• چرا هزینه برنامه نویسی اختصاصی یک ماژول نسبت به هزینه ماژول های از قبل آماده بیشتر است؟

  • در پاسخ به این سوال و جهت درک دلایل تفاوت قیمت ، لطفا به موارد زیر عنایت فرمایید :

   • ماژول را بارها می فروشیم ، اما برنامه نویسی اختصاصی مخصوص شماست : هر بار که شرکت توسعه مجازی با صرف زمانی مشخص ، یک ماژول و یا محصول نرم افزاری جدید تولید می کند و یا بخشی را به نرم افزار خود می افزاید ، بر روی فروش آن کار می کند و به دفعات از طریق فروش آن به دیگر مشتریان ، کسب درآمد خواهد کرد ، لذا اختصاص تیم برنامه نویسی به اجرای یک پروژه کاستوم ، با کارکردی مختص یک مشتری خاص که ممکن است تمایل نداشته باشد به دیگران فروخته شود و یا اصولا به درد کسی دیگر نمی خورد ، صرفا با رقمی معادل نورم قیمت دیگر ماژول ها ، صرفه اقتصادی نخواهد داشت.
   • ماژول ها قبلا خطایابی شده اند ، اما برنامه نویسی اختصاصی باید جداگانه خطایابی شود : یکی از تفاوت های دیگر محصولات و ماژول های موجود شرکت با پروژه های برنامه نویسی اختصاصی ، در این است که محصولات ، علاوه بر خطایابی و باگ گیری توسط تیم طراح ، بارها و بارها ، در عمل و در سایت مشتریان مختلف مورد استفاده قرار گرفته و کاملا رفع ایراد شده اند ، در حالی که یک پروژه برنامه نویسی اختصاصی ، حجم پشتیبانی و رفع ایراد بالایی را ، به این شرکت تحمیل می کند.
   • ماژول ها قبلا امن شده اند ، اما برنامه نویسی اختصاصی باید جداگانه امن شود : برای تولید یک محصول تجاری در بازار ، صرف خواهد کرد که شرکت طراح ، سرمایه گذاری بالایی در امر امنیت آن نموده تا برای فروش در تعداد بالا آماده شود. این در حالی است که در یک پروژه برنامه نویسی کاستوم ، می بایست سهمی قابل توجه از مبلغ پروژه ، برای احراز امنیت و به کارگیری کارشناسان خبره در این زمینه هزینه شود.
   • تعاریف ماژول ها مشخص است اما برنامه نویسی کاستم ، معمولا دارای ابهام در تعاریف است : در محصول نرم افزاری ما و یا ماژول های موجود پرتال ،  حدود و صغور و تعاریف کاملا مشخص بوده و مشتری قبل از خرید محصول ، با محصول آشنا شده و دقیقا می داند که چه چیزی را تحویل می گیرد. این در حالی است که در پروژه های کاستوم ، تازه بعد از اجرای پروژه و مشاهده اولین اینترفیس های نرم افزار ، ایده های صاحبان پروژه ، شروع شده و خروجی نهایی را حداقل 50% نسبت به تعارف اولیه سنگین تر خواهد نمود.
   • ماژول ها دارای المان های آموزشی از قبل آماده هستند ، اما ماحصل برنامه نویسی اختصاصی ، می بایست جداگانه آموزش داده شود : شرکت توسعه مجازی ، برای محصولات خود و ماژول های پرتال داده ورزان ، دی وی دی آموزشی تولید کرده و در اختیار مشتری قرار می دهد تا بتواند مسلط ، نسبت به کار با نرم افزار ، اقدام نماید. این در حالی است که تولید المان های آموزشی برای آموزش مشتری تا بتواند با خروجی یک بخش خاص منظوره ،  کار کند ، به صرفه نبوده و آموزش حضوری هم هزینه های خاص خود را دارد.