تمرکز بیش از حد توسعه دهندگان بروی آیفون

پنجشنبه 4 اسفند 1390

از چه مرورگری برروی پلتفرم خود استفاده می‌کنید؟! Peter-Paul،معتقد است توسعه دهندگان وب نباید تمام توجه خود را بر روی مرورگر سفری iPhone قرار دهند؛ و وب سایت‌های موبایل را برمحور این مرورگر طراحی کنند

آیفون

Peter-Paul Koch، استراتژیست پلتفرم موبایل، با نوشتن مقاله‌ای از تک قطبی شدن فرهنگ طراحی وب سایت، آن هم بر روی موبایل به شدت انتقاد کرده است. او معتقد است تکیه بر روی یک مرورگر و از قلم انداختن دیگر موارد باعث بزرگ‌تر شدن مشکلات وب شده و چیزی از این مشکلات کم نمی‌کند.

او می‌گوید توسعه دهندگانی که توجه خود را بر روی آیفون قرار داده‌اند، ساختاری بد فرم در وب و طراحی به وجود می‌آورند. او تک قطبی بودن فرهنگ طراحی وب را خطرناک می‌داند چرا که علی رغم دور شدن از استانداردهای کاربران، باعث دشمن تراشی خواهد شد.

افراد مشغول کار در مرورگر گوگل نیز هم اکنون در حال پیاده سازی یک سیستم دفاعی برای دفاع از خود در مقابل iPhone هستند. شاید بتوان گفت آن‌ها تنها به دنبال انجام دادن کار خود و ارتزاق از این راه هستند اما زمانی که شاخه شاخه شدن فرایند طراحی یکی از نتایج این کار است، خواهیم دید که در حقیقت جنگی ویرانگر در حال شکل گرفتن است. در حالی که متخصصین و مسئولین اپل با هیچ کس در مورد کار خود صحبت نمی‌کنند، افراد شاغل در گوگل نیز در حال گرفتن جبهه خود هستند. ما از Peter-Paul Koch، در رابطه با چاره این موضوع از دید توسعه دهندگان پرسیدیم. او می‌گوید اپرا مینی را بر روی آیفون یا اندروید خود نصب کرده و استفاده از آن را امتحان کنید. این کار فوق‌العاده ساده است اگرچه، چاره‌ی نهایی برای این مشکل نیست اما شروعی خوب است. استفاده از مرورگرهای بی‌طرف بر روی پلت فرم‌های مختلف و تلاش برای استاندارد سازی و یکپارچه کردن محیط مرورگرها، تلاشی است که می‌تواند برای حل این مشکل به عنوان اولین قدم تلقی شود. در برخی موارد، گذاشتن علاقه در زیر پا و فدا کردن خود برای پیشرفت وب، ارزش پشتیبانی مرورگر از پلتفرم های مختلف، برای ما را می‌آفریند.

 


مرضیه کارگر
 
تعداد مقالات 3 عدد
حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت