پیشنهاد گوگل برای افزایش سرعت وب سایت شما

سه شنبه 2 اسفند 1390

سرویس جدید گوگل باعث افزایش سرعت وب سایت‌و بهینه سازی خودکار آن‌ می‌شود.این خدمت؛که در راستای افزایش سرعت صفحات وب،طراحی شده است؛ علاوه برافزایش سرعت صفحات، API آنلاین سرعت صفحات رابا هم ترکیب می‌کند

امکان جدید گوگل

بر اساس گفته کارشناسان گوگل، سرعت دانلود این وب سایت‌ها با استفاده از این سرویس تا 60% افزایش می‌یابد. برای داشتن این سرویس کافی است، مداخل DNS، سایت خود را به گوگل داده، سپس گوگل محتوای آن را دریافت کرده و صفحه شما را از نو بازنویسی می‌کند و این کار را با استفاده از سرویسی تحت عنوان امور بهینه سازی عملکرد وب انجام می‌گیرد. سپس نتیجه را در مقابل چشمان مخاطبین قرار می‌دهد. این کار نیز توسط سرورهای گوگل انجام می‌شود. نحوه دسترسی کاربران به وب سایت شما، دقیقاً مانند گذشته است. تنها تغییری که در این میان رخ داده است، افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شماست. شما دیگر نیازی به نگرانی در مورد متن‌های پیچیده CSS، تصاویر فشرده، بارگذاری Gzip متن‌ها، و یا دیگر عملکردهایی که در وب باعث نگرانی صاحبان وب سایت‌ها می‌شود، ندارید.

نتایجی که تا کنون با استفاده از سرویس گوگل برای ما پدید آمده است، حاکی از روایت‌های گوناگونی در این مورد می‌باشد. برخی به پشتیبانی از این سرویس گوگل پرداخته و آن را موثر دانسته، و برخی دیگر نسخه بهینه سازی شده ای که توسط گوگل به کاربران ارائه می‌شود را از نسخه قبلی وب سایت که همان نسخه اصلی و بدون تغییر است کندتر می‌دانند. شاید یکی از دلایل مهم گروه دوم، بهینه نبودن وب سایت از قبل است، چرا که اگر وب سایتی از قبل بهینه طراحی شده باشد، گوگل نیز به سادگی می‌تواند فرایند بهینه سازی بر روی آن را دنبال کند. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که گوگل در نظر دارد تا برای این سرویس از کاربران پول دریافت کند. اگرچه گوگل اعلام کرده است که این قیمت‌ها رقابتی بوده و وب سایت‌هایی که با سرعت بیشتر لود می‌شوند در نتایج جستجو نیز بالاتر قرار خواهند گرفت. نکته مهم دیگر این است که گوگل بدون داشتن هیچ واسطه و نگرانی به سادگی، به تعاملات و محتویات وب سایت شما، که به صورت بدون رمز در اختیار این وب سایت قرار می‌گیرد، دسترسی خواهد داشت. شاید بتوان گفت این حربه ای از طرف گوگل برای دسترسی بیشتر به محتوای متن وب سایت و استفاده از آن برای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی باشد.

 


مرضیه سادات نوابی
 
تعداد مقالات 4 عدد
       
کپی رایت