• شرکت توسعه مجازی و نرم افزار داده ورزان، چه راهکارهایی را برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجوگر اندیشیده است ؟

  • اما جدای از روش های فوق الذکر ، تعدادی روش و تکنیک نیز وجود دارند که می توانند مفهوم جدیدی از بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر محسوب شوند. در این بخش از سند ، سعی خواهد شد تا با پرداختن به این روش ها ، مقایسه ای بین کار حرفه ای و علمی در زمینه سئو و کارهای غیر حرفه ای و صرفا تجاری داشته باشیم. در واقع با بررسی پارامترهای مثبت در خدمات سئو ، تفاوت روش های حرفه ای با روش های عادی به شکلی ملموس تری ارائه خواهد شد.

   • کشف و استخراج کلیدواژه های مورد نظر مخاطبان سایت :

   یکی از اصلی ترین پارامترهای موثر در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، کشف و استخراج کلیدواژه هایی است که مخاطبان ، برای ارتباط با سایت شما در گوگل جستجو می کنند. به عبارت دیگر ، دستیابی به لیست جامع و مانعی از کلمات ، در عین حال که تمامی مخاطبان شما را پوشش می دهد ، مانع از ورود افرادی می شود که مخاطب واقعی سایت شما نبوده و جز اتلاف وقت طرفین و صرف منابع سرور ، حاصل چندانی برای شما نخواهند داشت.
   بسیاری از مدیران ، بهینه سازی سایت را منحصر در 10 یا 12 کلیدواژه اصلی سایت خود می دانند ، این در حالی است که دستیابی به لیست حداکثری از کلیدواژه ها موجب می شود که بازدیدکنندگان سایت شما به شکل مشهودی افزایش یافته و موفقیت تجاری شما تضمین شود. برای نمونه تنها پوشش کلیدواژه "طراحی پورتال" کفایت نکرده و می توان کلیدواژه های متعددی از قبیل "طراحی پورتال صنعتی" ، "طراحی پورتال تجارت الکترونیک" ، "طراحی پرتال اداری" و ... را نیز به شکل ایده آل نگرانه ای به این لیست افزود. اساسا سوال اینجاست که چرا باید اجازه دهیم که حتی یک مشتری بالقوه نیز از دست ما برود؟!
   دستیابی به این لیست ، در نگاه اول کار چندان مشکلی نیست. تمامی مدیران وب سایت های اینترنتی چند کلیدواژه اصلی دارند که تصور می کنند ، با بالا بودن در آن ها می توانند مخاطبان زیادی را به سایت خود جلب نمایند ، اما واقعیت این است که دستیبابی به این لیست ، بر خلاف ظاهر ساده اش ، کاری بس مشکل و وقت گیر است. چرا که اصولا چیزهایی که متخصصین یک امر (که صاحبان وب سایت نیز از همان دسته اند) ، برای دسترسی به محتوای مورد نظر جستجو می کنند ، به کل با کلمات کلیدی ای که کاربران نهایی از طریق آن وارد وب سایت اینترنتی شما می شوند ، تفاوت داشته و هدف نهایی در بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، می بایست درآوردن لیست این کلیدواژه ها باشد. به عنوان نمونه ، ممکن است از دید شرکت توسعه مجازی کلمه کلیدی "سیستم مدیریت محتوا" ، کلیدواژه ای است که عموم بازدیدکنندگان از وب سایت ، برای رسیدن به شرکت طراح وب جستجو می کنند ، این در حالی است که آمارها نماش می دهد ، کلیدواژه " سایت ساز" توسط اغلب بازدیدکنندگان ، مورد استفاده قرار می گیرد.
   اصولا برای رسیدن به لیست کلیدواژه ها سه راهکار کلی وجود دارد :
   1.    پرسش از صاحب وب سایت : اولین راهکار ، پرسش از مدیر سایت است. وی لیستی حداکثری از کلیدواژه ها را در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار داده ورزانبرای دستیابی به این لیست ، محتواهای سایت را در مقابل مدیر قرار داده تا کلیدواژه های موجود در متن را انتخاب نماید. به این وسیله با پیش چشم بودن کلمات کلیدی موجود در متون ، مدیر سایت به لیست گسترده ای از این کلمات دست خواهد یافت. البته سیستم های تگ گذاری و ... نیز این اجازه را به مدیر سایت می دهد تا بتواند کلیدواژه هایی را که تشخیص می دهد برای سایتش مفید است ، در خشاب کلیدواژه ای نرم افزار  تزریق نماید.
   2.    ذخیره سازی جستجوی کاربران : به خاطر سپردن اینکه چه کاربرانی با چه کلیدواژه هایی وارد وب سایت اینترنتی شما شده اند نیز ، یکی دیگر از راهکارهای دستیابی به لیستی از کلمات کلیدی است. پرتال داده ورزان ، دو دسته جستجو را ذخیره سازی می نماید :

   • جستجوهایی که از طریق گوگل وارد وب سایت می شوند : در این راهکار ، سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، کلیه کلیدواژه های جستجو شده در گوگل که منتهی به بازدید از سایت شما شده اند را به خاطر خواهد سپرد و از بین آن ها لیست بالا بلندی از کلمات کلیدی را استخراج خواهد کرد.
   • جستجوهای درون سایت توسط کاربران برای دستیابی به محتوای مورد نظر :  پشت باکس جستجوی سایت نیز ، همین سیستم ذخیره سازی وجود خواهد داشت تا بتوان تمامی کلمات مورد جستجوی کاربران سایت را ، به دام انداخته و خشاب کیوردی سایت را کامل نماییم.

   3.    از تعامل کاربران با سایت : از طریق بررسی نحوه تعامل افراد در وب سایت ، لینک هایی که بیشتر بر روی آن کلیک می کنند ، تگ گذاری بر روی مطالب سایت ، کامنت های ثبت شده ایشان و ... می توان لیست دیگری از کلیدواژه ها را در وب سایت به وجود آورد.
   4.    درآوردن کلیدواژه های معادل : همانگونه که مستحضرید برای یک کلیدواژه ، کلمات کلیدی معادل مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال کلیدواژه "پرتال" را به شکل "پورتال" نیز می نویسند. لذا به همان اندازه که ممکن است ، فردی با جستجوی کلمه کلیدی "طراحی پورتال صنعتی" وارد وب سایت اینترنتی شما شود ، محتمل است تا با سرچ واژه "طراحی پرتال صنعتی" به سایت شما مراجعه نماید. استخراج کامل کلیدواژه های هم معنی با کلیدواژه های اصلی سایت و ترکیب آنها با یکدیگر نیز ، یکی از راهکارهای دستیابی به لیست کامل کلیدواژه هاست.
   5.    درآوردن گویش های یک کلیدواژه : کلیدواژه ها در زبان های مختلف نیز گویش های متفاوتی دارند. به عنوان نمونه کلیدواژه "سیستم مدیریت محتوا" را به شکل "CMS" نیز می نویسند. لذا استخراج گویش های یک کلیدواژه و ترکیب آنها با یکدیگر نیز ، یکی از دیگر راهکارهای رسیدن به لیست حداکثری ای از کلمات کلیدی است.
   نکته : کلیدواژه های کشف شده از طریق کلیه روش های فوق الذکر ، در اختیار مدیر سایت قرار خواهد گرفت تا به صلاحدید خود ، پاره ای از آن ها را حذف یا ویرایش نماید.

   • کشف و استخراج کلیدواژه های جدید :

   با توجه به شتاب گرفتن روند پیشرفت و توسعه امروز جهان در حوزه های مختلف ، بدون شک هر روز لغات و اصطلاحات جدیدی به هر کسب و کاری افزوده می شود. این خود موجب می گردد تا کاملترین لیست های کلمات کلیدی نیز ، پس از گذشت مدت زمانی کوتاه قدیمی شده و از جامعیت خواهد افتاد. لذا یکی از تفاوت های راهکارهای حرفه ای در زمینه سئو ، امکان پوشش کلمات کلیدی جدید ، پا به پای توسعه های آتی جهان امروز خواهد بود. راهکاری که طی آن ، سیستم کشف و بروزرسانی کلیدواژه ها به مدیر سایت تفویض شده باشد ، تفاوت فاحشی با خدماتی دارد که صرفا یکباره برای یک وب سایت انجام شده و در آینده ای نه چندان دور ، قدیمی شده و از کارایی خواهد افتاد.
   در سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، این قابلیت پیش بینی گردیده که مکانیزم ها به شکل درون ساخت ، تحویل شما شده و خود بتوانید به صورت مستقل و بدون نیاز به شرکت توسعه مجازی ، آخرین بروزرسانی ها را در حوزه کلمات کلیدی ای که اراده می کنید ، در آنها بالا باشید ، انجام دهید.

   • غنای محتوای سایت :

   یکی از نکات بسیار مهم ، این است که آیا امور سئوی انجام گرفته بر روی یک وب سایت ، موجب غنای محتوایی آن خواهد شد یا خیر ؟ به عبارت دیگر ، آیا می توان اینچنین تصور کرد که با انجام خدمات بهینه سازی در موتورهای جستجوگر ، محتوای شما نیز تامین شده و یا تولید و بروزرسانی محتوا جزء وظایف شما بوده و صرفا شرکت ارائه کننده خدمات مذکور ، بهینه سازی این مطالب را به عهده خواهد گرفت.
   در دو حالت کلی ممکن است شرکت ارائه کننده خدمات سئو به شما پیشنهاد محتوایی دهد :
   1.    تولید محتوا توسط خود شما و بهینه سازی آن توسط ایشان :  در این حالت باید توجه داشته باشید که هزینه تولید محتوا بالا بوده و شرکت ارائه کننده خدمات سئو همیشه عدم تولید کافی محتوا از سمت شما را بهانه ای برای بالا نیامدن رتبه سایت در موتورهای جستجو یا افت رتبه آن قرار خواهد داد.
   2.    تولید محتوا توسط خود شرکت ارائه کننده خدمات سئو : در این حالت نیز طبعا ، شرکت مزبور ، هزینه تولید محتوا را از شما اخذ خواهد نمود. ضمن اینکه محتوای تولید شده ، به لحاظ تخصصی بودن متون در هاله ای از ابهام است. چرا که لزوما آن شرکت تخصص کافی برای تولید محتوای علمی و تخصصی در زمینه کاری شما را نخواهد داشت. البته این در حالتی خوشبینانه است. در برخی از موارد شرکت های ارائه خدمات سو ، با سر هم کردن واژه های نامرتبط و به هم پیوستن تعدادی پاراگراف و گنجاندن تکراری کلیدواژه مورد نظر شما در متون مربوطه ، باعث افزایش رتبه سایت شما به لحاظ غنای محتوایی می شوند ، اما مشکل این است که این یکی از روش های فریبکارانه محسوب می شود و بازهم به زودی گوگل آن را شناسایی کرده و صرفا مدت زمان کوتاهی سایت شما را در موتورهای جستجو بالا نگه خواهد داشت.
   نرم افزار داده ورزان، با توانایی خواندن وب ، دقیقا مانند موتورهای جستجو ، مجهز به روبات هایی نرم افزاری است که با پیمایش وب ، انواع اطلاعات متنی ، تصویری ، صوتی و ویدیویی را که مرتبط با موضوعات معرفی شده باشند ، یافته و گردآوری کرده و در قالبی کاملا ساخت یافته ، به نمایش می گذارد. موتور crawling نرم افزار داده ورزان، با بهره مندی از آخرین فناوری های روز ، توانایی خواندن و تجزیه و تحلیل انواع صفحات وب شامل html ، xhtml ،  xml، php ، asp ، aspx ، jsp و ... را دارا بوده و می تواند متون و قطعات اطلاعات را از صفحات استخراج نماید
   این ساز و کار بی بدیل ، بدون نیاز به RSS  سایت های ارائه کننده ، بلکه با مراجعه به خود صفحات ، مدعی است هرگونه اطلاعاتی که هرکجای وب ، به هر زبانی ، منتشر شده باشد را ، گردآوری کرده و در بانک اطلاعاتی سایت شما ، ذخیره و طبقه بندی خواهد کرد. گرچه همین سیستم توانایی خواندن منابع xml که در قالب استاندارد RSS گسترش یافته اند را دارد اما به این علت که بسیاری از سایت ها از محتوای خود RSS ارائه نمی کنند و سایت های ارائه کننده RSS هم ، تنها خلاصه مطالب خود را در RSS منتشر می سازند ، نرم افزار داده ورزانبه سراغ فناوری های نوینی رفته است که امکان خواندن اطلاعات از صفحات وب ، بصورت کامل را فراهم می آورد.
   همچنین این تکنولوژی سایت شما را قادر می سازد علاوه بر رصد اتوماتیک و روزانه مطالب سایت های منبع و گرفتن جدیدترین مطالب از آنها ، مطالب موجود در آرشیو سایت های منبع را نیز خوانده و به این ترتیب ظرف مدت کوتاهی ، بانک اطلاعاتی غنی از داده ها ، اخبار ، مقالات و مطالب مرتبط با موضوع کاری سایت تان را بدون هیچ هزینه ای گردآوری کرده و سایت شما را همیشه در لیست سایت های بروز نگه دارد.

   • معرفی به موتورهای جستجو به جای منتظر آنها شدن:

    موتورهای جستجو و در راس همه آنها گوگل ، گرچه سعی دارد تا هر سایت تازه تاسیسی را فهرست و به نتایج خود بیفزاید ، اما به علت محدودیت منابع خود و حجم زیاد اطلاعات و سایت های فهرست نشده ، با قانون گذاری خاصی صفحات یک سایت را فهرست می کند. مثلا در اولین مراجعه تنها 5 صفحه از وب سایت را فهرست می کند اگر این پنج صفحه حاوی اطلاعاتی مفید باشد و مورد توجه کاربران گوگل واقع شود گوگل زمان مراجعه بعدی را به جای 45 روز بعد ، 43 روز بعد تنظیم کرده و اینبار به جای 5 صفحه ، 10 صفحه از سایت را فهرست خواهد کرد. این پروسه که مشروط بر طراحی گوگل پسند و پرمحتوای سایت ، با حالتی تصاعدی پیش می رود ، برای سایتی با صدها هزار صفحه سال ها بطول خواهد انجامید.
   نرم افزار داده ورزان، علاوه بر بهره برداری به بهترین وجه از پروسه مذکور ، برای کش شدن صفحات جدیدش در گوگل ، منتظر ربات های گوگل نمانده ، بلکه خود مطابق استاندارد Google Sitemap اطلاعات تمامی ، URL های جدیدش را به گوگل اعلام می نماید و به این سان روند کش شدن صفحاتش را سرعتی بالا می بخشد.

   • ساخت صفحات کلیدواژه ها :

   یکی از اصول حرفه ای سئو که بعد از وب 2 و در پی به وجود آمدن مفهوم تگ مطرح گردید ، ساخت صفحات ویژه برای کلیدواژه هاست تا بتوان مطالب و محتوای مرتبط با هر کلیدواژه را ، حول آن  پوشش داد. به عنوان نمونه در صفحه کلیدواژه کلیه اخبار ، مقالات ، محصولات ، تصاویر ، فیلم ها ، تبلیغات ، همایش ها و گردهمایی ها و ... پیرامون یک کلیدواژه را می توان پوشش داد.
   نرم افزار داده ورزانبه ازاء هریک از کلیدواژه های کشف شده ، صفحاتی در سایت می سازد که حاوی تمامی اخبار ، مقالات ، کتاب ها ، عکس ها ، فیلم ها و مستنداتی است که مرتبط با مفهوم آن کلیدواژه در بانک اطلاعاتی سایت گردآوری شده است. این اخبار و مقالات که به ترتیب تاریخ مطلب ، از جدیدترین مطالب شروع و در صفحات بعد به مطالب قبلی تا قدیمی ترین مطالب پیرامون این کلیدواژه ختم می شود ، دایره المعارفی موضوعی و بصورت خودکار طبقه بندی شده در موضوع کاری مشتری فرضی بوجود می آورد که کاربران ، پژوهشگران ، صنعتگران و همه مرتبطین موضوع کاری مشتری فرضی را از هرگونه مراجعه به جای دیگر بی نیاز می سازد و می تواند سیر تاریخی رخدادها و رویدادهایی که در بستر زمان رخ داده را بدست دهد.

   • استفاده حداکثری از دانش SEO در ساخت صفحات :

   تمامی صفحات یک سایت ، با استفاده از اصول دانش بهینه سازی برای موتور جستجو   ، می بایست طوری طراحی گردند که محتوا را به بهترین نحو به ربات های موتورهای جستجو نشان دهند و بتوانند رتبه فوق العاده خوبی را در نتایج جستجو کسب کنند. موتورهای جستجو ، با فرستادن ربات های نرم افزاری به وب سایت ها و صفحات آنها ، بر اساس الگوریتم های ریاضی پیچیده ای ، سعی در تشخیص ارتباط صفحه یافت شده با هر واژه قابل جستجو دارند. دانش چینش اطلاعات به نحوی که به موثرترین وجه در معرض دید و کنجکاوی و تجزیه و تحلیل این ربات ها قرار بگیرند را سئو می گویند. نرم افزار داده ورزانبا استفاده از آخرین تکنیک های مجاز سئو و بدون متوسل شدن به روش های فریبکارانه ای که سایتی را بصورت مقطعی در واژه هایی محدود بالا می آورد ، جایگاهی پایدار و فوق العاده خوب در نتایج گوگل را  نوید می دهد.
   بدون استثناء صفحات کلیدواژه های ساخته شده توسط داده ورزان، پس از کش شدن  توسط گوگل ، در بین 10 نتیجه اول و در صفحه 1 ظاهر خواهد شد ، که البته با وجود میلیون ها نتیجه که گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری در هنگام جستجوی یک واژه بازمی گرداند ، رقابت برای ارتقاء تا 10 نتیجه اول ، کاری فوق العاده نفس گیر و طاقت فرساست. اما نرم افزار داده ورزانبصورت اتوماتیک ، با کشف هر روزه کلیدواژه ها و درست کردن اتوماتیک صفحاتی بسیار خوب ، رتبه ای بسیار بالا و البته پایدار را در نتایج موتورهای جستجو برای سایت به ارمغان می آورد.

   • استفاده از ظرفیت تولید محتوایی کاربران ، فرهنگ مشارکتی ویکی  :

   یک شرکت حرفه ای ارائه خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ، می بایست راهکاری برای استفاده از ظرفیت تولید محتوایی کاربران سایت داشته باشد ، تا پس از مدت زمانی کوتاه ، تولید محتوا توسط کاربران سایت صورت پذیرفته و نیاز سیستم برای مراجعه به سایر منابع یا تولید محتوا توسط مدیران سیستم کاهش ابد.
   نرم فزار داده ورزانبا دارا بودن قابلیت ویکی ، می تواند از سرمایه عظیم ظرفیت مشارکتی کاربر در تولید محتوا نیز بهره ببرد. البته بزرگترین چالش استفاده از ظرفیت مشارکتی کاربران ، انگیزه سازی برای ایشان و جلب نظر ایشان به منافعی است که با تولید محتوای رایگان یا صرف وقت و هزینه فکری در سایت ، نصیبشان می شود. لذا وقتی سایت تبدیل به پربازدیدترین سایت ، در موضوع کاری شما شد و بازدیدهای تخصصی و مرتبط را حول موضوعات مختلف جذب کرد ، به مرور کاربران ، صاحبان مشاغل و حرف ، متخصصین ، پژوهشگران ، مشتریان ، مشاوران و ... تمایل خواهند داشت تا در صفحات کلیدواژه ها ، تبلیغ داده ، فعالیت کنند و تنها به این خاطر که مشخصات ایشان در سایت قرار بگیرد ، خواهند خواست تا در زمینه های مرتبط با موضوع کلیدواژه ، تولید محتوای تخصصی نمایند.

   • سئوی یکپارچه با سایت  :

   یکی از ارکان اساسی خدمات سئوی حرفه ای ، یکپارچه بودن این خدمات با سایت شماست. آیا ابزارهای تقویت سئو ، به شکل درون ساز در اختیار شما قرار گرفته یا خیر ؟ پاسخ مثبت به این سوال متضمن ادامه روند موفقیت های سایت در باقی ماندن رتبه بالای سایت شما در موتورهای جستجوست. به عبارت بهتر ، آیا اگر شرکت طراح وب ، دستش را از پشت سایت شما برداشت ، هنوز هم قابلیت موفقیت برای سایت شما باقی است یا خیر؟
   از سوی دیگر در یک سیستم یکپارچه ، کلیدواژه های هدف گیری شده برای نرم افزار ، مفهوم خاص داشته و سیستم می تواند بین آن ها تفاوت قایل شود. به این شکل ، سایت متوجه خواهد شد که چه کاربرانی با چه کلیدواژه هایی وارد شده اند و متناسب با کلیدواژه ورودی ، صفحات محتوایی ویژه به ایشان نمایش دهد.
   برای مثال ، در یک سایت می توان بسته به ترکیب شهرها با کلیدواژه ها ، خریداران را به صفحات معرفی نماینده فروش آن شهر هدایت کرد.
   نرم افزار داده ورزان، ابزارهای سئو را به شکل یکپارچه با سایر بخش های نرم افزار ، در اختیار شما قرار داده و موجب خواهد شد که کلیه خدمات سئو با توان نرم افزار ترکیب شده و سیستمی یکپارچه را فراهم آورد. به عبارت بهتر ، سایت مجزای از بهینه سازی آن نخواهد بود و بهینه سازی نیز بخشی از نرم افزار است. بنابراین ابزارهای درون سازی در پرتال داده ورزان پیش بینی شده تا به کمک آن ها بتوانید ، سئوی حرفه ای را برای همیشه در پرتال خود داشته باشید.

   • ارائه ابزارهای نظارتی و پایش سئو :

   مسئله ای که معمولا در بررسی پیشنهادات شرکت های ارائه خدمات بهینه سازی برای موتورهای جستجو مغفول واقع می شود ، موضوع رقابت بر سر کلمات کلیدی مورد نظر شماست. بدون شک ، رقبای شما بیکار ننشسته اند و دائما دست اندر کار بالا بردن رتبه خود در گوگل هستند. اینجاست که اهمیت پایش کلمات کلیدی مشخص می شود. به عبارت دیگر ، باید پایش کرد که آیا کلیدواژه هایی که تا دیروز در آن بالا بوده اید ، هنوز هم دارای رتبه قبلی است و چنانچه رتبه شما در حال افول است ، با یک هشدار متوجه شده و فعالیت قوی تری را در زمینه بالا نگه داشتن آن کلیدوازه انجام دهید.
   از سوی دیگر ، همانگونه که در بخش ابتدایی سند اشاره شد ، لزوما بالا بودن در یک منطقه جغرافیایی به معنای بالا بودن در سایر مناطق نیست. این به معنای آن است که در پی پایش کلیدوازه ها ممکن است متوجه شوید که در مناطقی از کشور دارای رتبه مناسبی بوده و در منطقه ای دیگر ، از رتبه چندان بالایی برخوردار نیستید.
   نرم افزار سیستم مدیریت محتوای داده ورزان، با ارائه ابزارهای پیشرفته پایش کلیدواژه و ثبت ردپای کاربران ، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید ، کلیدواژه های خود را پایش نموده و بر اساس آن اتخاذ تصمیم نمایید.

   • عدم فروش خدمات سو به رقبای شما :

   جالب است که بدانید ، برخی از شرکت های فعال در زمینه افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو ، خدمات مشابهی را به شرکت های رقیب پیشنهاد می کنند !!! جالب است که به همه ایشان قول داده می شود که در کلیدواژه های مورد نظرشان جزء سه گزینه اول گوگل خواهند بود. اما لحظه ای درنگ ، نشان می دهد که انجام این امر غیر منطقی و غیر طبیعی بوده و بدون شک ارائه خدمات سئو می بایست انحصاری بوده و صرفا برای کلیدواژه های خاصی ، به یک شرکت فروخته شود ، در غیر اینصورت ایجاد رقابت بین چند سایت که همه از ابزارهای مشابه برای رقابت در کلیدواژه های همسان استفاده می کنند ، مشخص است که به چه سرانجامی خواهد انجامید.
   شرکت توسعه مجازی تعهد خود را مبنی بر عدم فروش کلیدواژه ها و سیستم ارتقای کلیدواژه ای به رقبا ، تا سطح قرارداد خود نیز پیش برده و برای خود ایجاد تعهدات قانونی نموده است.


دیگر پرسش ها پیرامون : بهینه سازی برای موتور های جستجوگر