قدیم را به آدرس جدید  Forward کنید.
   6. عدم استفاده از فریم : سعی کنید اصلا از فریم در طراحی سایت خودتان استفاده نکنید. حتی اگر مشتری شما از شما خواست سعی کنید او را در این زمینه توجیه کنید. تعدادی از مرورگرهای اینترنتی فریم را پشتیبانی نمی کنند و بنابراین سایت شما توسط این مرورگرها دیده نمی شوند. ذخیره کردن آدرس سایتی که با فریم طراحی شده بسیار مشکل است ( بر خلاف قانون طلائی)

   ادامه...
 • تاثیر لینک در بهینه سازی و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو چیست ؟
  • 1.هر مطلبی در سایت دارای یک آدرس باشد

   این موردی است که به صورت کامل در سایتهای قدیمی تر رعایت شده است. منظور رعایت همان ساختار به اصطلاح وب ۱ است که در آن یک سایت از تعدادی صفحه(داینامیک یا استاتیک) تشکیل شده است که این صفحات از طریق پیوند به یکدیگر مرتبط می شوند.

   این روزها با گسترش استفاده از تکنیکهایی موسوم به AJAXکه در آنها تنها بخشی از یک صفحه می تواند تغییر کند شاهد هستیم که بسیاری از این صفحات از دید موتورهای جستجو دور می مانند. واقعیت این است که هنوز موتورهای جستجو آمادگی کافی برای فهرست کردن این صفحات را ندارند. از طرفی موتورهای جستجو برای ارجاع دادن کاربران به مطالب سایت شما نیاز به آدرسی دارند تا کاربر را به آن مطلب ارجاع دهد، این در حالی است که در بسیاری از پیاده سازی های AJAXهیچ آدرس مشخصی برای مطالب در نظر گرفته نمی شود و کاربر تنها با کلیک بر روی قسمتهایی از صفحه مطالب جدید را در صفحه ظاهر می کند.

   پیشنهاد این است که بخشهای عمومی سایت خود را به هیچ وجه در پشت AJAXپنهان نکنید. در صورتی که از این تکنیکها استفاده می کنید برای هر کلیک و لینکی در صفحه یک آدرس مجازی در نظر بگیرید. یک مثال خوب از نحوه صحیح استفاده از این تکنیکها مجموعه سرویسها و صفحات گوگل است که با بررسی آنها می توانید ببینید که در کجا و چگونه می توان به درستی از این تکنیکها بهره برد.

   2.از نقش لینکهای ورودی و خروجی سایت غافل نشوید

   از دید موتورهای جستجو لینکها نقش ارزش گزاری روی صفحات وب را دارند.

   در وب، لینک ها نقش تایید کننده یک سایت را دارند، اگرچه ما لینک های رد کننده نداریم اما وقتی یک سایت به سایت دیگر لینک می دهد در واقع از دید موتورهای جستجو آن سایت را تایید کرده است. در وب، لینک از طرف سایتهایی که اعتبار بالاتری در موتورهای جستجو دارند، اهمیت بیشتری برای آنها دارد.

   لینکها اصلی ترین و گاه تنها راه ارزش گزاری سایت ها و صفحات از طرف موتورهای جستجو است که به همین دلیل لینکهای ورودی، لینک های خروجی و همین طور لینکهای دوطرفه در موردهای بعدی به طور جداگانه بررسی می شود.

   3.لینکهای ورودی به سایت

   همان طور که در مورد قبلی هم اشاره شد لینکها گاه تنها روش ارزش گزاری صفحات هستند و برای موتورهای جستجو راه دیگری برای اینکه تشخیص دهند یک صفحه چقدر مهم است وجود ندارد. وب تنها ساختاری از صفحات ابرمتن(hypertext) است که راه ارتباطی بین آنها تنها لینک ها هستند. از طرف دیگر لینکها خود به خود به وجود نمی آیند و وقتی دارندگان یک صفحه وب به صفحه یا سایتی دیگر لینک ایجاد می کنند خود نشان دهنده این است که به آن صفحه و یا سایت توجه نشان داده اند و از این رو می توان گفت که لینکها همان توجه افراد به صفحات مختلف در وب است و می تواند به عنوان یک ملاک هوشمندانه و نه ماشینی مورد توجه قرار گیرد.(البته لینکها به صورت ماشینی هم می توانند ایجاد شوند که باز هم می توان گفت در جهت هدف هوشمندانه طراح آن برنامه ای است که لینکها را ایجاد کرده است)

   لینکهای ورودی به سایت ما لینکهایی هستند که در سایتهای دیگر به سایت ما ایجاد شده اند که هر چه تعداد آنها بیشتر باشد رتبه ما نزد موتورهای جستجو بالاتر می رود. البته همان طور که قبلا هم گفته شد هرچه اعتبار سایت لینک دهنده بیشتر باشد، لینک او هم از اهمیت بیشتری برخوردار است.در وب هرچه رتبه سایتها بالاتر می رود تعداد سایتهای موجود در آن رده هم کمتر می شود.

   4.لینکهای خروجی از سایت

   همان طور که گفتیم لینکهای ورودی به سایت باعث افزایش اعتبار سایت در نزد موتورهای جستجو می شوند. اما نقش لینکهای خروجی از سایت ما چیست؟ آیا همان طور که لینکهای ورودی باعث افزایش اعتبار می شوند، لینکهای خروجی هم باعث کاهش اعتبار سایت می شوند؟

   در واقع اگر این سوال را از دید منطقی بررسی کنیم لینکهای خروجی نباید هیچ نقشی در کاهش اعتبار سایت داشته باشند زیرا تنها نشان دهنده توجه به سایت لینک شده هستند. اما طراحان موتورهای جستجو کم کم به این نتیجه رسیدند که سایتها معمولا به سایتهای با رتبه پایین تر لینک نمی دهند و از این موضوع اینطور نتیجه گیری کردند که “اگر سایتی لینکهای خروجی اش عمدتا سایتهای با رتبه پایین تر باشد، پس خود این سایت هم احتمالا به این رتبه از سایتها تعلق دارد”. این نتیجه گیری باعث دخالت دادن فاکتور دیگری در فرمول ارزش گزاری سایتها شد که لینک دادن به سایتهای با رتبه پایین تر، قدری تاثیر منفی در ارزش سایت دارد.

   از طرف دیگر عده ای با آگاهی از نحوه ارزش گزاری صفحات توسط موتورهای جستجو و تاثیر لینکهای ورودی شروع به لینک دادن بی قید و شرط به سایت های مورد حمایتشان کردند که طراحان موتورهای جستجو برای مقابله با این سو استفاده و همینطور برقراری توازن بین لینکهای ورودی و خروجی اقدام به دخالت دادن فاکتور لینکهای خروجی کردند که همان طور که گفته شد تنها لینک دادن به سایتهای با رتبه پایین تر، تاثیر منفی روی اعتبار سایت دارد.

   توجه داشته باشید که نحوه محاسبه و تاثیرگذاری لینکهای ورودی و خروجی پیچیده تر از چیزی که شرح داده شد است و تاثیر این فاکتورها با توجه به ارتباطشان با فاکتورهای دیگر به صورت شناور تغییر می کند، اما به طور کلی می توان گفت که میزان تاثیر منفی لینکهای خروجی به سایتهای با رتبه پایین تر تا حد زیادی کمتر از تاثیر مثبت لینکهای ورودی به سایت می باشد.

   5.لینک های دوطرفه

   با توجه به آنچه در لینکهای ورودی و در لینکهای خروجی شرح داده شد شاید بگویید لینک دو طرفه همان لینکهای ورودی و خروجی بین دو سایت است. اگرچه این تعبیر درست است اما به نظر می رسد که لینکهای دوطرفه معنای ویژه ای برای برخی موتورهای جستجو بخصوص گوگل دارند. به نظر می رسد از دید گوگل وقتی دو سایت با هم لینک دوطرفه دارند به نوعی با هم به اصطلاح Affiliateهستند و ارتباط دارند و بالا بودن رتبه یکی باعث بالا رفتن رتبه دیگری می شود. نگارنده خود بین دو سایت یکی با رتبه بالا و دیگری رتبه پایین لینک دوطرفه ایجاد نمود و مشاهده کرد که رتبه پایین تر به سرعت به رتبه سایت بالاتر نزدیک شد.

   6.لینک‌های داخلی یک سایت

   تقریبا همه مطالبی که در مورد لینکهای ورودی و خروجی سایتها مطرح شد، در مورد لینکهای داخلی یک سایت هم کاربرد دارند. لینکهای داخلی به برخی صفحات یک وب سایت باعث افزایش رتبه آن صفحه نسبت به سایر صفحات می شود. ساختار صحیح یک وب سایت به گونه ای باید باشد که همه صفحات از طریق لینک به صفحه اصلی متصل شوند. اگر صفحات سایت را به ترتیب اهمیت به درجه ۱، ۲ و ۳ تقسیم کنیم، صفحه اصلی سایت که همان درجه ۱ است به صفحات درجه ۲ لینک دائمی دارد و صفحات درجه ۲ هم به صفحات مرتبط به آنها که درجه ۳ حساب می شوند لینک دائمی دارد. در داخل صفحات یک وب سایت باید بیشترین لینک ها به صفحه اصلی باشد و در صورت وجود چندین صفحه اصلی می توان به آنها از تمام صفحات لینک داد. برای تأکید بیشتر به برخی از صفحات می توان بیشتر از یک لینک برای آن در صفحه در نظر گرفت. به طور کلی یک وب سایت اصولی با رسم نمودار درختی صفحات آن طراحی می شود.


   ادامه...
 • نقش استفاده از کلمات کلیدی ، در متن سایت چیست ؟
  • استفاده موثر از کلمات کلیدی مناسب نقش بسیار مهمی را در بهینه سازی برای موتورهای جستجو ایفا می کنند. یک وب سایت موفق باید تعداد بسیار محدودی کلمات کلیدی را انتخاب و بر روی آنها تمرکز کند. کلمات کلیدی باید به طور معقول در تیترها، نوشته ها، عنوان ها و لینک های سایت استفاده شود. موتورهای جستجو معمولا چگالی همه کلمات در داخل صفحات را می سنجند و با جدا کردن کلمات مستعمل در زبان، کلمات کلیدی صفحات شما را استخراج می کنند.

   انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت هم خود فرآیندی حساس و مشکل است به طوری که پیشنهاد می شود در صورتی که تجربه کافی ندارید برای انتخاب این کلمات از افراد باتجربه بالا کمک بگیرید. در انتخاب کلمات کلیدی باید به اطلاعاتی چون کلمات کلیدی مورد علاقه کاربران هدفتان، کلمات کلیدی سایتهای رقیب و … دست پیدا کرد.

   استفاده و تکرار کلمات کلیدی نابجا و غیر واقعی یکی از موارد شایع سعی در تقلب توسط دارندگان سایتها می باشد به طوری که هر کاربر تازه کاری هم ممکن است با مطالعه اولین مطلب در مورد موتورهای جستجو به فکر انجام این کار بیفتد. نگارنده خود چندین سال پیش وقتی اولین صفحه وب خود را ساخت سعی کرد با تکرار بی رویه کلمات کلیدی در قسمت خالی صفحه و پنهان کردن آن با تغییر رنگ آن با رنگ پس زمینه کلمات کلیدی خود را در موتورهای جستجو ثبت نماید. همین سعی افراد در تقلب در بکارگیری کلمات کلیدی خود باعث توجه بالای طراحان موتورهای جستجو برای تشخیص این تقلبها شده به طوری که امروزه موتورهای جستجوی پیشرفته از الگوریتمهای و روشهای بسیار پیچیده برای تشخیص این موارد بهره می برند.

   کلمات کلیدی هنگامی که در عنوان صفحه، عنوان مطالب و همچنین در متن لینکها بکار می روند اهمیت بیشتری پیدا می کنند. مهمترین کلمه کلیدی هر صفحه حتما باید در عنوان صفحه بکار گرفته شوند. کلمات کلیدی بکار گرفته شده در عناوین مطالب هم اهمیت ویژه ای دارند. عناوین مطالب در صفحات هم معمولا با فونت درشت و ترجیحا در تگهای عنوان (Heading tags like h1 and h2) در صفحه مشخص می شوند. پیشنهاد می شود که حتما به صورت معقول از کلمات کلیدی سایتتان در عناوین مطالب استفاده کنید.

   کلمات کلیدی در لینکها هم نقش ویژه ای دارند به طوری که کلمات که در یک لینک بکار می روند نقش کلمات کلیدی برای صفحه لینک شده را دارند. از این رو بهتر است در هنگام لینک دادن به صفحاتمان به متن لینک توجه بیشتری کنیم و در آنها حتی الامکان از کلمات کلیدی صفحه لینک شده استفاده کنیم.

   پیشنهاد اساسی در مورد استفاده از کلمات کلیدی در سایت این است که از کلمات کلیدی به طور معقول و درست در صفحات استفاده کنید و هرگز سعی در تقلب در استفاده از کلمات کلیدی نداشته باشید. فراموش نکنید که حتی اگر بتوانید موتورهای جستجو را فریب دهید، باز هم در نهایت این کاربران واقعی هستند که وارد صفحات شما می شوند و با مشاهده یک صفحه بی ربط به موضوع جستجویشان صفحه شما را به سرعت ترک کرده و تنها یک تاثیر منفی از سایت شما در ذهن آنها باقی می ماند. پس هیچ وقت فراموش نکنید که شما صفحاتتان را برای کاربران تهیه و تالیف می کنید و نه موتورهای جستجو.


   ادامه...
 • برای بررسی وضعیت سایت ، در موتورهای جستجو چه ابزارهایی داریم؟
  • بدون شک بزرگترین عامل موفقیت یک وب سایت گذشته از مطالب مفیدی که در آن وجود دارد، مشاهده گردیدن و یافت شدن آن توسط موتورهای جستجوی مختلف و از همه مهمتر گوگل است که دسترسی به این امر مستلزم تسلط کامل بر شیوه امتیاز دهی گوگل بر مبنای Page Rankمی باشد. در ادامه به مهمترین راه های افزایش PageRankدر گوگل می پردازیم با ما بمانید.

   سهم گوگل از بازار جستجو امری نیست که بتوان منکر آن شد بازاری که گستردگی و روند رو به رشد آن تهدید بزرگی را برای کسب و کار های کوچکتر مرتبط با جستجو بوجود آورده است. اما در عین حال استفاده همه گیر اکثریت کاربران از این قدرتمندترین شیوه جستجو فرصت فوق العاده ای را برای صاحبان وب سایت ها فراهم آورده است تا با شناختن ابزارهای ترقی در گوگل به راحتی بر میزان بازدید و محبوبیت وب سایت خود بیافزایند. در مجموع همانطور که پیش از این نیز در مقاله مختصری به این موضوع پرداختیم، گوگل برای دستیابی به بهترین نتایج جستجو در شبکه به ابزارهایی مجهز گردیده که ساز و کار دقیق و بی نقصی را برای آن رقم زده است بدین صورت که برخلاف دیگر موتورهای جستجو در اینترنت مبنای مرتب کردن نتایج جستجو از میان صفحات بی شمار موجود در شبکه، گذشته از دو عامل وجود کلمه مورد جستجو در میان صفحات و میزان تکرار و اهمیتی که این کلمه در آن صفحات دارد، بستگی شدیدی به فاکتوری منحصر به فرد با نام Google PageRankدارد که عددی صحیح بین صفر و 10 می باشد. پس بدین ترتیب PageRankبالاتر نشان دهنده ارزش بالاتر، بازدید بیشتر. تاکنون روشهای فراوانی به منظور بالا بردن PageRankارائه شده است، که کوشیده ایم مهمترین آنها را در قالب 23 سوال گرد هم جمع نمائیم:

   1-آیا از PageRankصفحه خود اطلاع دارید؟

   مطمئنا مهمترین و جذاب ترین بخش ماجرا عددی ست که تحت عنوان PageRankبرای صفحه مورد نظر ما در نظر گرفته شده است که از راه های مختلفی می توان به آن دسترسی پیدا کرد اما راحت ترین راه دسترسی به آن استفاده از Toolbarگوگل می باشد که به راحتی و با بازدید از صفحات مختلف Rankآنها را بصورت گرافیکی در اختیار کاربر قرار می دهد.

   2-آیا از Indexشدن صفحات خود در گوگل با خبر هستید؟

   زیر نظر گرفتن تمامی صفحات و لینک های سایت و اطمینان از ثبت کلیه صفحات توسط گوگل یکی از مهمترین وظایف یک Web Masterمحسوب می شود. یکی از بهترین راه های ثبت صفحات در گوگل استفاده از Toolbarگوگل و انتخاب Cached Snapshot of Pageاز گزینه PageRankمی باشد که بدین ترتیب نسخه ای از صفحه مورد نظر در گوگل ثبت می شود. البته در بیش از 99 درصد اوقات این کار به سرعت هرچه تمام تر توسط روبات های جستجو گر گوگل و بصورت خودکار صورت گرفته است.

   3-آیا صفحات بیشتری برای افزایش PageRankخود ساخته اید؟

   همانطور که گفته شده گوگل برای رتبه دادن به به یک صفحه از لینک هایی که دیگر سایتها به صفحه اصلی داده اند استفاده می کند. حال اگر این لینک توسط صفحات داخلی خود یک سایت به صفحه مورد نظر داده شود می تواند در این رده بندی موثر واقع شود. پس به جای استفاده از مطالب بلند و یکپارچه بهتر است آن را به چند بخش با لینک های داخلی تقسیم کنیم. البته این ماجرا معایبی نیز دارد که در ادامه خواهد آمد.

   4-آیا از PageRankخود مراقبت می کنید؟

   گفتیم که گوگل برای استفاده از لینکی که در یک صفحه قرار دارد به آدرس آن صفحه و اصطلاحا Domainآن کاری ندارد پس ما می توانیم برای لینک به یک صفحه مشخص از صفحات داخلی وب سایت خودمان نیز استفاده کنیم اما این کار حکم یک چاقوی دو لبه را دارد چرا که اگر این کار را به شیوه معمولی و ساده با قرار دادن یک لینک مشابه لینک های خارجی انجام دهیم اثری کاملا معکوس داشته و موجب سقوط PageRankصفحه نیز می گردد. برای آنکه از مزیت این روش بهره گیریم و در عین حال مشکلی از لحاظ رتبه برای صفحه مورد نظرمان پیش نیاید دو روش وجود دارد که یکی استفاده از کد "nofollow" در لینک مذکور است بدین صورت که اگر بعنوان مثال قصد لینک دادن به صفحه Home.htmlرا در صفحات داخلی داریم در کد HTMLآن صفحه به این صورت عمل می کنیم:

   Link Text

   روش دوم که از روش اول کاملا ساده تر است استفاده از لینک بصورت یک متن غیر قابل کلیک شدن است بدین معنی که نشانی صفحه مورد نظر را بدون آنکه به فرم Hyper Linkدر بیاید یادداشت می کنیم.

   5-آیا بالاترین PageRankخود را در راستای بهبود آن مدیریت می کنید؟

   بدون شک در میان صفحات انبوه یک وب سایت برخی از صفحه ها از اهمیت بیشتر و PageRankبالاتری برخوردارند که این معمولا شامل صفحه Home Pageسایت می گردد اما طبق روشی که در دو مورد بالا به آن پرداختیم برای بهبود هرچه بیشتر رتبه این صفحات بهتر است به دو نکته توجه کنیم نکته اول اینکه از صفحات داخلی دارای Rankکمتر حتما به صفحه اصلی لینک بدهیم و دوم اینکه تعداد لینک های موجود در صفحه اصلی را به حداقل ممکن محدود نمائیم.

   6-چند نفر و چه کسانی به شما لینک داده اند؟

   این یکی از سوالات اصلی در تعیین استراتژی جهت بالا بردن Rankصفحات محسوب می شود. برای اینکه به صفحاتی که به صفحه مورد نظر ما لینک داده اند دست پیدا کنیم می توانیم از خود گوگل استفاده کنیم بدین صورت که در باکس جستجوی آن عبارت Link:http://www.your page.comرا می نویسیم که با این کار لیست مورد نظر ما به نمایش در می آید. البته این لیست شامل همه صفحات لینک داده به ما نمی باشد و کاملا بر اساس Rankصفحه لینک دهنده و تعداد لینک هایی که در آن صفحه موجود است مرتب شده است.

   یکی از نکات جالب موجود در این لیست وجود موارد متعددی از خود سایت مادر است که تاکید مجددی بر تمرکز گوگل بر محتویات درونی صفحه و عدم توجه به Domainآن می باشد. تاثیر مستقیم این روش یافتن وب سایت هائی ست که در این لیست در بالاترین رتبه جای گرفته اند و در نتیجه در Rankما بیشترین تاثیر را دارند که بدین صورت می توان به قرار دادن لینک بیشتر در سایت های مشابه برای بالا بردن هرچه بیشتر Rankاقدام کرد. بعنوان مثال: در اینجا می توانید سایت هایی که به Writeageلینک داده اند را مشاهده کنید

   7- آیا به اندازه کافی از کلمات کلیدی در صفحه خود استفاده کرده اید؟

   این تکراری ترین روش در بهبود PageRank، اتفاقا یکی از بهترین روش ها محسوب می شود در اینجا همانطور که می دانید می بایست کلمات کلیدی مرتبط با صفحه پیش رو را در جای مناسب خود قرار دهید که مناسب ترین جا در صفحه، مطمئنا چند خط و پاراگراف اول آن می باشد چرا که ربات های جستجو گر گوگل بلافاصله آن را می یابند و Indexمی نمایند. بعنوان مثال به چند خط اول همین مقاله توجه کنید در اینجا کلیدی ترین واژه های مرتبط با این مبحث نظیر : PageRank(به هر دو صورت متصل و جدا از هم)، راه های افزایش PageRank، شیوه امتیاز دهی گوگل و چند واژه کلیدی دیگر در متن گنجانیده شده اند که در بهبود رتبه این صفحه و Indexشدن واژه های کلیدی آن نقش موثری را ایفا خواهند کرد.

   8- آیا کلمات کلیدی خود را مداوم چک می کنید؟

   از نکات برتر موجود در موتور جستجوی گوگل تازه به تازه شدن کلمات کلیدی ثبت شده از تمامی صفحات به صورت ماهیانه است بدین صورت که گوگل هر ماه اقدام به ایندکس کردن مجدد تمامی کلمات کلیدی که از صفحات مختلف جمع آوری کرده است می کند و این می تواند منجر به یافت شدن موارد جدید توسط گوگل در صفحات مختلف گردیده و در جایگاه شما تاثیر منفی شدیدی بگذارد پس یکی از وظایف اصلی هر Webmasterچک کردن ماهیانه جایگاه کلمات کلیدی خود در گوگل است. یکی از بهترین روش های اطلاع از جایگاه ماهیانه کلمات کلیدی شما در گوگل استفاده از نرم افزار فوق العاده Web CEOمی باشد این نرم افزار که دارای یک نسخه رایگان نیز می باشد می تواند رتبه کلمات کلیدی شما در نتایج جستجو را بطور مداوم نشان دهد. امکاناتی که این نرم افزار فوق العاده در اختیار شما می گذارد بسیار فراتر از مورد گفته شده است، برای اطلاع از ویژگی های این نرم افزار به صفحه ویژگی های اصلی CEOمراجعه کنید.


   ادامه...
 • چه عواملی بالا رفتن رنکینگ سایت ما را تضمین می کنند
   •  استفاده از کلمات کلیدی در برچسب Titleصفحه

   میزان اهمیت: 4.9/5

   می توان گفت که یکی از مهمترین عوامل درون صفحه ای که در بهینه سازی صفحات برای موتورهای جستجوگر نقش کلیدیی را بازی می کند، انتخاب عنوان مناسب برای صفحه است. قرار دادن کلمه کلیدی مورد نظر درون برچسب Titleصفحات وب نه تنها باعث افزایش رتبه شما برای آن واژه شده، بلکه میزان CTRرا افزایش می دهد. (کلمات کلیدی موجود در Title، در صفحه تنایج جستجوی گوگل بصورت Boldنمایش داده می شود و این باعث افزایش CTRمی شود و تعداد کلیکها بر روی صفحه وب شما افزایش پیدا می کند) بهینه سازی عنوان صفحات وب کمترین کاری است که شما می توانید برای بهبود وضعیت سئو سایت خود انجام دهید. در برخی موارد جابجایی کلمات در Titleتاثیر بسیار زیادی در افزایش رنکینگ صفحه برای کلمه کلیدی مورد خواهد داشت.

    

   _ استفاده از واژه های کلیدی در متن صفحه وب

   میزان اهمیت: 3.7/5

   قرار دادن عبارات کلیدی درون محتوای صفحه وب و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با واژه اصلی نقش مهمی در افزایش رنکینگ برای آن کلمه کلیدی ایفا می کند. البته تکرار کلمات کلیدی، انباشته کردن محتویات صفحه با کلمه کلیدی مورد هدف، توصیه نمی شود و این کار ممکن است که از دید موتور جستجو، تقلب محسوب شود. سعی شود بطور طبیعی هنگامی که محتویات صفحه وب خود را می نویسید از واژه های کلیدی مورد نظر در سرتاسر مقاله استفاده کنید و هرگز زیاده روی نکیند

   • میزان ارتباط و نزدیکی محتویات صفحه به کلمات کلیدی مورد هدف – Topic Analysis

   میزان اهمیت: 3.4/5

   استفاده از کلمات کلیدی مترادف با واژه اصلی مورد هدف درون محتویات صفحه وب نه تنها یکی از عوامل موثر درتعیین رنکینگ صفحه وب برای کلمه کلیدی اصلی محسوب می شود، بلکه به افزایش رنک صفحه وب برای عبارات کلیدی چند کلمه ای مرتبط با واژه اصلی نیز کمک میکند. بنابراین همانطور که گفته شد، در نوشتن محتوای صفحه وب سعی کنید از واژه های کلیدی مترادف و مرتبط با واژه کلیدی اصلی نیز استفاده کنید ومحتویات صفحه را فقط برای یک واژه کلیدی بهینه نکنید.

   •  استفاده از کلمات کلیدی در برچسب H1صفحه

   میزان اهمیت: 3.3/5

   می توان گفت که استفاده از واژه های کلیدی مرتبط با واژه اصلی درون برچسب H1دومین عامل مهم درون صفحه ای است که در تعیین رنکینگ صفحه وب برای واژه کلیدی اصلی بکار می رود. سعی کنید که عنوان صفحه با عبارت موجود در برچسب H1متفاوت باشد. از عباراتی استفاده کنید که از لحاظ معنایی با کلمات کلیدی مورد نظر تناسب داشته باشد. استفاده از یک عبارت یکسان در عنوان صفحه و در برچسب H1و Meta Descriptionمی تواند مشکل ساز باشد. 

   • استفاده از کلمات کلیدی در اسم Domain – Keyword.Com

   میزان اهمیت: 3/5

   قرارگرفتن کلمات کلیدی در اسم دومین، تنها زمانی مفید خواهند بود که توسط علامت – از همدیگر جدا شده باشند. افزایش تعداد – در نام دامنه، باعث کاهش اعتبار دومین شده و بنابراین از بکار بردن دومینهای بیش از 3 کلمه خودداری کنید (Keyword1-Keyword2-Keyword3.com).

   وجود کلمات کلیدی در نام دامنه، باعث می شود که بطور خودکار هنگامی که شما از سایتهای دیگر Back Linkمی گیرید، متن این BLها حاوی کلمه کلیدی مورد نظر شما خواهند بود که این امر از بعد سئو بسیار حائز اهمیت است.

   • استفاده از کلمات کلیدی در URLصفحه

   میزان اهمیت: 2.8/5

   قرار دادن کلمات کلیدی در URLصفحه می تواند باعث افزایش CTRشود ولی تاثیر چندانی در افزایش رنکینگ صفحه نخواهد داشت. واژه هایی که در URLصفحه قرار می گیرند، در صفحه تنایج جستحو گوگل با فونت درشت نمایش داده می شوند که این امر به افزایش تعداد کلیک و CTRکمک خواهد کرد. اگر URLبصورت متن Back Linkبکار رود ممکن است در افزایش رنک نیز تاثیر داشته باشد.

   •  استفاده از کلمات کلیدی در برچسبهای H2, H3, H(x)

   میزان اهمیت: 2.8/5

   قرار دادن کلمات کلیدی در برچسبهای H2, H3, … اگر بدرستی انجام نشود، نه تنها بهبودی در رنک صفحه وب ایجاد نخواهد کرد بلکه ممکن است باعث کاهش رنکینگ صفحه نیز بشود. قرار دادن کلمه کلیدی یکسان در برچسبهای Title, H1, H2, Meta Descriptionممکن است از دید موتور جستجو خوشایند نباشد. بهترین کار اینست که از کلمات کلیدی مختلف ولی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی درون برجسبهای فوق استفاده شود.

   •  استفاده از کلمات کلیدی درون ALTو Titleتصاویر

   میزان اهمیت: 2.6/5

   برخی از موتور های جستجو نظیر گوگل امکان جستجو در بین تصاویر را برای کاربران فراهم می آورند. استفاده از واژه های کلیدی درون برچسبهای ALTو Titleتصاویر صفحه وب، می تواند رنک صفحه را برای آن واژه در موتورهای جستجوگر تصویر، افزایش دهد. اگر تصاویر بصورت لینک بکار برده شوند، متن موجود در ALTو Title، تاثیر خوبی در رنک صفحه خواهند داشت.

   • بکار بردن کلمات درون برچسبهای Strongو Bold

   میزان اهمیت 2.3/5

   استفاده از کلمات کلیدی درون برچسبهای Boldو یا Strongباعث می شود که آنها از بقیه متن صفحه متمایز گردند و اصطلاحآ تاکید و وزن بیشتری برای آنها محسوب شود و این امر ممکن است در تعیین رنکینگ صفحه موثر باشد ولی میزان تاثیر آن اندک است. بهتر است از برچسب strongبجای boldاستفاده شود. سعی کنید کلمات کلیدی مترادف را نیز درون این برچسب استفاده کنید و فقط به درشتنمایی واژه کلیدی اصلی نپردازید (زیاده روی نکنید!)

   •  استفاده از کلمات کلیدی درون برچسب Meta Description

   میزان اهمیت: 2/5

   قرار دادن کلمات کلیدی درون Meta Descriptionممکن است CTRرا افزایش دهد. همچنین نوشتن یک متن خوب باعث جلب توجه کاربر شده و تعداد کلیک ها را افزایش می دهد. سعی کنید از متنهای جذاب و جالب استفاده کنید و برای هرصفحه Meta Descriptionمجزا تعریف کنید.

   • استفاده از واژه های کلیدی درون برچسب Meta Keywords

    میزان اهمیت: 1.2/5

   تاثیری در رنکینگ ندارد! اگر هم داشته باشد بسیار اندک است. می توان درون این برچسب کلمات کلیدیی که غلط املائی دارند را قرار داد. ممکن است در یاهو کاربرد داشته باشد.

    

    


   ادامه...
 • پارامترهای موتورهای جستجوگر برای رتبه دادن به یک وب سایت چیست؟
  • تکنیک های افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر به دو دسته عمده تقسیم می شوند :

   • روش های درست کارانه  : به روش های مورد تایید گوگل گفته می شود. این روش ها به شکل مبسوطی در این آدرس شرح داده شده است :

   http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.com/en//webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide.pdf

   • روش های فریب کارانه  : به روش هایی گفته می شود که مورد تایید گوگل نبوده و به منظور فریب ربات های گوگل انجام می پذیرد. این روش ها نیز در این آدرس به شکل کامل شرح داده شده :

   http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=35769

   در روش های درست کارانه بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر ، سعی خواهد شد تا با ارائه بهتر محتوا به موتورهای جستجوگر و استفاده صحیح از ابزارهای ارائه شده توسط خود گوگل ، مانند گوگل سایت مپ ، گوگل وب مستر تولز و ... ، محتوای سایت به شکلی به ربات های گوگل ارائه شود که دسترسی به این محتوا ، تسهیل شده و از ارائه محتوای غیر قابل فهم به این ربات ها خودداری شود.
   در واقع این خود موتور جستجوست که دست یاری به سمت صاحبان و طراحان وب سایت های اینترنتی دراز می کند تا محتوای خود را به شکلی ارائه نمایند که گوگل را در یافتن محتوای بهینه برای کاربران یاری نماید. به عنوان نمونه ارائه توضیح پیرامون هر تصویر ، این امکان را برای گوگل فراهم خواهد آورد که بر اساس توضیحات ارائه شده برای آن تصویر ، از محتوای درون عکس آگاهی یابد.
   اما در روش های فریبکارانه ، همانند تمامی عرصه های دیگر کسب و کار ، عده ای سودجو با سوء استفاده از همین تکنیک ها و فریب ربات های گوگل ، سعی می نمایند تا سایت را به شکلی به موتورهای جستجوگر ارائه نمایند که متفاوت از چیزی باشد که کاربران می بینند. به عنوان نمونه گنجاندن متونی که هم رنگ پس زمینه بوده و در آن بارها و بارها کلمه کلیدی مورد نظر شما تکرار شده ، که طبعا به رتبه سایت شما کمک شایانی می نماید ، اما کاربران ، این محتوا را (به دلیل هم رنگ بودن با پس زمینه) نمی بینند و این از مصادیق بارز Web Spam  محسوب می شود.
   اساسا توفیقات گوگل در ارائه نتایج بهینه ، به دلیل شناخت صحیح از سایت های اسپم و حذف آن ها از نتایج جستجوی خود می باشد. چرا که این سایت ها می توانند به کل ، موتور جستجوی گوگل را از کارایی بیاندازند. بنابراین گوگل دائما در حال بهینه سازی الگوریتم های هوشمند خود برای شناسایی سایت های پر محتوا ، از سایت های فریبکار می باشد. بنابراین ممکن است یک وب سایت ، مدتی را در نتایج گوگل ، جا خوش کند ، اما به زودی گوگل متوجه آن شده و وی را از لیست سایت های مفید ، حذف می نماید. معمولا تصمیمات گوگل برای سایت های اسپم ، بسیار سختگیرانه بوده و دامنه شما را به عنوان دامنه فریبکار شناسایی می نماید. در این راه علاوه بر بالابردن ضریب حساسیت خود نسبت به دامنه شما ، بیش از 6 ماه به کل شما را از نتایج جتسجوی خود حذف نموده و صفحات کش شده  شما را از پایگاه داده خود حذف می کند.
   بر اساس تحقیقات واحد تحقیق و توسعه ، تکنیک های صحیح و غیر فریبکارانه افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر ، به دو دسته عمده درون سایتی و برون سایتی تقسیم می شوند. این دو دسته فعالیت اند که به شکل کلی ، موجب افزایش Page Rank  می شوند.
   در تکنیک های درون سایتی ، صاحبان سایت با صرف کردن وقت و هزینه خود بر روی محتوا و ساختار اطلاعات سایت خود ، تلاش می کنند تا سایتشان به بهترین نحو به موتورهای جستجو نمایانده شود . مهمترین اصل در این حالت ، جریان دائم و پیوسته تولید محتوای سایت و بروزرسانی آن است . معماری نرم افزاری که پذیرای مطالب شماست ، علاوه بر مکانیزم های ناوبری کاربران ، می بایست دارای پیش بینی ها و دوراندیشی هایی برای جلب توجه موتورهای جستجو باشد.
   در روش های برون سایتی ، صاحبان و مدیران سایت تلاش می کنند تا با راضی کردن سایت های گوناگون در جهت لینک دادن به سایت مورد نظر ، ثبت سایت در موتورهای جستجو ، فهرست های اینترنتی ، وب دایرکتوری ها ، تالارهای گفتمان و ... راه های ورودی گوناگونی از نقاط مختلف وب ، به سایت خود باز کنند. چرا که هر لینک ورودی به سایت شما ، از دید گوگل امتیازی مثبت محسوب می شود و کمک شایانی به کسب رتبه ای خوب و پایدار می کند.

   به صورت خلاصه :

   پارامتر های رتبه دهی موتورهای جستجوگر و به ویژه گوگل ، به سایت های اینترنتی در کلیدواژه های مورد نظر ، به دو دسته کلی تقسیم می شود :

   1. پارامترهای درون صفحه
   2. پارامترهای بیرون صفحه

   البته اگر تمایل دارید تا بدانید پرتال داده ورزان چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد ، کافی است توضیحات این صفحه را بخوانید.


   ادامه...
 • شرکت توسعه مجازی و نرم افزار داده ورزان، چه راهکارهایی را برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجوگر اندیشیده است ؟
  • اما جدای از روش های فوق الذکر ، تعدادی روش و تکنیک نیز وجود دارند که می توانند مفهوم جدیدی از بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر محسوب شوند. در این بخش از سند ، سعی خواهد شد تا با پرداختن به این روش ها ، مقایسه ای بین کار حرفه ای و علمی در زمینه سئو و کارهای غیر حرفه ای و صرفا تجاری داشته باشیم. در واقع با بررسی پارامترهای مثبت در خدمات سئو ، تفاوت روش های حرفه ای با روش های عادی به شکلی ملموس تری ارائه خواهد شد.

   • کشف و استخراج کلیدواژه های مورد نظر مخاطبان سایت :

   یکی از اصلی ترین پارامترهای موثر در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، کشف و استخراج کلیدواژه هایی است که مخاطبان ، برای ارتباط با سایت شما در گوگل جستجو می کنند. به عبارت دیگر ، دستیابی به لیست جامع و مانعی از کلمات ، در عین حال که تمامی مخاطبان شما را پوشش می دهد ، مانع از ورود افرادی می شود که مخاطب واقعی سایت شما نبوده و جز اتلاف وقت طرفین و صرف منابع سرور ، حاصل چندانی برای شما نخواهند داشت.
   بسیاری از مدیران ، بهینه سازی سایت را منحصر در 10 یا 12 کلیدواژه اصلی سایت خود می دانند ، این در حالی است که دستیابی به لیست حداکثری از کلیدواژه ها موجب می شود که بازدیدکنندگان سایت شما به شکل مشهودی افزایش یافته و موفقیت تجاری شما تضمین شود. برای نمونه تنها پوشش کلیدواژه "طراحی پورتال" کفایت نکرده و می توان کلیدواژه های متعددی از قبیل "طراحی پورتال صنعتی" ، "طراحی پورتال تجارت الکترونیک" ، "طراحی پرتال اداری" و ... را نیز به شکل ایده آل نگرانه ای به این لیست افزود. اساسا سوال اینجاست که چرا باید اجازه دهیم که حتی یک مشتری بالقوه نیز از دست ما برود؟!
   دستیابی به این لیست ، در نگاه اول کار چندان مشکلی نیست. تمامی مدیران وب سایت های اینترنتی چند کلیدواژه اصلی دارند که تصور می کنند ، با بالا بودن در آن ها می توانند مخاطبان زیادی را به سایت خود جلب نمایند ، اما واقعیت این است که دستیبابی به این لیست ، بر خلاف ظاهر ساده اش ، کاری بس مشکل و وقت گیر است. چرا که اصولا چیزهایی که متخصصین یک امر (که صاحبان وب سایت نیز از همان دسته اند) ، برای دسترسی به محتوای مورد نظر جستجو می کنند ، به کل با کلمات کلیدی ای که کاربران نهایی از طریق آن وارد وب سایت اینترنتی شما می شوند ، تفاوت داشته و هدف نهایی در بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، می بایست درآوردن لیست این کلیدواژه ها باشد. به عنوان نمونه ، ممکن است از دید شرکت توسعه مجازی کلمه کلیدی "سیستم مدیریت محتوا" ، کلیدواژه ای است که عموم بازدیدکنندگان از وب سایت ، برای رسیدن به شرکت طراح وب جستجو می کنند ، این در حالی است که آمارها نماش می دهد ، کلیدواژه " سایت ساز" توسط اغلب بازدیدکنندگان ، مورد استفاده قرار می گیرد.
   اصولا برای رسیدن به لیست کلیدواژه ها سه راهکار کلی وجود دارد :
   1.    پرسش از صاحب وب سایت : اولین راهکار ، پرسش از مدیر سایت است. وی لیستی حداکثری از کلیدواژه ها را در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار داده ورزانبرای دستیابی به این لیست ، محتواهای سایت را در مقابل مدیر قرار داده تا کلیدواژه های موجود در متن را انتخاب نماید. به این وسیله با پیش چشم بودن کلمات کلیدی موجود در متون ، مدیر سایت به لیست گسترده ای از این کلمات دست خواهد یافت. البته سیستم های تگ گذاری و ... نیز این اجازه را به مدیر سایت می دهد تا بتواند کلیدواژه هایی را که تشخیص می دهد برای سایتش مفید است ، در خشاب کلیدواژه ای نرم افزار  تزریق نماید.
   2.    ذخیره سازی جستجوی کاربران : به خاطر سپردن اینکه چه کاربرانی با چه کلیدواژه هایی وارد وب سایت اینترنتی شما شده اند نیز ، یکی دیگر از راهکارهای دستیابی به لیستی از کلمات کلیدی است. پرتال داده ورزان ، دو دسته جستجو را ذخیره سازی می نماید :

   • جستجوهایی که از طریق گوگل وارد وب سایت می شوند : در این راهکار ، سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، کلیه کلیدواژه های جستجو شده در گوگل که منتهی به بازدید از سایت شما شده اند را به خاطر خواهد سپرد و از بین آن ها لیست بالا بلندی از کلمات کلیدی را استخراج خواهد کرد.
   • جستجوهای درون سایت توسط کاربران برای دستیابی به محتوای مورد نظر :  پشت باکس جستجوی سایت نیز ، همین سیستم ذخیره سازی وجود خواهد داشت تا بتوان تمامی کلمات مورد جستجوی کاربران سایت را ، به دام انداخته و خشاب کیوردی سایت را کامل نماییم.

   3.    از تعامل کاربران با سایت : از طریق بررسی نحوه تعامل افراد در وب سایت ، لینک هایی که بیشتر بر روی آن کلیک می کنند ، تگ گذاری بر روی مطالب سایت ، کامنت های ثبت شده ایشان و ... می توان لیست دیگری از کلیدواژه ها را در وب سایت به وجود آورد.
   4.    درآوردن کلیدواژه های معادل : همانگونه که مستحضرید برای یک کلیدواژه ، کلمات کلیدی معادل مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال کلیدواژه "پرتال" را به شکل "پورتال" نیز می نویسند. لذا به همان اندازه که ممکن است ، فردی با جستجوی کلمه کلیدی "طراحی پورتال صنعتی" وارد وب سایت اینترنتی شما شود ، محتمل است تا با سرچ واژه "طراحی پرتال صنعتی" به سایت شما مراجعه نماید. استخراج کامل کلیدواژه های هم معنی با کلیدواژه های اصلی سایت و ترکیب آنها با یکدیگر نیز ، یکی از راهکارهای دستیابی به لیست کامل کلیدواژه هاست.
   5.    درآوردن گویش های یک کلیدواژه : کلیدواژه ها در زبان های مختلف نیز گویش های متفاوتی دارند. به عنوان نمونه کلیدواژه "سیستم مدیریت محتوا" را به شکل "CMS" نیز می نویسند. لذا استخراج گویش های یک کلیدواژه و ترکیب آنها با یکدیگر نیز ، یکی از دیگر راهکارهای رسیدن به لیست حداکثری ای از کلمات کلیدی است.
   نکته : کلیدواژه های کشف شده از طریق کلیه روش های فوق الذکر ، در اختیار مدیر سایت قرار خواهد گرفت تا به صلاحدید خود ، پاره ای از آن ها را حذف یا ویرایش نماید.

   • کشف و استخراج کلیدواژه های جدید :

   با توجه به شتاب گرفتن روند پیشرفت و توسعه امروز جهان در حوزه های مختلف ، بدون شک هر روز لغات و اصطلاحات جدیدی به هر کسب و کاری افزوده می شود. این خود موجب می گردد تا کاملترین لیست های کلمات کلیدی نیز ، پس از گذشت مدت زمانی کوتاه قدیمی شده و از جامعیت خواهد افتاد. لذا یکی از تفاوت های راهکارهای حرفه ای در زمینه سئو ، امکان پوشش کلمات کلیدی جدید ، پا به پای توسعه های آتی جهان امروز خواهد بود. راهکاری که طی آن ، سیستم کشف و بروزرسانی کلیدواژه ها به مدیر سایت تفویض شده باشد ، تفاوت فاحشی با خدماتی دارد که صرفا یکباره برای یک وب سایت انجام شده و در آینده ای نه چندان دور ، قدیمی شده و از کارایی خواهد افتاد.
   در سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، این قابلیت پیش بینی گردیده که مکانیزم ها به شکل درون ساخت ، تحویل شما شده و خود بتوانید به صورت مستقل و بدون نیاز به شرکت توسعه مجازی ، آخرین بروزرسانی ها را در حوزه کلمات کلیدی ای که اراده می کنید ، در آنها بالا باشید ، انجام دهید.

   • غنای محتوای سایت :

   یکی از نکات بسیار مهم ، این است که آیا امور سئوی انجام گرفته بر روی یک وب سایت ، موجب غنای محتوایی آن خواهد شد یا خیر ؟ به عبارت دیگر ، آیا می توان اینچنین تصور کرد که با انجام خدمات بهینه سازی در موتورهای جستجوگر ، محتوای شما نیز تامین شده و یا تولید و بروزرسانی محتوا جزء وظایف شما بوده و صرفا شرکت ارائه کننده خدمات مذکور ، بهینه سازی این مطالب را به عهده خواهد گرفت.
   در دو حالت کلی ممکن است شرکت ارائه کننده خدمات سئو به شما پیشنهاد محتوایی دهد :
   1.    تولید محتوا توسط خود شما و بهینه سازی آن توسط ایشان :  در این حالت باید توجه داشته باشید که هزینه تولید محتوا بالا بوده و شرکت ارائه کننده خدمات سئو همیشه عدم تولید کافی محتوا از سمت شما را بهانه ای برای بالا نیامدن رتبه سایت در موتورهای جستجو یا افت رتبه آن قرار خواهد داد.
   2.    تولید محتوا توسط خود شرکت ارائه کننده خدمات سئو : در این حالت نیز طبعا ، شرکت مزبور ، هزینه تولید محتوا را از شما اخذ خواهد نمود. ضمن اینکه محتوای تولید شده ، به لحاظ تخصصی بودن متون در هاله ای از ابهام است. چرا که لزوما آن شرکت تخصص کافی برای تولید محتوای علمی و تخصصی در زمینه کاری شما را نخواهد داشت. البته این در حالتی خوشبینانه است. در برخی از موارد شرکت های ارائه خدمات سو ، با سر هم کردن واژه های نامرتبط و به هم پیوستن تعدادی پاراگراف و گنجاندن تکراری کلیدواژه مورد نظر شما در متون مربوطه ، باعث افزایش رتبه سایت شما به لحاظ غنای محتوایی می شوند ، اما مشکل این است که این یکی از روش های فریبکارانه محسوب می شود و بازهم به زودی گوگل آن را شناسایی کرده و صرفا مدت زمان کوتاهی سایت شما را در موتورهای جستجو بالا نگه خواهد داشت.
   نرم افزار داده ورزان، با توانایی خواندن وب ، دقیقا مانند موتورهای جستجو ، مجهز به روبات هایی نرم افزاری است که با پیمایش وب ، انواع اطلاعات متنی ، تصویری ، صوتی و ویدیویی را که مرتبط با موضوعات معرفی شده باشند ، یافته و گردآوری کرده و در قالبی کاملا ساخت یافته ، به نمایش می گذارد. موتور crawling نرم افزار داده ورزان، با بهره مندی از آخرین فناوری های روز ، توانایی خواندن و تجزیه و تحلیل انواع صفحات وب شامل html ، xhtml ،  xml، php ، asp ، aspx ، jsp و ... را دارا بوده و می تواند متون و قطعات اطلاعات را از صفحات استخراج نماید
   این ساز و کار بی بدیل ، بدون نیاز به RSS  سایت های ارائه کننده ، بلکه با مراجعه به خود صفحات ، مدعی است هرگونه اطلاعاتی که هرکجای وب ، به هر زبانی ، منتشر شده باشد را ، گردآوری کرده و در بانک اطلاعاتی سایت شما ، ذخیره و طبقه بندی خواهد کرد. گرچه همین سیستم توانایی خواندن منابع xml که در قالب استاندارد RSS گسترش یافته اند را دارد اما به این علت که بسیاری از سایت ها از محتوای خود RSS ارائه نمی کنند و سایت های ارائه کننده RSS هم ، تنها خلاصه مطالب خود را در RSS منتشر می سازند ، نرم افزار داده ورزانبه سراغ فناوری های نوینی رفته است که امکان خواندن اطلاعات از صفحات وب ، بصورت کامل را فراهم می آورد.
   همچنین این تکنولوژی سایت شما را قادر می سازد علاوه بر رصد اتوماتیک و روزانه مطالب سایت های منبع و گرفتن جدیدترین مطالب از آنها ، مطالب موجود در آرشیو سایت های منبع را نیز خوانده و به این ترتیب ظرف مدت کوتاهی ، بانک اطلاعاتی غنی از داده ها ، اخبار ، مقالات و مطالب مرتبط با موضوع کاری سایت تان را بدون هیچ هزینه ای گردآوری کرده و سایت شما را همیشه در لیست سایت های بروز نگه دارد.

   • معرفی به موتورهای جستجو به جای منتظر آنها شدن:

    موتورهای جستجو و در راس همه آنها گوگل ، گرچه سعی دارد تا هر سایت تازه تاسیسی را فهرست و به نتایج خود بیفزاید ، اما به علت محدودیت منابع خود و حجم زیاد اطلاعات و سایت های فهرست نشده ، با قانون گذاری خاصی صفحات یک سایت را فهرست می کند. مثلا در اولین مراجعه تنها 5 صفحه از وب سایت را فهرست می کند اگر این پنج صفحه حاوی اطلاعاتی مفید باشد و مورد توجه کاربران گوگل واقع شود گوگل زمان مراجعه بعدی را به جای 45 روز بعد ، 43 روز بعد تنظیم کرده و اینبار به جای 5 صفحه ، 10 صفحه از سایت را فهرست خواهد کرد. این پروسه که مشروط بر طراحی گوگل پسند و پرمحتوای سایت ، با حالتی تصاعدی پیش می رود ، برای سایتی با صدها هزار صفحه سال ها بطول خواهد انجامید.
   نرم افزار داده ورزان، علاوه بر بهره برداری به بهترین وجه از پروسه مذکور ، برای کش شدن صفحات جدیدش در گوگل ، منتظر ربات های گوگل نمانده ، بلکه خود مطابق استاندارد Google Sitemap اطلاعات تمامی ، URL های جدیدش را به گوگل اعلام می نماید و به این سان روند کش شدن صفحاتش را سرعتی بالا می بخشد.

   • ساخت صفحات کلیدواژه ها :

   یکی از اصول حرفه ای سئو که بعد از وب 2 و در پی به وجود آمدن مفهوم تگ مطرح گردید ، ساخت صفحات ویژه برای کلیدواژه هاست تا بتوان مطالب و محتوای مرتبط با هر کلیدواژه را ، حول آن  پوشش داد. به عنوان نمونه در صفحه کلیدواژه کلیه اخبار ، مقالات ، محصولات ، تصاویر ، فیلم ها ، تبلیغات ، همایش ها و گردهمایی ها و ... پیرامون یک کلیدواژه را می توان پوشش داد.
   نرم افزار داده ورزانبه ازاء هریک از کلیدواژه های کشف شده ، صفحاتی در سایت می سازد که حاوی تمامی اخبار ، مقالات ، کتاب ها ، عکس ها ، فیلم ها و مستنداتی است که مرتبط با مفهوم آن کلیدواژه در بانک اطلاعاتی سایت گردآوری شده است. این اخبار و مقالات که به ترتیب تاریخ مطلب ، از جدیدترین مطالب شروع و در صفحات بعد به مطالب قبلی تا قدیمی ترین مطالب پیرامون این کلیدواژه ختم می شود ، دایره المعارفی موضوعی و بصورت خودکار طبقه بندی شده در موضوع کاری مشتری فرضی بوجود می آورد که کاربران ، پژوهشگران ، صنعتگران و همه مرتبطین موضوع کاری مشتری فرضی را از هرگونه مراجعه به جای دیگر بی نیاز می سازد و می تواند سیر تاریخی رخدادها و رویدادهایی که در بستر زمان رخ داده را بدست دهد.

   • استفاده حداکثری از دانش SEO در ساخت صفحات :

   تمامی صفحات یک سایت ، با استفاده از اصول دانش بهینه سازی برای موتور جستجو   ، می بایست طوری طراحی گردند که محتوا را به بهترین نحو به ربات های موتورهای جستجو نشان دهند و بتوانند رتبه فوق العاده خوبی را در نتایج جستجو کسب کنند. موتورهای جستجو ، با فرستادن ربات های نرم افزاری به وب سایت ها و صفحات آنها ، بر اساس الگوریتم های ریاضی پیچیده ای ، سعی در تشخیص ارتباط صفحه یافت شده با هر واژه قابل جستجو دارند. دانش چینش اطلاعات به نحوی که به موثرترین وجه در معرض دید و کنجکاوی و تجزیه و تحلیل این ربات ها قرار بگیرند را سئو می گویند. نرم افزار داده ورزانبا استفاده از آخرین تکنیک های مجاز سئو و بدون متوسل شدن به روش های فریبکارانه ای که سایتی را بصورت مقطعی در واژه هایی محدود بالا می آورد ، جایگاهی پایدار و فوق العاده خوب در نتایج گوگل را  نوید می دهد.
   بدون استثناء صفحات کلیدواژه های ساخته شده توسط داده ورزان، پس از کش شدن  توسط گوگل ، در بین 10 نتیجه اول و در صفحه 1 ظاهر خواهد شد ، که البته با وجود میلیون ها نتیجه که گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری در هنگام جستجوی یک واژه بازمی گرداند ، رقابت برای ارتقاء تا 10 نتیجه اول ، کاری فوق العاده نفس گیر و طاقت فرساست. اما نرم افزار داده ورزانبصورت اتوماتیک ، با کشف هر روزه کلیدواژه ها و درست کردن اتوماتیک صفحاتی بسیار خوب ، رتبه ای بسیار بالا و البته پایدار را در نتایج موتورهای جستجو برای سایت به ارمغان می آورد.

   • استفاده از ظرفیت تولید محتوایی کاربران ، فرهنگ مشارکتی ویکی  :

   یک شرکت حرفه ای ارائه خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ، می بایست راهکاری برای استفاده از ظرفیت تولید محتوایی کاربران سایت داشته باشد ، تا پس از مدت زمانی کوتاه ، تولید محتوا توسط کاربران سایت صورت پذیرفته و نیاز سیستم برای مراجعه به سایر منابع یا تولید محتوا توسط مدیران سیستم کاهش ابد.
   نرم فزار داده ورزانبا دارا بودن قابلیت ویکی ، می تواند از سرمایه عظیم ظرفیت مشارکتی کاربر در تولید محتوا نیز بهره ببرد. البته بزرگترین چالش استفاده از ظرفیت مشارکتی کاربران ، انگیزه سازی برای ایشان و جلب نظر ایشان به منافعی است که با تولید محتوای رایگان یا صرف وقت و هزینه فکری در سایت ، نصیبشان می شود. لذا وقتی سایت تبدیل به پربازدیدترین سایت ، در موضوع کاری شما شد و بازدیدهای تخصصی و مرتبط را حول موضوعات مختلف جذب کرد ، به مرور کاربران ، صاحبان مشاغل و حرف ، متخصصین ، پژوهشگران ، مشتریان ، مشاوران و ... تمایل خواهند داشت تا در صفحات کلیدواژه ها ، تبلیغ داده ، فعالیت کنند و تنها به این خاطر که مشخصات ایشان در سایت قرار بگیرد ، خواهند خواست تا در زمینه های مرتبط با موضوع کلیدواژه ، تولید محتوای تخصصی نمایند.

   • سئوی یکپارچه با سایت  :

   یکی از ارکان اساسی خدمات سئوی حرفه ای ، یکپارچه بودن این خدمات با سایت شماست. آیا ابزارهای تقویت سئو ، به شکل درون ساز در اختیار شما قرار گرفته یا خیر ؟ پاسخ مثبت به این سوال متضمن ادامه روند موفقیت های سایت در باقی ماندن رتبه بالای سایت شما در موتورهای جستجوست. به عبارت بهتر ، آیا اگر شرکت طراح وب ، دستش را از پشت سایت شما برداشت ، هنوز هم قابلیت موفقیت برای سایت شما باقی است یا خیر؟
   از سوی دیگر در یک سیستم یکپارچه ، کلیدواژه های هدف گیری شده برای نرم افزار ، مفهوم خاص داشته و سیستم می تواند بین آن ها تفاوت قایل شود. به این شکل ، سایت متوجه خواهد شد که چه کاربرانی با چه کلیدواژه هایی وارد شده اند و متناسب با کلیدواژه ورودی ، صفحات محتوایی ویژه به ایشان نمایش دهد.
   برای مثال ، در یک سایت می توان بسته به ترکیب شهرها با کلیدواژه ها ، خریداران را به صفحات معرفی نماینده فروش آن شهر هدایت کرد.
   نرم افزار داده ورزان، ابزارهای سئو را به شکل یکپارچه با سایر بخش های نرم افزار ، در اختیار شما قرار داده و موجب خواهد شد که کلیه خدمات سئو با توان نرم افزار ترکیب شده و سیستمی یکپارچه را فراهم آورد. به عبارت بهتر ، سایت مجزای از بهینه سازی آن نخواهد بود و بهینه سازی نیز بخشی از نرم افزار است. بنابراین ابزارهای درون سازی در پرتال داده ورزان پیش بینی شده تا به کمک آن ها بتوانید ، سئوی حرفه ای را برای همیشه در پرتال خود داشته باشید.

   • ارائه ابزارهای نظارتی و پایش سئو :

   مسئله ای که معمولا در بررسی پیشنهادات شرکت های ارائه خدمات بهینه سازی برای موتورهای جستجو مغفول واقع می شود ، موضوع رقابت بر سر کلمات کلیدی مورد نظر شماست. بدون شک ، رقبای شما بیکار ننشسته اند و دائما دست اندر کار بالا بردن رتبه خود در گوگل هستند. اینجاست که اهمیت پایش کلمات کلیدی مشخص می شود. به عبارت دیگر ، باید پایش کرد که آیا کلیدواژه هایی که تا دیروز در آن بالا بوده اید ، هنوز هم دارای رتبه قبلی است و چنانچه رتبه شما در حال افول است ، با یک هشدار متوجه شده و فعالیت قوی تری را در زمینه بالا نگه داشتن آن کلیدوازه انجام دهید.
   از سوی دیگر ، همانگونه که در بخش ابتدایی سند اشاره شد ، لزوما بالا بودن در یک منطقه جغرافیایی به معنای بالا بودن در سایر مناطق نیست. این به معنای آن است که در پی پایش کلیدوازه ها ممکن است متوجه شوید که در مناطقی از کشور دارای رتبه مناسبی بوده و در منطقه ای دیگر ، از رتبه چندان بالایی برخوردار نیستید.
   نرم افزار سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، با ارائه ابزارهای پیشرفته پایش کلیدواژه و ثبت ردپای کاربران ، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید ، کلیدواژه های خود را پایش نموده و بر اساس آن اتخاذ تصمیم نمایید.

   • عدم فروش خدمات سو به رقبای شما :

   جالب است که بدانید ، برخی از شرکت های فعال در زمینه افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو ، خدمات مشابهی را به شرکت های رقیب پیشنهاد می کنند !!! جالب است که به همه ایشان قول داده می شود که در کلیدواژه های مورد نظرشان جزء سه گزینه اول گوگل خواهند بود. اما لحظه ای درنگ ، نشان می دهد که انجام این امر غیر منطقی و غیر طبیعی بوده و بدون شک ارائه خدمات سئو می بایست انحصاری بوده و صرفا برای کلیدواژه های خاصی ، به یک شرکت فروخته شود ، در غیر اینصورت ایجاد رقابت بین چند سایت که همه از ابزارهای مشابه برای رقابت در کلیدواژه های همسان استفاده می کنند ، مشخص است که به چه سرانجامی خواهد انجامید.
   شرکت توسعه مجازی تعهد خود را مبنی بر عدم فروش کلیدواژه ها و سیستم ارتقای کلیدواژه ای به رقبا ، تا سطح قرارداد خود نیز پیش برده و برای خود ایجاد تعهدات قانونی نموده است.


   ادامه...
 • شرکتی ادعا کرده ، سایت را در صفحه اول گوگل قرار می دهد. آیا ابن ادعا قابل اطمینان است؟
  • اساسا چندی است ، برخی از شرکت ها از عدم آگاهی کافی صاحبان وب سایت های اینترنتی سوء استفاده کرده و ادعاهای گوناگونی در موضوع بهینه سازی برای موتورهای جستجو می کنند که اساسا یا دروغ بوده و یا گهگاه منتج به استفاده غیر صحیح از اصول بهینه سازی می گردد که نهایتا موجب اسپم شدن وب سایت اینترنتی شما می گردد و یا مشمول مشکلاتی می شوید ، که ذیلا به آن ها اشاره می گردد.

   • ما کاری می کنیم که سایت شما ظرف مدت دو ماه ، در کلمات کلیدی مورد نظرتان در نتایج جستجو بالا بیاید :

   این یکی از روشهای مرسوم بازاریابی برای خدمات سئو می باشد ، اما با اندکی تعمق ، می توان به واهی بودن این ادعا پی برد. چرا که شرکتی که اینچنین ادعایی می کند ، یا اساسا لیست کلمات کلیدی مورد نظر شما را دریافت نمی کند ، یا در خوشبینانه ترین حالت ، با نگاه به این کلمات کلیدی به شما اعلام می کند که کلیه این کلمات ، تا دو ماه آینده جزء نتایج صفحه اول در گوگل می باشند.
   اما سوال اینجاست که چگونه ممکن است مدت زمان بالا آمدن کلمات کلیدی ای که در هر کدام از آنها سطح رقابت با سایرین متفاوت است ، یک مدت زمان مشابه به طول بیانجامد ، تا تمامی نتایج در صفحه اول ظاهر شود؟! به عنوان نمونه هم اکنون (در زمان نگارش این سند) ، برای بالا آمدن در کلمه "فروشگاه مجازی" می بایست با 7,290,000 صفحه اینترنتی رقابت نمایید ، در حالی که برای بالا آمدن در کلمه "فروشگاه الکترونیک" می بایست با 9,430,000 صفحه وب رقابت کنید.
   ضمنا فشردگی رقابت در کلمات مختلف نیز ، با یکدیگر فرق می کنند. در برخی از کلمات ، رقابت ، زیاد و در سایرین کمتر می باشد. به عنوان نمونه برای رقابت با سایت شرکت های طراحی وب ، برای بالا آمدن در کلیدواژه "طراحی وب سایت" می بایست توجه داشته باشید که عموما ، صاحبان این وب سایت ها از دانش نسبی ، راجع به مباحث بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر برخوردار بوده و رقابت در این کلیدواژه ، با رقابت در کلیدواژه دیگری (ولو به اندازه طراحی وب سایت ، صفحات کش شده ای در گوگل داشته باشد) متفاوت است.
   بنابراین شایسته تر است که شرکت مدعی ، برای هر یک از کلیدواژه ها ، پس از تدقیق و کارشناسی ، زمان متناسب خود را اعلام نماید. اگرچه شرکت توسعه مجازی اساس اعلام مدت زمان مشخص را نیز ، یک نوع بازی تبلیغاتی تلقی می کند ، چرا که پر واضح است ، تعهد این شرکت برای بالا آمدن در نتایج موتور جستجوی گوگل ، زمانی می تواند جامه عمل بپوشد که تمامی پارامترهای کش شدن صفحات و ... در اختیار این شرکت باشد. این در حالی است ، که گوگل برای کش کردن صفحات ، قواعد خود را دارد و بسیاری از پارامترها در مدت زمان کش شدن صفحات دخیل هستند. این موضوع را در پاسخ این شرکت ، به یکی از مشتریان نیز می توانید مشاهده نمایید :


   http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=2f234b9604e19b6d&hl=en

    

   •  ما نماینده رسمی گوگل هستیم و از ایشان Certificate مخصوص داریم :

   این نیز یکی دیگر از ادعاهایی است که معمولا از آن جهت مطرح می گردد که بسیاری از کاربران ، از تفاوت های انواع نتایج در گوگل مطلع نیستند. در حقیقت ، شرکت گوگل دارای دو نوع نتایج می باشد.

   1. نتایج کیفی  : نتایجی که بر اساس پیج رنک یک صفحه ، در سمت چپ نمایش می یابد و به هیچ عنوان نمی توان با پرداخت پول ، در این نتایج تغییری ایجاد نمود.
   2. نتایج تبلیغاتی  : نتایجی که ، نه بر اساس کیفیت یک صفحه ، بلکه بر اساس میزان پرداخت مبلغ تبلیغ توسط آن سایت ، نمایش می یابد. این نتایج در سمت راست سایت گوگل و در باکس اسپانسر لینک نمایش می یابد.

   اگرچه شرکت های ایرانی ، توسط شرکت گوگل تحریم می باشند ولی برخی از شرکت ها ، از طریق دفاتر بین المللی خود ، از شرکت گوگل Certification مربوط به تبلیغات کلیکی ادوردز را دریافت می کنند. برای این کار می بایست در کنفرانس های آموزشی گوگل شرکت نموده و نحوه بازاریابی و مزایا استفاده از ادوردز را آموزش ببینید.
   این گواهینامه اصلا به معنای ارائه نمایندگی به یک شرکت نبوده و تلاش های آن شرکت ، به هیچ عنوان در نمایش بالاتر سایت شما در نتایج موتورهای جستجوگر تاثیر نخواهد داشت. چرا که اساسا خود شرکت گوگل اعلام کرده است که هیچگونه کنفرانسی را راجع به مبحث سئو برگزار نکرده و نمی کند و صرفا مجوزهای صادر شده برای جذب تبلیغ و دریافت پورسانت از شرکت گوگل معتبر می باشد.


   http://www.google.com/support/forum/p/Web+Search/thread?tid=3b057d4050356bc3&hl=en

    

   • نمایش برخی از کلمات کلیدی در گوگل ، که شرکت مدعی ، در آن ها بالاست :

   این نیز یکی دیگر از شیوه هایی است که برای تاثیرگذاری بر مخاطب استفاده می گردد و طی آن شرکت مدعی ارائه خدمات سئو ، نتایجی از موتور جستجو را نمایش می دهد که شرکت طراح وب در آن ها بالا بوده و جزء نتایج اول موتور جستجوست.
   اما این شیوه اثرگذار که برگرفته از ضرب المثل معروف دو صد گفته چون نیم کردار نیست می باشد ، نیز دارای پاره ای از ایرادات است :

   • آیا این کلمات ، شامل تمامی کلماتی است که این شرکت می بایست پوشش می داده است ؟ بدون شک ، این شرکت صرفا لیستی از کلمات را به شما نشان می دهد که در آن ها رتبه مناسبی دارد و سایر کلماتی را که توفیق چندانی در کسب رتبه مناسب در آن نداشته را به شما نمایش نمی دهد. به عنوان نمونه ترکیبات مختلف طراحی پرتال ، اعم از "طراحی پرتال دانشگاهی" ، "طراحی پورتال تجاری" ، "طراحی پرتال مدارس" و ...  . طبعا این شرکت ، صرفا لیست کلماتی را نمایش می دهد که در آن ها بالا بوده و سایر کلمات را از شما مخفی می نماید. البته به راحتی می توانید سایر کلمات را حدس بزنید و این آزمایش را مجزا ، خودتان تکرار کنید.
   • برخی از شرکت ها هنگام نمایش این کلیدواژه ها ، از طریق اکانت جیمیل خود لاگین کرده اند و بالتبع ، نتایج سایت خود را بالا آورده و به شما نمایش می دهند. در گوگل امکانی وجود دارد که شما به عنوان یک عضو ، با اکانت جیمیل خود ، بتوانید در پنل سایت گوگل لاگین کرده و نتایج را در یک کلیدواژه دلخواه به تناسب نیازتان جابجا نمایید. برخی از شرکت ها هنگام نمایش غرور آفرین رتبه سایت شان ، از این تکنیک استفاده می کنند. راهکار فهم این موضوع نیز به سادگی تست این کلیدواژه ها از محل خودتان و در هنگامی است که در گوگل لاگین نکرده اید.
   • نمایش نتایج گوگل ، بسته به محل های جغرافیایی   متفاوت بوده و ممکن است هنگام جستجوی یک کلیدواژه ، سایت ایشان ، در یکی از شهرهای کشور بالا بوده و در شهرهای دیگر رتبه خیلی مناسبی نداشته باشد. چنانچه دفاتر نمایندگی در شهرهای دیگر دارید ، نیز می توانید این موضوع را تست فرمایید.

    

   • ما با هدایت خیلی از بازدیدکنندگان به سوی سایت شما ، رتبه سایت را طی مدت کوتاهی افزایش می دهیم :

   یکی دیگر از اینگونه ادعاها که گهگاه موجب فریب مشتری نیز می گردد ، این است که شرکت طراح وب مدعی می شود که با ایجاد بازدید مجازی ، رتبه سایت شما را در گوگل افزایش می دهد. البته نمی توان این ادعا را کاملا واهی دانست ، چرا که قاعده ای در گوگل هست که سایت خاصی که در یک مقطع زمانی مشخص ، بازدید غیر عادی پیدا می کند (مانند سایت سازمان سنجش ، در مواقع اعلام نتیجه کنکور) ، را در رتبه های اول خود یا به عبارت بهتر در دسترس کاربران قرار می دهد. اما برخی از شرکت ها با ایجاد بازدید مجازی ، سعی در فریب گوگل دارند.
   این راهکار ، مشمول مشکلات زیر می شود :

   • این ، یکی از راهکارهای افزایش رتبه سایت به شکل فریبکارانه است و به زودی گوگل ، آن را تشخیص داده و سایت شما را از بین نتایج خود به کل خارج می کند و سایت شما را در لیست سایت های اسپم یا Black List خود قرار می دهد.
   • با این روش ، تا زمانی در گوگل بالا خواهید بود که این بازدید ، از سوی شرکت طراح وب به سمت سرور شما هدایت شود و به محض اینکه این روند قطع شود ، رتبه سایت شما افول می کند. بنابراین ، اینگونه راهکارها متضمن کسب رتبه مناسب به شکلی دائمی نخواهند بود.
   • گهگاه برخی از شرکت های چینی ، یا هندی با استخدام نیروهای بسیار ارزان قیمت ، از ایشان درخواست می کنند که در ازای دریافت کمترین حقوق (یک عدد نان) ، روزانه بر روی لینک یک وب سایت ، در نتایج گوگل کلیک کنند ، تا رتبه آن سایت افزایش یابد. البته پر واضح است که گوگل با تشخیص رنج آی پی این کاربران ، به زودی از سناریوی پشت صحنه آگاه خواهد شد و سایت شما را از لیست خود حذف خواهد کرد.
   • انجام اینکار علاوه بر معایب بالا ، موجب مصرف بی رویه پهنای باند سایت شما و اعمال هزینه های جانبی خواهد شد.  
   • کتمان شیوه بالا آوردن سایت در موتورهای جستجوگر :

   از دیگر شیوه های مستعمل توسط برخی از این شرکت ها ، مخفی نگه داشتن تکنیک های افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر و عدم ارائه آن به شما ، با این توجیه است که ما این تکنیک ها را خودمان کشف کرده ایم و فرمول هایمان را لو نمی دهیم. بدون شک ، علم بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر ، یک دانش ابداعی توسط این شرکت ها نبوده و در مقالات زیادی در وب سایت های داخلی و بین الملی مورد بحث و آموزش قرار گرفته. بنابراین به کار بردن این تعبیر ، نمی تواند اصالت داشته باشد.
   معمولا شرکت هایی اینگونه سخن می گویند که از روش های خرابکارانه ای استفاده می کنند که هراس آن را دارند که نکند ، شما به عنوان مشتری با شرکتی تخصصی ، در زمینه راهکار ایشان مشورت کنید و بلافاصله از استفاده از خدمات این شرکت صرف نظر نمایید.

   • ما به شکل ماهانه یا سالانه هزینه ای را اخذ می کنیم تا سایت شما را در موتورهای جستجوگر بالا بیاوریم :

   یکی از شیوه های دیگری که معمولا به شرکت ها پیشنهاد می شود ، این است که ما رتبه سایت شما را در گوگل افزایش می دهیم. این عمل معمولا تا زمانی اتفاق می افتد که هزینه شارژ ماهیانه یا سالیانه را به وب سایت مقصد پرداخت می کنید ، اما بلافاصله پس از اینکه این روند قطع شد ، داستان عوض شده و رتبه سایت شما افول می کند. البته جدای از اینکه چه کاری در پس زمینه انجام می شود ، طبیعی است که وابستگی دائمی شما به شرکتی که اینچنین خدماتی را ارئه می نماید ، خطرناک بوده و راهکارهایی را باید پیش بگیرید که قابلیت های سئو ، به شکلی درون کار و بدون وابستگی به تیم طراح ، به خود شما ارائه شده و همیشه صاحب رتبه بالا در موتورهای جستجو باشید.
   فقط کافی است لحظه ای به این فکر کنید که شما بر اساس افزایش تعداد مشتریان تان شروع به سرمایه گذاری و گسترش کار خود می دهید ، اما پس از مدتی شرکت مورد بحث ، خدمات خود را قطع کرده یا قیمتی بسیار بالاتر را پیشنهاد می کنید. اینجا تکلیف کسب و کار شما که اکنون پر هزینه هم شده ، چه خواهد بود؟!

   • ما از سایت های زیادی به سایت شما لینک می دهیم :

   این نیز از دیگر مواردی است که توسط برخی از شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات سئو ، به شما پیشنهاد می شود. البته شکی نیست که جذب لینک از وب سایت های مختلف ، در افزایش رتبه سایت شما تاثیر به سزایی خواهد داشت ، اما لازم به ذکر است ، گوگل ، بین لینک از صفحاتی با موضوعات مرتبط با موضوع سایت شما و لینک از سایت هایی که موضوعات غیر مرتبط با سایت شما  دارند ، تفاوت قایل شده و لینک های مرتبط تاثیر بسیار بیشتری در افزایش رتبه سایت شما خواهند داشت. ضمن اینکه ، پس از مدتی ، وجود لینک های تکراری در تعدادی سایت مشخص ، برای گوگل معنی و مفهومی جز جذب لینک از سایت های ارائه خدمات لینک نخواهد داشت. ضمن اینکه باقی ماندن لینک شما در این وب سایت ها مستلزم پرداخت دائمی به ایشان و تمدید مدت زمان قرارگیری لینک سایت تان در اینگونه سایت ها یا وب دایرکتوری ها خواهد بود.


   ادامه...
 • چرا وقتی من یکی از کلیدواژه های صنعت خود شما را جستجو کردم ولی در گزینه های اول نبودید؟
  • باید این موضوع را اینچنین بررسی نمایید :

   1. ممکن است شما این کلیدوازه را به صورت لاگین شده تایپ نموده اید! یعنی در گوگل لاگین هستید و سرچ می کنید. چرا که نتایج هنگام لاگین با نتایج عادی گوگل متفاوت است.
   2. از سوی دیگر چک کنید که آیا حتما در موتور جستجوی گوگل سرچ کرده اید؟ چون این شرکت تمام توان خود را بر روی این موتور جستجو قرار داده نه سایرین مثل بینگ!
   3. نمایش نتایج گوگل ، بسته به محل های جغرافیایی متفاوت بوده و ممکن است هنگام جستجوی یک کلیدواژه ، سایت ما ، در یکی از شهرهای کشور بالا بوده و در شهرهای دیگر رتبه خیلی بالایی نداشته باشد. چنانچه دفاتر نمایندگی در شهرهای دیگر دارید ، نیز می توانید این موضوع را تست فرمایید.
   4. به هر حال گوگل برای بهینه سازی مکانیزم های خود دائما در حال ایجاد تغییرات در الگوریتم محاسبه رتبه می باشد. به شکلی که ادعا می شود حتی گوگل گهگاه در روز ، یک یا دوبار این الگوریتم را به میزان بسیار اندک تغییر می دهد. شرکت توسعه مجازی نیز دائما با این الگوریتم های جدید همراه شده و سعی در متناسب کردن شرایط خود با آخرین الگوریتم ها می نماید.
   5. به هر حال گوگل نیز تغییراتی را در رتبه های سایت ها اعمال می کند که به رقص گوگلی معروف است و قصد آن توزیع بار بین سایتهای خوب و با رتبه بالاست. این موضوع نیز موقتی بوده و ممکن است فردا همین موقع که جستجو می کنید نتایج با آنچه امروز می بینید اندکی تفاوت نشان دهد!

   ادامه...
 • من قابلیت های بهینه سازی برای موتورهای جستجو را خریداری کرده ام ولی بعد از گذشت چند هفته هنوز در رتبه های اول گوگل نمی آیم
  • قابلیت های بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، همچون یک موتور قوی در اختیار شماست تا بتوانید بر آن سوار شده و به مقصد خود برسید. بدیهی است حتی قدرتمندترین خودروها نیز نیاز به بنزین و راننده ای خواهد داشت که با توانایی های این موتور قدرتمند به مکان مطلوب خود رانده شود. در نرم افزار داده ورزاننیز کلیه راهکارهای بهینه سازی برای موتورهای جستجو تعبیه شده و کاربران می توانند با استفاده از این راهکارها ، رتبه سایت خود را در موتورهای جستجوگر ارتقا بخشند. بهترین شاهد بر این مدعا نیز رتبه خود سایت ParsCMS.com در کلیدواژه های طراحی سایت می باشد که بدون شک پر رقابت ترین کلمات در موتورهای جستجو محسوب شده و بهترین متخصصین سئو در کشور برای دستیابی به این جایگاه رقابت می کنند.

   بنابراین شما نیز هیچ کم و کاستی برای دستیابی به بالاترین رتبه در موتورهای جستجوگر ندارید. کافی است با تولید محتوای با کیفیت و به روز نگه داشتن این محتوا (به روزرسانی دائمی مطالب و محتوای سایت) ، گوی سبقت را از رقبا  بربایید. چرا که در مکانیزم های جدید رتبه بندی گوگل با نام پاندای 2 ، اهمیت فعالیت های نرم افزاری کاهش یافته و میزان تاثیرگذاری مطالب شما در شبکه های اجتماعی و بالتبع جذب لینک از ایشان بزرگترین تاثیر را بر افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد داشت که مسلما مربوط به این شرکت نبوده و لازم است تا توسط کارشناسان شما انجام پذیرد.

   البته راهکاریهای دیگری نیز وجود دارد که برخی از شرکت ها به شکل کلاهبردارانه از آن استفاده کرده و بدون اینکه لازم باشد شما کمترین فعالیتی را بر روی وب سایت خود انجام دهید ، رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقا خواهند داد. اما بدیهی است ایتفاده از این راهکارها علاوه بر متقلبانه بودن ، یک فعالیت مقطعی است و پس از چند ماه مشخص خواهد شد که کیفیت کار شما نیست که موجب افزایش رتبه سایت تان در گوگل گردیده ، بلکه راهکارهای جانبی را برگزیده اید که مسلما مورد نظر موتورهای جستجو نبوده و پس از چندی شما را در لیست سیاه خود وارد نموده و برای همیشه شانس یافت شدن حتی یک صفحه از سایت تان را نیز از دست خواهید داد.

   بدون شک گوگل به مدت زمان متنابهی نیاز خواهد داشت تا نرخ آپدیت مطالب سایت تان را تحت نظر قرار داده و رتبه سایت شما را افزایش دهد. کافی است کمی صبر و تامل به خرج داده و با فعالیت مستمر بر روی وب سایت تان ، سراغ استفاده از راهکارهای کلاهبردارانه نروید و یک رتبه پایدار را تضمین نمایید.


   ادامه...
 • چگونه می توانم میزان جستجوی یک کلیدواژه را در گوگل بدانم؟ مثلا کلیدواژه طراحی سایت در روز چند بار جستجو می شود؟
  • کلید واژه های مورد نظرتان را در این صفحه وارد نمایید. این ابزار یکی از قوی ترین و مهم ترین ابزارهای جستجوی کلید واژه است. این ابزار این امکان را به شما می دهد که تعداد جستجوی کلید واژه ها و رقابت بر سر این کلید واژه ها را مشخص نمایید. همچنین به یاد داشته باشید که امکان یافتن کلید واژه هایی که خود گوگل پیشنهاد می دهد نیز با این ابزار امکان پذیر است.
   • توجه : در صورتی که کلید واژه های فارسی را مورد بررسی قرار می دهید از قسمت Languages گزینه ی All Languages را انتخاب نمایید.
   بعد از اینکه کلید واژه های یافته شده از طریق طوفان ذهنی و کلید واژه های پیشنهادی گوگل را در اختیار داشتید ، کلید واژه هایی که تعداد جستجوی کمی دارند را حذف نمایید. لیست 2 در این مرحله ایجاد می شود.

   ادامه...
 • چگونه می توانم میزان رقابت یک کلیدواژه در گوگل را بدانم؟ مثلا برای آمدن بالا در کلیدواژه "طراحی سایت" با چند سایت باید رقابت کنم؟
  • این کار بسیار ساده است! کافی است در باکس جستجوی گوگل کلیدواژه مورد نظرتان را وارد کرده و کلید جستجو را بفشارید و سپس در زیر باکس مربوطه و بالای نتایج ارائه شده ، عنوانی شبیه به این خواهید دید : About 11,200,000 results

   این عدد ، میزان رقابت کلیدواژه را نشان می دهد.


   ادامه...
 • با اینکه سایت من مدتی است راه اندازی شده ولی هنوز رتبه بالایی در گوگل ندارد؟
  • دلیل آن الگوریتم گوگل سندباکس است. اما گوگل سندباکس (Sandbox) چیست ؟

   گوگل سندباکس ، چیزی نیست که بخواهیم به سادگی از کنارش عبور کنیم. گوگل هیچوقت وجود چنین الگوریتمی‌را تایید نکرده است و البته ، رد هم نکرده است ! در ادامه درباره این که اصلا این الگوریتم چیست و چه کاری انجام میدهد توضیح میدهم.

   Google Sandbox  چیست ؟

   وقتی شروع به ایجاد سایت جدیدی میکنیم و در همان روز‌ها یا هفته‌های اول لینک‌های زیاد و با کیفیتی دریافت میکنیم و با قدرت به جلو حرکت میکنیم ، سایت ما در کلمات کلیدی که انتخاب کرده ایم پیشرفت میکند و شاید در ماه اول با کلمات کلیدی اصلی سایتمان به صفحه اول صعود کنیم . اما میبینیم که به یک باره مثلا از رتبه ۱۰ در یک کلمه کلیدی به رتبه ۶۰ نزول میکنیم ، سپس به رتبه ۳۰ ، باز به رتبه ۲۰۰ و .. رتبه‌های ما چندین بار در هفته اول جا به جا میشود و برای مدتی در صفحات اول حضور ندارد . اما بعد از بازه ۳ الی ۵ ماه سایت مجدد شروع به پیشرفت میکند و شاید بدون این که کار خاصی انجام دهید به صفحه اول بیایید.  در این حالت میگوییم که سایت شما تحت تاثیر سندباکس قرار گرفته است.
   سندباکس یک قانون برای پنالایز کردن سایت‌هایی است که گوگل تشخیص میدهد تازه به وجود آمده اند و برای مدت چند ماه (اکثرا گفته شده ۳ الی ۵ماه) به آن‌ها اجازه حضور در رتبه‌های برتر را نمیدهد و مخصوصا برای کلمات کلیدی دارای رقابت بالا ، این زمان طولانی تر خواهد بود.
   چرا گوگل سندباکس بر سایت‌ها تاثیر میگذارد؟

   ۹۰ درصد الگوریتم‌های گوگل برای مقابله با اسپم است و سندباکس هم از جمله همان الگوریتم‌هاست . چند روز پیش در مورد این که چگونه به یک اسپمر تبدیل بشویم مطلبی نوشتم ، اما الان میخواهم بگویم که بعضی اوقات اسپمر بودن پرسود است ! مثلا تبلیغاتی که در زمینه‌های مختلف به صورت اسپم آغاز میشود . اما بهتر است یک مثال بزنم :
   شرکت الف وبسایتی ایجاد میکند تا محصولات خاصی را به فروش برساند ، سپس وقت و هزینه بسیاری را برای خرید و ایجاد محتوا و دریافت و احتمالا خرید لینک در یک شب صرف میکنند . این دامنه برای کلماتی که انتخاب کرده اند شروع به افزایش رتبه میکند و گوگل بعد از مدتی این سایت را De-indexed  یا پنالایز میکند ، اما این شرکت سود مناسبی نصیبش شده و این دامنه را بیخیال میشود و دامنه جدیدی ثبت میکند و دوباره فرایند بالا تکرار میشود.
   این کار اسپمر‌ها باعث شد تا گوگل به فکر یک سیستم جدیدی باشد تا جلوی حضور اسپمر‌ها در رتبه‌های بالا را بگیرد و طی آن مدت ۲ هفته الی ۵ ماه ببیند که آیا این وبسایت واقعا شرایط حضور در رتبه‌های برتر را دارد یا خیر ، البته میشود گفت که میخواهد ببیند سایت شرکت الف به منظور اسپم طراحی شده یا حضور طولانی مدت.
   اما چگونه میشود جلوی تاثیرات سندباکس را گرفت ؟

   اولین راه جلوگیری از تاثیر سندباکس ، ایجاد لینک‌های دائمی‌به همراه ایجاد محتوای خوب به صورت مستمر است . مثلا اگر استارت آپ تکنولوژی را مدیریت میکنید و از سایت‌های بزرگ لینک گرفته اید ، نباید نگران تاثیر سنگین سندباکس بر روی سایتتان باشید ، اما تقریبا راهی نیست که بخواهد کاملا جلوی تاثیر سندباکس را بگیرد.
   اما در کل ، گوگل سندباکس چیزی نیست که بخواهید از آن ترسی داشته باشید ، چون یک پنالتی موقتی است . اما دلیل نوشتن این پست توسط من این بود که بعضی از افراد در ۱-۲ ماهی که سایت خود را افتتاح میکنند ، چون ورودی خوبی از گوگل ندارند سایت را تعطیل میکنند و کار خود را خاتمه میدهند و فکر میکنند که گوگل نمیخواهد آنها را در رتبه‌های بالا قرار دهد ، اما شاید نمیدانند که این تاثیر موقتی سندباکس است و میتواند بعد از مدتی از بین برود .
   منبع : سایت یک ادمین - نویسنده: مسعود فاطمی

   ادامه...
 • عوامل موثر برافزایش کیفیت و همچنین گسترش تعداد مخاطبین وب سایت چیست؟
  • گسترش تعداد مخاطبین ارتباط مستقیمی با کیفیت سایت و مطالب آن دارد. اما بدون شک، موثرترین عامل برای گسترش مخاطبین، افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر و به ویژه گوگل است. اما امروزه نیز دیگر افزایش رتبه سایت با چند تکنیک ساده انجام نمی پذیرد و باید به شکل گسترده ای در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و توجه وبمستران سایت های دیگر را جلب کنید تا به مطالب شما لینک دهند.

   ادامه...
 • در keyword suggestion فقط کلمات انگلیسی می توان به کار برد ؟
  • خیر. کلیدواژه های فارسی نیز قابل جستجو است.
   ادامه...
 • چطور میتوانیم بعداز اینکه به کلیدواژه های سایت خود اشاره کردیم در گوگل ثبت کنیم؟ثبت کلید واژه در گوگل چطور میتواند باشد؟
  • ما قابلیتی تحت عنوان ثبت کلیدواژه در گوگل نداریم. در عوض می توانید سایت خود را در گوگل تعریف کنید. البته مشروط بر آن که قبلا دامنه شما توسط گوگل شناخته شده نباشد.
   ادامه...
 • من تا چند روز پیش تو چند تا کلمه صفحه ۵ بودم البته صفحه اصلی سایتم و تو پست هایی که گذاشتم تو اون ها هم الان تو صفحات اول تا سوم هستم میخواستم بدونم الان چند روزه که گوگل صفحه اصلی سایتمو از تمام صفحاتش حذف کرده اما پستامو حذف نکرده آیا گوگل سایت منو اسپم شناخته و پنالتیم کرده ؟ البته من تو چند تا از سایتایی که مشخص میکردن من پنالتی شدم یان رفتم همشون میگفتن نشدی بجز یکی از این سایتا که آدرسشو براتون میزارم واگه واقعا سایت من اسپم شده باید چیکار کنم تا از اسپم خارجش کنم ممنون میشم که راهنماییم کنید
  • برای اینگونه امور حتما باید گوگل وبمستر تولز را برای سایت تان فعال نمایید و از آن طریق گزارشات گوگل راجع به پنالتی شدن و یا خیلی موارد دیگر را دریافت نمایید. اگر آنجا گوگل به شما مهلت چند روزه ای را برای حذف فلان محتوا از سایت تان داده باشد، متوجه شده و اقدام خواهید کرد وگرنه مشکل خاصی وجود ندارد.
   ادامه...