اولین شغل خود در صنعت وب را تجربه کنید

دوشنبه 24 بهمن 1390

اگر یک طراح و یا توسعه دهنده وب هستید. برای اینکه به کار در صنعت وب وارد شوید، نیاز به یک نقطه عطف ابتدایی دارید. Rachel Shillcock در این رابطه و نکاتی که شما را به این سو رهنمون می‌کند، پرداخته است.

طراحی وب سایت

زمانی که کودکی بیش نبودم در مورد شغل آینده خود نظرات متفاوتی داشتم. شغل‌های آینده من در آن زمان از دامپزشکی، سوپراستار بودن و یا تبدیل شدن به یک شاهزاده تشکیل می‌شد. اما در حالی که من در حین تفکر و رویا پردازی فانتزی بودم همیشه مادرم مرا به نکته ای گوشزد می‌کرد و آن، داشتن برنامه برای رسیدن به اهداف خود بود در ابتدا به این نصیحت، توجه خاصی نمی‌کردم. اما پس از فارغ‌التحصیلی دریافتم که داشتن برنامه بسیار با اهمیت است. تمامی افرادی که در حوزه وب هستند باید بدانند که شروع کار بسیار سخت است. آموزشی که در دانشگاه می‌بینید، ممکن است تا حدود زیادی قابلیت‌های شما و مهارت‌های شما در دنیا واقعی را افزایش ندهد. از این رو ورود به دنیای واقعی کار می‌تواند بسیار دشوار باشد. وجود صنعتی که از قبل اشباع شده است و ندانستن این که یک تازه کار از کجا باید شروع کند، توانایی زیادی از او برای بقا و جلو رفتن می‌طلبد. تصوری که ممکن است شما از موفقیت در ذهن خود داشته باشید با آن چه در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. تلاش بسیار زیاد و بی وقفه، تنها راه موفقیت در دنیای واقعی است.

 

از کارهای ابتدایی و سطحی شروع کنید

نمونه کارهایی که شما از خود در اختیار دارید به عنوان مهم‌ترین دارایی در دستان شما هستند. به اسلحه پنهانی فکر کنید که در دستان شماست. اما ساختن این اسلحه بر دوش خودتان است. این اسلحه چگونه به وجود می‌آید؟ گذاشتن تکه های این اسلحه در کنار هم با انجام کارهای کوچک و غالباً معمولی حاصل می‌شود. از این رو تا می‌توانید تجربه کاری خود را افزایش دهید از کار بدون مزد برای افزایش تجربه، هراسی نداشته باشید. به طور کل در سازمان‌های مختلف خود رانشان دهید اگرچه ممکن است این کار سختی باشد. ممکن است عواید مورد انتظار شما، حاصل نشود، اما نتیجه هدفی است که شما به دنبال آن هستید. هر چه تجربه کاری شما افزایش یابد، گستره نمونه کارهای شما نیز وسیع‌تر می‌شود. از این رو از انجام کار طفره نروید.

امروزه داشتن وب سایت شخصی برای طراح سایت به عنوان الفبای کار محسوب شده و بسیار عمومیت یافته است. بنابراین داشتن فضایی در دنیای آنلاین برای شما الزامی است تا بتوانید به ارائه نمونه کارهای خود در آن بپردازید. این فضا می‌تواند سکوی پرشی برای شما به موفقیت‌های بزرگ‌تر باشد. استفاده از شبکه های اجتماعی در ارائه تجربیات شما نیز یکی دیگر از ابزارهای پر کاربرد است. با هم صنفان و همکاران خود در ارتباط باشید. در مورد کارهای خود با آنان صحبت کنید و کانال‌های ارتباطی را وسیع‌تر کنید. از سال 2009 که کار خود در وب سایت توییتر را شروع کردم تا کنون 1600 پیگیری کننده به جمع افراد پیگیر کارهای من افزوده شده‌اند. امروزه افراد زیادی هستند که مایل به شنیدن صحبت‌های من در مورد طراحی وب، عکاسی و موضوعاتی از این قبیل هستند. تمامی این‌ها به خاطر و وجود نمونه کارها و ایجاد ارتباط برای آنان بوده است.

فعالیت شبکه ای

قرار گرفتن در گروه های شبکه های اجتماعی فقط به معنی داشتن افرادی برای دریافت پیام‌ها و یا درج علاقه‌مندی آنان نسبت به مسائل مفروضه ما نیست. افزایش تعداد کانتکت ها برای ما بسیار با اهمیت است چرا که افزایش این ارتباطات به معنای افزایش دامنه مخاطبین است. اما در این میان، با افرادی صحبت کنید که همیشه آرزوی صحبت با آنان را داشته‌اید. به منظور یادگیری بیشتر این مورد یکی از مسائل بسیار تأثیر گذار در روند پیشرفت شما خواهد بود. من نیز این کار را انجام داده و هم اکنون می‌توانم این افراد را به عنوان دوستان خود خطاب کنم. اگرچه استفاده از قابلیت شبکه‌ها بسیار مهم است اما نباید خود را در پشت مانیتور خود مخفی کنید. شما به عنوان فرد تحصیل کرده و علاقه‌مند به حوزه وب بایستی این علاقه و اشتیاق خود را به حوزه وب به معرض ظهور برسانید. از این رو در کنفرانس‌های زیادی شرکت کنید و توانایی‌هایی اجتماعی خود را در برخوردهای رو در رو افزایش دهید. اگرچه ممکن است این کار در ابتدا سخت و دشوار باشد اما شما با این کار دریچه ای از تجربیات جدید و قابلیت‌های زیادی برای شناسانده شدن خود به دنیای همکاران خود گشوده‌اید.

اما مهم‌ترین نکته ای که در این رابطه می‌توانم اشاره کنم علاقه داشتن به کاری است که انجام می‌دهید. تلاش کنید به سمت کاری جذب شوید که عاشق آن هستید و از موفقیت خود در آن اطمینان دارید.

 


حسن چلونگر
 
تعداد مقالات 243 عدد
       
کپی رایت